ijournal.cz

Turkish Airlines létají nově z Istanbulu do San Francisca

red Zdroj: Turkish Airlines 20.4.2015 Cestování

Turkish Airlines otvírají druhou destinaci v Kalifornii a jedenáctou na americkém kontinentě, zahájením provozu na lince z Istanbulu do San Francisca.

Turkish Airlines znovu prokazují svojí angažovanost v propojování Istanbulu se všemi hlavními světovými turistickými a obchodními centry. Turkish Airlines dnes přidávají San Francisco do své globální sítě, čímž přivádějí toto technologické centrum „online“.

K již existujícím linkám do Buenos Aires, Sao Paula, Toronta, Chicaga, Houstonu, Los Angeles, New Yorku, Washingtonu, Bostonu a Montrealu Turkish Airlines přidávají lety do San Francisca provozované pětkrát týdně v pondělí, úterý, čtvrtek, pátek a neděli v obou směrech.  

Pro zdůraznění této události bude pro první letadlo na této trase použit speciální design. Na znamení spojení těchto dvou světově důležitých měst, Turkish Airlines zkombinovaly modernistickou perspektivu a minimalistickým design a vytvořily tak unikátní lak pro Boeing 777-300 (pojmenovaný Safranbolu), který slavnostně zahájí spojení mezi Istanbulem a San Franciscem.

San Francisco - letové řády od 13. dubna

Číslo letu

Dny

Odlet

Přílet

TK 079

Pondělí, Úterý, Čtvrtek, Pátek, Neděle

IST

13:05

SFO

16:25

TK 080

Pondělí, Úterý, Čtvrtek, Pátek, Neděle

SFO

18:10

IST

17:05 +1

 

Pro informace o letových řádech navštivte www.turkishairlines.com kontaktujte (call center at +90 212 444 0849 or visit any Turkish Airlines sales office).

 THY_Aircraft

San Francisco je druhým největším kalifornským městem s bohatou historií a přírodním prostředím, které z něj dělají jednu z nejoblíbenějších turistických destinací na světě. Je tavícím kotlem kultur, architektonických stylů a obchodu, místem kde rybářské flotily kotví nedaleko kanceláří high-tech společností, jež se neustále rozrůstají severně od Silicon Valley ležícím necelých 40 mil jižně. (San José a Silicon Valley vs San Francisco)

Historie San Francisca začíná na konci 18. Století s příchodem španělských mnichů, kteří sem přicházeli budovat misie, z nichž mnoho je aktivních dodnes. K velkému růstu města došlo během Zlaté horečky, kdy se město „otevřelo všem“, a vešlo ve známost jako bohaté s drsným životním stylem. Tolerance k odlišným skupinám i jednotlivcům zůstala zachována a San Francisco je tak nyní známo i pro svůj sociální a politický liberalismus. Až do poválečného období v 50. letech a do „nástupu“ Los Angeles bylo finančním a kulturním centrem Kalifornie.

Během posledních 20 let dochází ke změně městského panoramatu, kdy jeho nízká linie byla přerušena množstvím výškových budov, jejichž výstavba byla umožněna až technickým pokrokem umožňujícím jejich bezpečnou výstavbu i v tektonicky aktivní oblasti. Přesto je San Francisco stále městem čtvrtí, kde každá má svébytný charakter který je místními milován, a ve většině města se jakákoliv významnější změna (okolí?) setkává s odporem.  Parky a otevřená prostranství (mild and cool climate) poskytují obyvatelům dostatek času, aby si mohly vychutnat čas strávený venku (???). Největším venkovním prostorem je Golden Gate Parkt, jenž je domovem pro letní inscenace, světová muzea a sportovní hřiště.

