ijournal.cz

Užijte si zaslouženou dovolenou v Salcbursku

red Zdroj: Salzburger Land Tourismus GbmH 18.12.2017 Cestování
Zasněžená zimní krajina, perfektně upravené sjezdovky, útulné chalupy, mnoho akcí, skvělé jídlo a pití. Zimu v Salcbursku si rozhodně vychutnáte plnými doušky. I přes to, jak je zde příjemné ubytování, láká okouzlující příroda všechny ven.

V horách jsou prosincové a lednové dny ještě krátké. Proto by si měl člověk užít každou hodinu. Zasněžené lesy, zamrzlá jezera, nejlépe upravené svahy, běžecké stopy v různých nadmořských výškách a zimní turistické trasy zvou k aktivnímu odpočinku na čerstvém vzduchu. K perfektní dovolené patří ale také sáňkování, koulování, výlety na lyžích, projížďky na saních tažených koňmi, stejně jako příjemné posezení u něčeho dobrého na chalupách. V každém případě platí, že kdo má rád zimu, bude Salcbursko 100% milovat. Mísí se zde totiž autenticky tradiční zvyky s moderním alpským životem.  

 Saalbach©MirjaGeh_267

Ráj pro příznivce zimních sportů
V Salcbursku mají zimní sporty dlouhou tradici. Již v roce 1965 zde byla jako první v Rakousku zpřístupněna ledovcová lyžařská oblast na Kitzsteinhornu. Perfektně upravené sjezdovky, nejmodernější lanovky a impozantní panorama hor lákají milovníky zimních sportů z celého světa. Ti si mohou v Salcbursku užít nabídku 22 lyžařských regionů, 70 zimních sportovních rekreačních oblastí, 2000 km sjezdovek, největší rakouskou lyžařskou oblast Ski amadé, mnoho běžeckých tratí, snow a fun parky na 30 různých místech, starodávné chalupy i jedny z nejvyhlášenějších restaurací v celém Rakousku. Každý rok se investuje do nových lanovek a vleků. Vznikají rozsáhlé a spojené lyžařské areály, které patří k největším v celé zemi. Světové poháry a další sportovní akce přivádějí do Salcburska sportovní elity. Legendární jsou ovšem také zahajovací party nebo pulzující Après-Ski zábava.

 Ski-amadé-Lifestyle-22

Jít potichu zasněženým lesem…
Na své si přijdou v Salcbursku i ti, kteří spíše než rušné sjezdovky vyhledávají v přírodě klid. Mohou se vydat například na procházky a výpravy s pochodněmi, na exkurze se správci Národního parku, krmit zvířata nebo si užít romantiku na saních tažených koňmi. Zážitkem je i jízda na některé ze 110 sáňkařských drah. Mnoho z nich je uměle osvětlených a sáňkování je na nich tedy možné i po setmění. Také bruslení, metaná na ledě nebo túry na sněžnicích patří k oblíbeným volnočasovým aktivitám na rodinné dovolené. Po pohybu na čerstvém vzduchu přijde vhod rozmanitá nabídka wellness služeb v hotelech nebo v některých ze šesti termálních lázní a oáz v celém Salcbursku.


Trendy sporty-biatlon, kite na ledě, zorbing a skitouring
Lezení v ledu, kite na ledě, zorbing nebo jízda na segwayi zasněženou krajinou. Na mnoha místech můžete vyzkoušet zábavné zimní sporty. Kromě toho se celým Salcburskem vine rozsáhlá a rozmanitá síť běžeckých tratí. Zaplesá tedy i srdce každého milovníka severských sportů, ať už jde o příznivce klasiky, bruslení až po biatlon. V posledních letech zde také vzrůstá obliba skitouringu. Začátečníci mohou využít služeb zkušených průvodců a informačních center. Na Kitzsteinhornu se nacházejí značené skitouringové okruhy a v Zell am See-Kaprunu první speciální skitouringová hora v Salcbursku.

