Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

UNIQUE FASHION WEEK 2014

red Zdroj: Unique Fashion Week 11.9.2014 Móda, obuv, doplňky
We are Unique, We are Fashion - konfrontace české a zahraniční módní scény
                                                                    inspirace ze zahraničí
                                                                    šance pro mladé talenty
                                                                    pestrost programu
                                                                    show

960px-63-UFW_4581
Ve dnech 8.–14. září se v Praze koná 4. ročník Fashion Week, který v minulých letech obohatil Prahu o přelomové módní události. Unique Fashion Week tradičně přinese velkou dávku módních přehlídek, prezentaci českých a zahraničních módních návrhářů, showroom přehlídek, fashion talks, fashion koktejlů a fashion party, jež potrvají celý týden. Praha ožije módou a stane se v těchto dnech dějištěm veřejné prezentace podzimních kolekcí českých a světových módních značek.

Unique Fashion Week je originální, podporuje významně prodej a propagaci českých a zahraničních módních značek, má obchodní význam pro značky, butiky a české módní návrháře, kteří se ho účastní. Významně napomáhá prodeji jejich kolekcí. Dále přináší inspiraci ze světa, staví společně na jedno molo studenty, začínající i zavedené české návrháře a světové módní značky.

960px-59-UFW_4316

Za čtyři roky své existence se stal velmi významnou módní, kulturní a společenskou událostí v České republice. Na přehlídky českých módních návrhářů v letošním roce přijali pozvání organizátorů nákupčí z obchodního řetězce Peek & Cloppenburg, jejž v ČR prezentuje módní dům VAN GRAAF.

V předešlých ročnících přijaly pozvání pořadatelů Fashion Week významné světové módní osobnosti. V roce 2011 navštívil Prahu Jeremy Scott, v roce 2012 zde v evropské premiéře představil svou kolekci brazilský módní návrhář Alexandre Herchcovitch, který svou show přivezl přímo z newyorského fashion weeku. Minulý rok dovezla do Prahy svou kolekci dvorní návrhářka Lady Gaga, japonská návrhářka Hirono, která tvoří pod značkou Saphir East. Na módní přehlídce Fashion Week 2013 v Praze byla ve světové premiéře uvedena kolekce La Perla. Prahu také poctily svou návštěvou světové topmodelky Španělka Eugenia Silva, světová tvář kampaní kosmetické značky Lancôme, Valeria Mazza z Argentiny, která patří mezi nejúspěšnější světové supermodelky devadesátých let, a v neposlední řadě česká supermodelka, zakladatelka Happy Hearts Fund a čestná ambasadorka Haiti Petra Němcová, která je jednou z organizátorek projektu FW. Alfredo Villalba a Chris Elson – VIP zahraniční hosté UFW 2014.

960px-65-UFW_5366

Mezi významné zahraniční hosty patří bratři Alfredo a Diego Villalba, kteří tvoří pod značkou Alfredo Villalba. V úterý 9. září v rámci UFW představí v Rezidenci Primátora kolekci podzim/zima 2015, kterou bude možné v Praze i zakoupit. Jejich prezentaci totiž doplní POP UP Store, který bude od středy 10. do soboty 13. září v prostorách hotelu Boscolo Prague, otevřeno
bude denně od 11 do 18 hodin.

960px-65-UFW_5749

Velmi vzácnou návštěvou je top model Chris Elson, který je tváří kampaní Dolce&Gabbana (FW 14), Springfield, Grupo Cortefiel, Marks&Spencer. Dále spolupracuje se značkami Giorgio Armani, Emidio Tucci, Calvin Klein a spolu s Petrou Němcovou prezentují značku Chopard. Nafotil editorialy pro časopisy Icon,Mujer hoy,Men’s Health, GQ Italia, Fucking Young, Hola a DT. Chris v rámci UFW navštíví jako VIP host přehlídku Emilio Pucci, prezentaci Bulgari a přehlídku značky Dolce&Gabbana se kterou dlouhodobě spolupracuje.

960px-65-UFW_5421

UFW navštíví v rámci své cesty po České republice Královna Velikonočního ostrova Taurama Anolola Hey Rapu, která bude VIP hostem ve středu 10. září. Královna Velikonočního ostrova je v ČR v rámci Rapa Nui Projektu a je zde jako oficiální host MFF Tourfilm v Karlových Varech. Projekt má za cíl pomáhat rozvoji kultury a vzdělání Rapa Nuie a zároveň prohloubit vzájemné vztahy mezi ČR-Chile a Velikonočním ostrovem. Průkopníky projektu jsou prof. Stingl, Ing. Pavel Pavel a bývalý prezident Václav Havel.

