ijournal.cz

Václav Florian je malíř, který má svůj styl i zásady

-lz- Zdroj: Foto: Felix Pašek, Lenka Žáčková 10.11.2016 Významné osobnosti, veřejné projekty

Správný umělec má vykazovat znaky bohémského života, které skýtají inspiraci pro umělcovu duši, která vůbec nemusí být zhýralá, jak se občas říkává. To rozhodně platí v případě malíře Václava Floriana, ten má však i své zásady, ze kterých neslevuje.

Václav Florian

Před několika dny skončila jedna z jeho posledních výstav, při jejíž vernisáži zaznívaly jen samé superlativy a velmi frekventovanou charakteristikou obrazů se stalo slovo sexy. Václav do svých děl skutečně vetkává lehce podmanivé a vzrušivé momenty, které jsou někdy na povrchu a někdy nenápadně překryté lehkými tahy štětce a musíte je objevovat.

malíř

„Má sexy vidění světa. V minulém životě musel být určitě žena, jinak se to pochopení ženské podstaty nedá vysvětlit,“ říká známá moderátorka Eva Decastelo, kterou také ztvárnil v pop-artovém stylu. Obraz se stal součástí výstavy s jednoduchým názvem Václav Florian a se skvělým podtitulem Aristokratický svět diamantů, kde se skutečně vyjímaly všechny jeho obrazy jako diamanty mezi těmi nejcennějšími drahokamy.

u svého díla 

Info k tvorbě:

Podobu a proporce svých postav redukuje na plochy a obrysy, zjednodušuje je, čímž věci komplikuje – známá se stává neznámým, neznámé vábí tím víc, proto se těší velké oblibě a jeho obrazy jsou hojně vyhledávány.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

-lz-

Zdroj: Foto: Felix Pašek, Lenka Žáčková