ijournal.cz

Co můžeme udělat proto, abychom vypadali mladší a krásnější?

red Zdroj: www.terzijska.cz 9.11.2016 Krása a zdraví

Každá žena chce být krásná a působit svěžím dojmem. Z tohoto důvodu roste zájem o moderní způsoby omlazení pokožky, které jsou šetrnější a obejdou se bez hospitalizace. Proto jsme navštívili Korektivně dermatologickou ordinaci MUDr. Věry Terzijské, která je jedním z prvních center v Praze zabývajících se estetickou dermatologií a dermatochirurgií.

V komfortních prostorách kliniky, přímo v centru Prahy ve Slovanském domě, MUDr. Věra Terzijská odpověděla na několik otázek na téma současných možností a rizik estetické chirurgie.

dermamudrterezijska1

Které části těla lze omladit?

Nejlépe se samozřejmě omlazuje obličej, naopak nejhůř krk a dekolt, pokud se bavíme o neinvazivním omlazení. Obličej není problém omladit díky estetické dermatologii i o 10 let. Kromě krku a dekoltu lze omladit také hřbety rukou, výrazně zkvalitnit pleť, odstranit podbradek, lze samozřejmě i „tvarovat“ další části těla, ale to bychom se již bavili o metodách plastické chirurgie…

V kolika letech byste doporučila navštívit estetického dermatologa za účelem vylepšení/omlazení?

To je velmi individuální, někdy je potřeba estetická korekce už v 35 letech, někdo má tak silný genofond, že stačí začít s anti-aging ošetřením až v 50ti letech. Ale dá se říct, že nás vyhledávají klientky v průměru od 40ti let výše.

Nabízíte nějaké preventivní, udržovací ošetření? Dá se tím předejít problémů v budoucnosti?

Rozhodně doporučuji pravidelnou domácí péči o pleť, s důrazem na pitný režim a s dostatkem spánku, nevystavovat se intenzivně slunečním paprskům a už vůbec ne bez SPF faktoru, ideální je i pravidelná měsíční profesionální kosmetická péče. 

Z anti-aging preventivních ošetření je nejlepší Skinbooster, což je koncentrovaná hydratace spodních vrstev kůže kyselinou hyaluronovou. Ideální jsou také pleťové terapie – CHP, Medical Microneedling – pro ženy od 30 let jako prevence horních vrstev kůže.

Podle čeho bychom si měli vybírat, kde si zákrok nechat udělat?

Ideálně na renomovaném pracovišti, kde pracují odborníci  – estetičtí dermatologové. Mají příslušné vzdělání v tomto oboru a hlavně adekvátní praxi. Velmi negativně se vymezuji vůči slevomatům, či pracovištím, kde odborné anti-aging zákroky typu aplikace botulotoxinu dělají kosmetičky.

V současné době nabízí různé aplikace (botox, mikrojehličkování atd.) i kosmetičky, domníváte se, že je nutné navštívit lékaře? Pokud ano, tak proč?

Přesně o tom mluvím. Botulotoxin ani výplně s kyselinou hyaluronovou vůbec nepatří do rukou kosmetiček a středního zdravotnického personálu, s těmito materiály může pracovat jen certifikovaný lékař. Co se týče pleťových terapií, tam může pracovat s příslušnými materiály i střední zdravotnický personál…

Jaké metody považujete za nejúčinnější?

Nejraději mám kombinaci tekutého faceliftu – tj. modelace výplněmi s kyselinou hyaluronovou, v kombinaci s botulotoxinem a na závěr lifting 3D nitěmi. Tam už můžeme skutečně mluvit o posunu ve výzoru i o 10 let zpět…

Pokud zvolíme aplikaci Botoxu nebo Dysportu, je efekt po aplikaci okamžitý? Jak dlouho vylepšení vydrží?

Efekt nastupuje během týdne, opět existují individuální rozdíly, výdrž se pohybuje od 3 do 6ti měsíců.

Není tato metoda nebezpečná? Jedná se přece o jed..

Není, jedná se o promile účinné látky, působení je podprahové, v těchto dávkách vůbec nemůžeme hovořit o jedu. Nehledě na staticky významný počet desetiletí, kdy se botulotoxin v medicíně používá.

Jak jsou zákroky bolestivé?

Přiměřeně. Znáte rčení „pro krásu se musí trpět…“. Ale vážně: hodně odladí aplikace lokální anestezie, v případě liftingu 3D nitěmi používáme i anestetické injekce. A spousta zákroků je spíš nepříjemných, než bolestivých.

Lze pak bezprostředně jít do práce?

Ano, do práce po aplikaci výplní či botulotoxinu můžete okamžitě, i u mezoterapií či některých druhů chemického peelingu nebo po radiofrekvenci také můžete zpět do procesu.

vera4 2

Nabízíte na klinice momentálně velmi moderní lifting formou mezonití?

Ano, ale já používám výhradně 3D liftující nitě, udělají daleko výraznější a trvanlivější efekt než mezonitě.

Patří mezi vaše klienty rovněž muži? Pokud ano, jaký zákrok nejčastěji požadují?

I muži patří k naší klientele, hodně řeší hyperhydrózu pomocí botulotoxinu, ale také vrásky.

Jaké jsou současné trendy v oboru?

Trendy jsou u omlazení patrné hlavně v materiálech – v použitých technologiích, není to o konkrétní metodě. Ale pravdou je, že zájem o estetickou dermatologii a nějakou formu omlazení je stále intenzivnější. Produktivní věk se prodlužuje, nároky společnosti na člověka a i jeho vzhled stoupají, proto se stále více žen i mužů snaží svůj vzhled vylepšit a známky stárnutí oddálit.

Lze si zachovat přirozený vzhled? Často je vidět vylepšení, které bylo přehnané a v podstatě kontraproduktivní.

Víte přirozenost by měla být hlavním parametrem u jakéhokoliv anti-aging zákroku. Je to hlavně o zkušenostech a estetickém cítění daného specialisty. Samozřejmě všichni známe a vidíme kolem nás případy, kdy byl zákrok tzv. překorigován, mnohdy lékař kývne i na nerozumnou žádost klienta, místo toho, aby klientovi jeho představy rozumně vyvrátil…

Je něco, co byste doporučila ženám před nadcházející zimou?

Hydratovat a vyživovat pleť. A pokud žena touží po omlazení, čas podzimu a zimy je ten nejlepší.

Více informací naleznete na www.terzijska.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.terzijska.cz