ijournal.cz

Vánoční LEMARKET představí 100 lokálních tvůrců

red Zdroj: www.lemarket.cz 10.12.2016 Aktuality a pozvánky

Pražská galerie Mánes se od 17. do 18. prosince provoní sváteční atmosférou: na tradičním moderním tržišti LEMARKET se představí 100 pečlivě vybraných českých a slovenských tvůrců. Návštěvníci si tak budou moci vychutnat vánoční atmosféru, zakoupit dárky pro své blízké a osobně se setkat s českými a slovenskými módními návrháři, designéry, výrobci přírodní kosmetiky, ale i ševci a čokolatéry. Vůbec poprvé se na LEMARKETU objeví mladá česká značka Wooden-land vyrábějící dřevěné hodinky, vonné svíčky v ručně foukaném skle Meadows, nádherné fotografie od Czech Vibes či ručně šité batohy CLASP´PIN ze srdce brdských lesů.

 Vánoční LEMARKET (5)

„Těší nás, že se za dobu své existence stal vánoční LEMARKET milou tradicí, ale také inspirací k nákupu vánočních dárků od lokálních tvůrců. V České republice a na Slovensku totiž stále vznikají nové malé značky, které vyrábí kvalitní a zejména originální produkty. Ty s radostí objevujeme a každoročně jim dáváme prostor okouzlit i návštěvníky LEMARKETU. V prosinci se tak například vůbec poprvé představí značka Wooden-land, která vyrábí dřevěné hodinky, a to kompletně v České republice. Kluci z Liberce dokážou vyrobit poklad z jakéhokoli dřeva a sázejí na individuální přístup: jeden ze zákazníků si vozí ze zahraničních služebních cest kusy dřeva, ze kterých pak Wooden-land vyrábí hodinky jako suvenýr, který pak bude mít s místem své cesty už navždy spojený. Kluci vyráběli mimo jiné i hodinky z krovu středověkého hradu,“ říká organizátorka Lucie Vaňková.   

 Vánoční LEMARKET (7)

V pražské galerii Mánes se tak od 17. do 18. prosince představí nejen Wooden-land, ale také dalších 99 značek. Mezi nimi se objeví značka CLASP´PIN. Ručně vyráběná stylová zavazadla a módní doplňky vznikají od A do Z v rukou Jiřího Salače v malebných brdských lesech. CLASP´PIN využívá ve své výrobě přírodní kůže a bavlněné plátno, které získávají na originalitě samotným procesem užívání a jsou tak ideální volbou pro ty, kteří oceňují nadčasový design.

Kouzelný příběh je spojený i se značkou Meadows. Vše začalo více než 100 let zapomenutou formou, kterou objevila zakladatelka značky, Vladimíra, ve starobylé české sklárně. Vznikly tak vonné svíčky v unikátním ručně foukaném skle s jedinečnou strukturou, které při zapálení propouští magické světlo. Při výrobě používá Vladimíra čistě přírodní sójové vosky, vůně pak připomínají voňavé louky a rozkvetlé zahrady.

 Vánoční LEMARKET (9)

Premiéru bude mít na LEMARKETU také mladý pár, který se skrývá pod značkou Nemléko. Ta vyrábí rostlinné mléko z mandlí, dochuceno je pouze datlemi a himalájskou solí. Nemléko navíc neobsahuje žádné cukry či jiná aditiva a je stáčeno do vratných skleněných lahví. Na své si přijdou i milovníci fotografie: duo mladých fotografek z Czech Vibes, které má jeden z nejkrásnějších českých Instagramů, bude na LEMARKETU poprvé prodávat své fotografie.

Aby ani čtyřnozí mazlíčci nebyli ochuzeni o vánoční dárky, představí se slovenská značka Hound, která vyrábí originální, barevné a hlavně ručně pletené psí obojky a vodítka. O popularitě Hound svědčí i to, že jejich výrobky nosí pejsci už i v Kalifornii, Švédsku, Dánsku a Velké Británii.

„Jako každý rok chystáme pro návštěvníky i doprovodný program: workshopy, jak si vyrobit vlastní vánoční ozdoby či jak kreativně zabalit vánoční dárky. Nebude chybět cukroví a svařené víno,“ uzavírá organizátorka Elena Šulcová.

 

O LEMARKETU

S nápadem na organizaci moderního tržiště s nabídkou originálních výrobků českých a slovenských značek přišly kamarádky z dětství, Elena Šulcová a Lucie Vaňková. První ročník LEMARKETU se uskutečnil v roce 2013 v prostorách hotelu Fusion a od té doby našel své místo v srdci Prahy, v Galerii Mánes, kde se koná i letos o Vánocích.  Od 17. do 18. prosince mohou návštěvníci koupit krásné vánoční dárky od předních českých a slovenských tvůrců, užít si předvánoční atmosféru, ochutnat výborný svařák s výhledem na Pražský hrad či se zúčastnit workshopů s vánoční tematikou.

 

VÁNOČNÍ LEMARKET

17. a 18. prosince 2016, Galerie Mánes

Sobota 10:00 – 21:00, Neděle 10:00 – 19:00

Vstup: 70 Kč

Děti do 10ti let a senioři nad 60 let vstup zdarma

Více na www.lemarket.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.lemarket.cz