ijournal.cz

Kalendář Pirelli 2017 oslavuje estetiku přirozenosti

red Zdroj: Pirelli Tyre (Suisse) S.A. – Czech 10.12.2016 Koktejl, Významné osobnosti, veřejné projekty
Prestižní kalendář Pirelli patří mezi fenomény uměleckého a kulturního světa. Všech 43 předešlých ročníků je jistou oslavou ženské krásy zachycenou v různých koutech světa. Každý ročník nese specifický rukopis svého autora sledujícího vybrané téma.
Behind The Scenes - Pirelli The Cal 2017 by Peter Lindbergh
Letošní kalendář byl dílem Annie Leibovitz, která si za objekt zájmu vybrala úspěšné ženy. Autorem kalendáře pro rok 2017, jehož česká premiéra se odehrála 6. prosince 2016, je fotograf Peter Lindbergh. Tento známý Němec fotil kalendář pro Pirelli už v minulosti, a to ročníky 1996 a 2002.

Behind The Scenes - Pirelli The Cal 2017 by Peter Lindbergh
Do nadcházejícího kalendáře obsadil známé hollywoodské herečky – Nicole Kidman, Penelope Cruz, Umu Thurman, Julianne Moore či Kate Winslet. Kalendář vznikal v Los Angeles, New Yorku, Londýně, Berlíně a na pláži poblíž francouzského města Le Touquet. Lindbergh dal tentokrát přednost přirozenosti, tedy pravému opaku prefabrikované dokonalosti, na kterou jsme zvyklí z obálek lifestylových časopisů.

Behind The Scenes - Pirelli The Cal 2017 by Peter Lindbergh
České zastoupení společnosti Pirelli i letos tradičně věnuje jeden výtisk jinak neprodejného kalendáře do charitativní dražby, která proběhne 12. prosince 2016 na serveru iDnes.cz. Výtěžek bude věnován Masarykovu onkologickému ústavu v Brně. Do veřejné internetové aukce se mohou zapojit všichni, kdo by rádi získali unikátní kalendář Pirelli 2017. „ Prostřednictvím aukcí tohoto díla na našem portálu iDnes.cz se získaly již téměř 4 miliony korun. Společně s naší korporátní Nadací Agrofert mě těší, že výtěžek z letošní dražby opět pomůže mnoha onkologickým pacientům ,“ říká ředitelka Public affairs mediální skupiny MAFRA pro Českou a Slovenskou republiku Miloslava Nováková.

Behind The Scenes - Pirelli The Cal 2017 by Peter Lindbergh  
Výtěžek z dražby získá Masarykův onkologický ústav, který peníze použije na nákup přístrojů. „Je to již šestnáctá dražba kalendáře Pirelli v České republice a vždy byl výtěžek věnován Masarykovu onkologickému ústavu,“ uvádí Zdeněk Vacl, marketingový manažer Pirelli Tyre Czech a pokračuje: „Ten jej použil například na rozvoj oddělení magnetické rezonance nebo kryochirurgie, přenosného ultrazvukového přístroje usnadňujícího onkologické operace, či na nákup ozařovacího lůžka. Nyní potřebuje nové chirurgické nůžky k harmonickému skalpelu, elektrochirurgickou koagulační jednotku, hrudní sání a kryochirurgické pero pro kryoterapii , tedy přístroje v celkové hodnotě 360 000 korun. Byli bychom rádi, kdyby výtěže k dražby uhradil alespoň některé z nich. Jednotkou každého kalendáře je vždy den a jsem velice rád, že i ten jeden den, kdy probíhá dražba, nám může pomoci k nalezení štědrosti a ochoty pomoci druhým. Kalendář Pirelli není výjimečný jen svou historií, ale také svou přítomností propojenou s celou řadou dobro činných projektů. “

Behind The Scenes - Pirelli The Cal 2017 by Peter Lindbergh
Masarykův onkologický ústav se sídlem v Brně se zabývá výhradně léčbou onkologických onemocnění. Patří ke špičce ve svém oboru nejen v České republice, ale i v zahraničí. Jsou v něm soustředěny všechny medicínské obory potřebné pro komplexní onkologickou péči. Má k dispozici rovněž nejmodernější diagnostické i léčebné přístroje a kvalitní odborníky. Ročně ústavem projde 170 000 ambulantních a 10 000 hospitalizovaných pacientů.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Pirelli Tyre (Suisse) S.A. – Czech