ijournal.cz

Český Krumlov zažije barokní ohňostroj a premiéru opery, která vznikla pro dvůr Marie Terezie

red Zdroj: Festival Krumlov 10.9.2014 Festivaly, Hudba

Zámeckém barokním divadle v Českém Krumlově již v pátek 19. září zazní novodobá premiéra barokní opery 
L´Ipermestra a to v plně scénickém zpracování za využití původních barokních kulis. Diváci budou mít možnost zažít představení ve stejných podmínkách, jako tomu bylo v 18. století – se zpěváky i orchestrem v dobových kostýmech, v obdobném osvětlení a na stejných jednoduchých lavicích. Opera je součástí letošního VII. ročníku Festivalu barokních umění a bude uvedena celkem třikrát – od 19. do 21. září. Návštěvníci festivalu mohou ocenit i další koncerty barokní hudby například v bývalé jezuitské koleji nebo v letohrádku Bellaria a rovněž slavnostní barokní iluminaci a barokní ohňostroj v zámecké zahradě.

Opera Johanna Adolfa Hasseho L’Ipermestra měla premiéru ve Vídni 8. 1. 1744 u příležitosti svatby arcivévodkyně Marie Anny, mladší sestry české a uherské královny Marie Terezie. Autorem libreta je císařský dvorní básník Karla VI. a Marie Terezie Pietro Metastasio. Na Festivalu barokních umění zazní 19., 20. a 21. září v podání zkušených sólistů a prvotřídního barokního orchestru Hof-Musici pod vedením Ondřeje Macka. Režie a barokní gestika jsou dílem Zuzany Vrbové.

????????????????????????????????????????????????????????????????

Předprodej vstupenek na VII. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov19. – 21. 9. 2014 probíhá prostřednictvím rezervačního systému Colosseum, na adrese: www.ckrumlov.cz/opera. Vstupenky jsou v prodeji také v Infocentru Český Krumlov (Náměstí Svornosti 2).

Oficiální stránky festivalu: www.festival.krumlov.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Festival Krumlov