Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

Václav Florian je malíř, který má svůj styl i zásady

-lz- Zdroj: Foto: Felix Pašek, Lenka Žáčková 10.11.2016 Společnost a osobnosti

Správný umělec má vykazovat znaky bohémského života, které skýtají inspiraci pro umělcovu duši, která vůbec nemusí být zhýralá, jak se občas říkává. To rozhodně platí v případě malíře Václava Floriana, ten má však i své zásady, ze kterých neslevuje.

Václav Florian

Před několika dny skončila jedna z jeho posledních výstav, při jejíž vernisáži zaznívaly jen samé superlativy a velmi frekventovanou charakteristikou obrazů se stalo slovo sexy. Václav do svých děl skutečně vetkává lehce podmanivé a vzrušivé momenty, které jsou někdy na povrchu a někdy nenápadně překryté lehkými tahy štětce a musíte je objevovat.

malíř

„Má sexy vidění světa. V minulém životě musel být určitě žena, jinak se to pochopení ženské podstaty nedá vysvětlit,“ říká známá moderátorka Eva Decastelo, kterou také ztvárnil v pop-artovém stylu. Obraz se stal součástí výstavy s jednoduchým názvem Václav Florian a se skvělým podtitulem Aristokratický svět diamantů, kde se skutečně vyjímaly všechny jeho obrazy jako diamanty mezi těmi nejcennějšími drahokamy.

u svého díla 

Info k tvorbě:

Podobu a proporce svých postav redukuje na plochy a obrysy, zjednodušuje je, čímž věci komplikuje – známá se stává neznámým, neznámé vábí tím víc, proto se těší velké oblibě a jeho obrazy jsou hojně vyhledávány.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

-lz-

Zdroj: Foto: Felix Pašek, Lenka Žáčková