 

Odpočinek v šesti termálních lázních a wellness oázách
V Salcbursku se nachází šestice moderních termálů a wellness oáz. Sjezdovky a bazény s příjemně teplou vodou jsou od sebe, co by kamenem dohodil. Zatím co si někteří vychutnávají uvolnění a klid ve vířivce, jiní využívají luxusních saun, lázní a péče o tělo. Milovníci vody a děti se vydovádějí na velkých tobogánech, lezeckých stěnách nebo skokanských věžích. I když se člověk ponoří do blahodárné vody, může si užít okouzlující výhledy na bílé sjezdovky a zasněžené vrcholy zářící pod jasnou noční oblohou. K salcburským termálním lázním patří Alpentherme a Felsentherme v Gasteinertalu, Erlebnistherme Amadé v Salcburském sportovním světě, TAUERN SPA v Zell am See-Kaprunu, Aqua Salza v Gollingu a Heiltherme Bad Vigaun.

TAUERN SPA at night_(c) TAUERN SPA Zell am See-Kaprun Reifmüller_17

Vítejte u specialistů na dovolenou
Stejně rozmanitá jako aktivity, kterým se můžete v Salcbursku věnovat, je i zdejší nabídka ubytování. Více než 207 000 lůžek pro hosty promění všechny sny v realitu. Tady se budou cítit dobře lidé na ozdravných pobytech, akční sportovci, milovníci wellness i rodiny s dětmi všech věkových kategorií. Ubytování je zde možné například na farmách v idylickém prostředí, v chatkách moderních vesniček na horských loukách, v útulných rodinných penzionech, v prvotřídních wellness hotelech, v prázdninových bytech, stejně jako v designových apartmánech.

 01 fxg gedächtnisorgel_franz xaver gruber gemeinschaft

Skvělí hostitelé již po několik generací
Salcbursko je opravdovým bio rájem pro všechny, kteří vyznávají zdravý životní styl a kvalitní potraviny. Kromě toho zde hosté oceňují upřímnou přívětivost a pohostinnost místních lidí. Není divu, turistický ruch v Salcbursku vzkvétá již mnoho desetiletí. Provozovatelé ubytování, restaurací a poskytovatelé dalších služeb jsou tu po několik generací nakloněny přáním či požadavkům nejrůznějších cílových skupin. Někteří se tak specializují na sportovce, další na rodiny, seniory, na návštěvníky se zdravotními problémy a podobně.

Mystic Mountain BBQ 2 (c) Gletscherbahnen Kaprun AG_9

Nejlepší balíčky pro zimní dovolenou 2017/18

Salcburské zimní sportovní regiony každý rok investují do nového zařízení, aby mohly hostům nabídnout stále rozmanitější a kvalitnější služby. Stejně jako letos. Salcbursko má pro hosty přichystané nové lanovky, sjezdovky, oslavy významných událostí a kromě toho nabízí i top balíčky pro ideální zimní pobyt na horách. Obzvláště atraktivní paušály jsou připraveny pro ty, kteří se na dovolenou vydají mimo hlavní sezónu.

 

» Zell am See-Kaprun

Nová lanovka areitXpress

Díky nové 10místné kabinové lanovce areitXpress je od začátku prosince 2017 možné dostat se na sjezdovku nejen rychleji, ale také ještě komfortněji než dosud. Užijí si pohodlný nástup, dostatek prostoru pro nohy, příjemná sedátka a wifi zdarma. Ve vrcholové stanici je pak na výběr z několika možností. S Areitbahn II se lidé dostanou přímo na vrchol hory, na cvičnou louku vede 8místná sedačková lanovka Glocknerbahn, do údolí mohou pádit po červené Schüttabfahrt a občerstvit se v nové restauraci na AreitAlm.