Samotné město se rozpíná na 121 čtverečních kilometrech a je hustě obydleno od východního San Francisco Bay až západnímu otevřenému pobřeží Pacifiku. Město má velmi vyvinutý systém hromadné dopravy, který funguje v samotné městské oblasti a zároveň jí spojuje se zbytkem Bay Area.  Přímé vlakové linky BART poskytují „spojení“ města s letištěm a jsou tak nejjednodušší cestou (možností) jak se dostat do centra města i ostatních (bodů) v regionu. A samozřejmě známé tramvaje připomínající (ty jezdící po Istiklal Street Istanbul, Pražské v 60. letech). Díky své poloostrovní poloze je San Francisco městem mostů, mezi nejznámější patří Golden Gate most spojující jej s Marin County na severu a Bay Bridge připojujícím Oakland/Berkeley na jihu.

San Fracisco Bay Area je domovem doslova tuctů univerzit a vzdělávacích institucí. Mezi nejznámější patří Univerzita Kalifornie v San Franciscu, UC Berkeley, a Standford. Město je také známo pro své kulturní zdroje  – Symfonii, Operu a Balet.

Tento intelektuální nadbytek učinil z regionu domov jak pro největší světové korporace, ale i pro tisíce technologických startupů, jenž se usídlily v oblasti nedaleko San Francisca známé jako Silicon Valley. Díky tomu je tato oblast jednou z nejbohatších v zemi (a ceny místních nemovitostí dosahují astronomických hodnot).

Zajímavosti jako například Alcatraz nebo Exploratorium Technologického muzea poskytují velké množství aktivit pro návštěvníky všech věkových kategorií a plavba zálivem při západu slunce zaujme i toho nejunavenějšího návštěvníka. Na rozdíl od Los Angeles, nabízí San Francisco chladnější (a často mlhavější) podnebí. Jeho pláže jsou skvělé pro procházky, ale teplota moře většinu plavců odradí. Přesto Vám cesta do nedaleké vinné oblasti Nappa nebo blízkého Yosemite (4 hodiny) přinese nekonečný sluneční svit s velmi odlišným rázem krajiny a odlišným klimatem.

Se vší svojí historií, krásou a rozmanitostí není divu, že se San Francisco pravidelně umisťuje v  Top 10 žebříčcích celosvětových turistických destinací.

 

O Turkish Airlines:
Založeny v roce 1933 jako flotila 5 letadel, dnes jsou Turkish Airlines členem Star Aliance a 4 hvězdičkovými aeroliniemi s flotilou 269 (cestovních i nákladních) letadel, operující na 266 destinacích (223 mezinárodních a 43 domácích) po celém světě. V průzkumu společnosti Skytrax z roku 2014 byly Turkish Airlines zvoleny Nejlepšími Evropskými Aerolinkami počtvrté a Nejlepšími Aerolinkami v Jižní Evropě pošesté v řadě. Poté co vyhrály v roce 2010 cenu za nejlepší světové cateringové služby Best Economy Catering service a v roce 2013 Best business Catering Service, staly se i letos vítězi Best Business Catering Service a Best Business Class Lounge Dining v průzkumu společnosti Skytrax. Více informací o společnosti Turkish Airlines můžete nalézt na www.turkisairlines.com
O Star Aliance:
Síť Star Alliance byla založena v roce 1997 jako první globální aliance leteckých společností nabízející celosvětové působení, zázemí a bezproblémový servis pro mezinárodní cestovatele. Její tržní přijetí bylo potvrzeno množstvím ocenění, zahrnujícím například Air Transport World Market Leadership Award pro!!!!, nebo Best Airline Alliance jak od časopisu Business Travel Magazine tak od společnosti Skytrax. Členy jsou Adria Airways, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, Air New Zealand, ANA, Asiana Airlines, Austrian Avianca, Brussels Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, EGYPTAIR, Ethiopian Airlines, EVA Air, LOT Polish Airlines, Lufthansa, Scandinavian Airlines, Shenzhen Airlines, Singapore Airlines, South African Airways, SWISS, TAP Portugal, Turkish Airlines, THAI and United. V současnosti probíhá integrace Avianca Brasil. Celkově nabízí síť Star Alliance vice než 18 500 letů denně na 1 316 letišťdo 192 zemí. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Turkish Airlines