Unique Fashion Week & Mediální kampaň 2014 – We are Unique, We are Fashion „Vše kolem nás je trend podléhající diktátu víc, než si mnozí dovolí připustit. Odstín tvářenky, voda s bublinami nebo bez, papírová krabička na asijské nudle s sebou, ostré linie nejnovějšího vozu, sklon milovaných podpatků, zakulacená hrana manžetových knoflíčků, aniž bychom si to uvědomovali, móda je součástí našich každodenních životů. Móda je svět, ve kterém žijeme, svět, který tančí v rytmu proměny.“

960px-59-UFW_4021

Unique Fashion Week přináší svou novou kampaní We are Unique, We are Fashion prostor pro prezentaci mladých talentovaných lidí. Představujeme vám osm prvních tváří, které si podle Unique Fashion Week zaslouží střípek pozornosti. Tyto tváře určují nový směr české módy tím, kým jsou, co tvoří, reprezentují, za čím si stojí… Lucie Janotová (ředitelka módy časopisu Harper’s Bazaar), Lucie Molnárová (vlasová stylistka TONI & GUY), Vratko Barcik (fotograf The W Prague), Lukáš Barbuščák (model Unique One), Lukáš Macháček (módní návrhář, vítěz Dreft Black Card 2013), Věra Vávrová (modelka Unique One, Calvin Klein Exclusive), Filip Novák (vizážista Douglas) a Nena (módní blogerka). Více se o nich dozvíte v zářijovém vydání Harper’s Bazaar.

Soutěž Black Card
Vítězkou letošního ročníku soutěže Black Card, která je určena mladým talentům a módním návrhářům, se stala posluchačka magisterského studijního programu Ateliéru Oděvního designu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (Česká republika) Denisa Dovalová. Svou vítěznou kolekci předvede v sobotu 13. září ve Slovanském domě. Kolekce Denisy Dovalové bude prezentována v módním bloku společně s loňským vítězem Lukášem Macháčkem, který představí exkluzivně kolekci jaro/léto 2015. Lukáš Macháček, původem z Olomouce, působí v módní branži od roku 2010.

logo
Co a kde v rámci UFW?
Fashion Week bude zahájen již tradičně v rezidenci primátora hl. města Prahy exkluzivní módní show Emilio Pucci by Obsession a prezentací šperků Bvlgari, v úterý zde bude uvedena podzimní show španělského návrháře Alfreda Villalby, která měla svou premiéru v červnu v Madridu. V úterý se dále bude konat módní přehlídka italské značky Dolce&Gabbana –Zima 2015 a od 21 hodin bude after party značky Woolrich. Ve středu bude v hotelu Boscolo Prague předveden kurátorský výběr podle magazínu Proč NE?! Hospodářských novin návrhářek Ivany Mentlové, Kláry Nademlýnské, Tatiany Kovaříkové, Zuzany Kubíčkové, Beaty Rajské a Kateřiny Geislerové, které představí exkluzivní modely vytvořené speciálně pouze pro tuto akci. Ve čtvrtek bude v hotelu Boscolo prezentována podzimní kolekce italské značky We Are Replay. V pátek se dění přesune na hlavní módní stage Fashion Week do Slovanského domu, kde budou módní přehlídky přístupné i široké veřejnosti. Módní
přehlídky zahájí v pátek v rámci britského dne módní značky French Connection a Karen Millen. Sobota bude patřit českým módním návrhářům a v neděli zde proběhne prezentace zahraničních módních značek. Jako závěrečná show bude uvedena podzimní kolekce 18CRR81 Cerruti a Versace Jeans a poté bude následovat 18CRR81 Cerruti After party.

960px-63-UFW_5035

SLOVANSKÝ DŮM – HLAVNÍ FASHION STAGE
Hlavní fashion stage a provoz Land Rover Off-road, které budou ve Slovanském domě bude slavnostně zahájeno v pátek 12. září v 16 hodin za účasti supermodelky Petry Němcové.
Doprovodný program ve Slovanském domě
Slovanský dům nabídne pestrý doprovodný program. Budou zde vystaveny fotografie hlavního mediálního partnera projektu – módního magazínu Harper’s Bazaar.
Dále se zde uskuteční výstava fotografií Touch of Fashion ve spolupráci Unique Fashion Week a projektu Meet Czech Design vytvořená předním českým módním fotografem Markem Musilem.
VIP Gentleman’s Lounge by Esquire
Pro pány, hosty Unique Fashion Week, jsme letos připravili VIP Gentleman’s Lounge, který nabídne atraktivní pánský program. Nebude chybět prezentace pánských značek, luxusních hodinek či pánských drinků speciálně vytvořených pro Unique Fashion Week ve spolupráci s Martini a Perrier.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Unique Fashion Week