Info: Schmittenhöhebahn AG | Postfach 8, 5700 Zell am See | www.schmitten.at

 Winteraufnahme von Zell am See-Kaprun_Zell am See-Kaprun in winter_(c) Faistauer Photography_1

Nově otevřeno: AreitLounge na Schmittenhöhe v Zell am See-Kaprunu

Na příznivce zimních sportů na Schmittenhöhe nečeká pouze nová lanovka areitXpress. V listopadu 2017 byla na místní AreitAlm otevřena také AreitLounge. Srdcem nové lyžařské chalupy je velká jídelna s krbem, kde si mohou hosté dopřát skvělé jídlo a pití s pohledem do plápolajícího ohně. Útulně působí také ostatní místnosti, salonek nebo slunečná terasa s jedinečným výhledem na Vysoké Taury. Další informace: www.areitalm.at

 

Jubileum: 90 let lanovky na Schmittenhöhe v Zell am See-Kaprunu

Lanovka Schmittenhöhebahn byla zprovozněna 31. prosince 1927 v Zell am See-Kaprunu jako první lanovka v Salcbursku (a pátá v Rakousku). Dnes, po 90 letech má úspěšný provozovatel na svém kontě 26 lanovek a vleků, které umožňují jízdu na 77 kilometrech sjezdovek. To vše s impozantním výhledem na více než třicet vrcholů třítisícovek. Jubilejní vyjížďka na Schmittenhöhe se uskuteční 31. prosince 2017. Výstava s názvem „90 let tradice a inovací“ v horní stanici lanovky na Schmittenhöhe nabídne návštěvníkům například pohled do historie Schmittenhöhebahn, na revoluční vývoj techniky lanovek a interaktivní zážitky ze všedního dne významné lyžařské oblasti. Další informace: www.schmitten.at

 Aussicht auf die Schmittenhöhe (c)Schmittenhöhebahn AG_3

Zell am See-Kaprun: Sníh Okay & Jarní lyžování

Tři lyžařské oblasti s celkem 140 kilometry sjezdovek. To je ledovec na Kitzsteinhornu, Schmittenhöhe a Maiskogel. V regionu Zell am See-Kaprun si přijdou na své všichni zdatní lyžaři, rodiny i začátečníci již od poloviny října! Balíček dovolených Sníh Okay je k dispozici od 14.10. – 23.12.2017, od 8. – 28.1., 9. – 25.3. a 16.4. – 13.5.2018. Balíček s názvem Jarní lyžování od má platnost mezi 14.5. – 3.6.2018. Za tři noci zaplatíte od 202 € v apartmánu, příp. 307 € na osobu ve dvoulůžkovém pokoji v ***hotelu. Cena zahrnuje 3denní skipas pro všechny vleky a lanovky v provozu v Zell am See-Kaprunu, 3denní zápůjčku lyží za cenu 2 dnů (nebo s vlastním vybavením 50 % slevu na servis) a 15 € slevu v lyžařské škole (od 15.12.2017 do Velikonoc 2018).

Info: Zell am See-Kaprun Tourismus GmbH | Brucker Bundesstraße 1a |
5700 Zell am See | T +43 6542 770-0 | www.zellamsee-kaprun.com

 

» Wildkogel-Arena

„Ganzer X-press“

Nová 10místná kabinová lanovka „Ganzer X-press“ nabízí od zimní sezóny 2017/18 pohodlnou přepravu z Ganzer Grundalpe na Pfeifferköpfl. V lyžařské oblasti díky ní v současnosti přibylo 2,5 km sjezdovek, takže se Wildkogel-Arena nyní může pochlubit celkem 64 perfektně upravenými kilometry sjezdovek pro všechny lyžaře a snowboardisty. Z nové lanovky ovšem nemusejí mít radost jen sjezdaři, ale také vyznavači freeridu a nejrůznějších variant jízdy. Se stavbou nové lanovky vznikl areál o rozloze téměř 15 ha, který je možné i technicky zasněžovat.

