Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 23.Červenec 2018
ijournal.cz

V ČR se začíná natáčet čínsko-český projekt Poslední vízum

red Zdroj: TZ Poslední vízum 16.9.2015 Celebrity, Společnost a osobnosti

Příběh čínského velvyslance v Rakousku, který před nacisty zachránil tisíce Židů, se už ve středu 16. září 2015 začne natáčet v Praze, Liberci a Plzni.

Poslední vízum bude zatím největším projektem, který se ve spolupráci s čínskou stranou u nás natáčel. „O natáčení jsme s Čínou jednali dva roky. To, že se všechno opravdu tento týden rozběhne, považuji za velký úspěch. Vyzkoušíme si tak, jestli zvládneme natočit v podstatě osm celovečerních filmů za tři měsíce,“ řekl na dnešním setkání s novináři v Praze koproducent za českou stranu Steve Lichtag z Twin Star Film.

Natáčení je naplánováno do 130 natáčecích dní, souběžně na něm budou pracovat dva samostatné štáby. Seriál, který se bude skládat z osmi 150 minutových dílů, by měl být dotočen do konce roku 2015. V největší čínské televizi CCTV i na kanálu JIANGSU TV se objeví od poloviny příštího roku. Čínský producent společnosti Omnijoi Group v současné době jedná i s americkou stanicí FOX.

1442329565_P201509150773101Projekt takového rozsahu je i příležitostí pro více než 30 českých herců, kteří si ve filmu zahrají také hlavní role. „Herci tak budu mít obrovskou šanci dostat se na čínský trh, eventuálně i dál. Určitě zaujme slovenská herečka Natalia Germani či Jan Révai. Čínská produkce byla nadšená i z naší modelky Kateřiny Sokolové,“ dodal Lichtag. Poměrně velkou roli dostali v této obdobě Schindlerova seznamu například i Otakar Brousek ml. a Zdeněk Maryška, z hereček potom Vlastina Svátková a Jana Bernášková.

Děj seriálu vychází ze skutečného životního příběhu čínského diplomata Cho feng-šana. Až do své smrti v roce 1997 nikomu neprozradil, že když v letech 1938-1940 pracoval jako čínský konzul na velvyslanectví ve Vídni, zachránil tisíce Židů před koncentračními tábory tím, že jim vydával víza a pomáhal s vycestováním z Evropy. Po jeho smrti se mu proto začalo přezdívat čínský Oskar Schindler.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: TZ Poslední vízum