_MG_0362 

Wildkogel-Arena Neukirchen & Bramberg: Rodinný paušál Sněhový valčík

Rodinný lyžařský region Wildkogel-Arena v prázdninovém regionu Národní park Vysoké Taury disponuje 61 km sjezdovky a dovoluje si Vás vyzvat ke Sněhovému valčíku. V tomto balíčku pro dovolenou je zahrnuto: 7 nocí ve vybrané kategorii, 6denní skipas, gratis vybraný lyžařský kurz na 3, příp. 5 půldnů, nebo 3 půldny hlídání dětí ve školce pro děti hostů (od 2,5 let), příp. lyžařský kurz pro nejmenší (3 až 4 roky), či snowbike kurz a půjčovna vybavení, nebo jedna celodenní lyžařská výprava s průvodcem a další zvýhodnění. Nabídka platí od 13.1. – 3.2. a od 3.3. – 17.3.2018 například v soukromém penzionu nebo v hostinci se snídaní od 490 € a v ***hotelu od 580 € na osobu ve dvoulůžkovém pokoji.

Info: Tourismusbüro Neukirchen | Markt 171 | 5741 Neukirchen am Großvenediger příp.

Tourismusbüro Bramberg | Stoitznergasse 3 | 5733 Bramberg am Wildkogel | www.wildkogel-arena.at

 

» Ski amadé

„Ski amadé – made my day“

Nejhezčí období v životě jsou chvilky, ve kterých máte pocit, že jste v pravý čas na pravém místě s těmi pravými lidmi. Nejlepší na nové akci „Ski amadé – made my day“ je, že se zážitkové dny konají v malých skupinách – od minimálně čtyř účastníků až po maximální počet dvanáct lidí. Každý z pěti regionů Ski amadé například nabízí týdně dva až tři různé, dokonale připravené a výjimečné dny na lyžích. Jednou velmi sportovní, jindy pohodové a požitkářské, se spoustou adrenalinu nebo s akčním fotografováním. Cena vždy zahrnuje profesionální lyžařský guiding nebo coaching, stravování po celý den a přesuny v rámci programu. Balíčky „Ski amadé – made my day“ stojí v závislosti na programu od 50 do 190 eur. Podmínkou rezervace je platný skipas Ski amadé. Podrobné informace ke všem balíčkům „Ski amadé – made my day“ najdete na: www.skiamade.com/mademyday

08_SkiamadéMadeMyDay_Abheben_Badgastein (c) Max Steinbauer 

Ski amadé: balíček 4=3

Prožijete čtyři dny lyžování, 4 noci v hotelu, ale zaplatíte jen jako za tři dny. To je podstata balíčku 4=3 ve Ski amadé. Nabídka platí pouze pro dospělé ve vybraných provozech ve všech Ski amadé regionech mimo hlavní sezónu a ve vybraných termínech v lednu, březnu nebo dubnu 2018. www.skiamade.com

 Ski-amadé-LadiesWeek-02

Ski amadé: Ladies Week

Kdo přijede ve dvojici v termínu mezi 17.3. a 24.3.2018 k vybraným partnerským provozovatelům ubytování a objedná si týdenní pobyt ve dvoulůžkovém pokoji (7 nocí pro 2 osoby), dostane s heslem „1+1 zdarma“ jako dárek 6denní skipas.  Připraven je rozmanitý doprovodný program s lyžařským průvodcem, testováním lyží, s koncerty, módními přehlídkami a podobně. www.skiamade.com

 

» Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn

Paušál „Sněžní lvi“

Více než 270 kilometrů sjezdovek a 70 top moderních lanovek garantuje perfektní dovolenou lyžařské oblasti Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. Hosté tady najdou komfort, krásné výhledy a rozmanité možnosti sportování. Od mírných kopců přes široké carvingové sjezdovky, až po černé svahy světových mistrovství. Pro každého milovníka zimních sportů je zde připraven ideální terén.

Paušály jsou k objednání od 415 €.

Info: Saalfelden Leogang Touristik GmbH | Mittergasse 21a | 5760 Saalfelden | T +43 6582 70660 | www.skicircus.at

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Salzburger Land Tourismus GbmH