ijournal.cz

Tradiční Francouzský trh slaví své 10. výročí

red Zdroj: www.francouzskytrh.cz 10.7.2017 Festivalyfrancouzsky_trh 2017
Ve dnech od 12. – 17. července se náměstí Na Kampě již podesáté promění v typickou francouzskou čtvrť. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, bohatý hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše na malebném náměstí pod Karlovým mostem.

REDU0587

Letošní 10. ročník nabídne krom skvělých ochutnávek a výjimečného francouzského vína také bohatý hudební program. Celých šest dní se ponese v rytmu francouzských melodií a živá vystoupení se postarají o jedinečný zážitek. Na své si přijdou milovníci swingu, šansonu i jazzu. „Jsem nadšený, že se francouzské trhy těší takové oblibě a můžeme brzy zahájit jubilejní ročník,“ říká organizátor Thomas Bouton.

REDU0950Kromě hudby jsou ale trhy ideálním místem k odpočinku a načerpání francouzské atmosféry. V rámci jubilejního ročníku se mezi vystavovateli přestaví i známé rodinné bistro Papi Oliver jehož majitelé jsou potomci slavného michelinského kuchaře Raymonda Olivera. Nebudou chybět vyhlášení burgundští hlemýždi, delikatesy z mořských plodů, tradiční slané či sladké bretaňské palačinky. Na místě připravované pochoutky doplní variace uzenin, aromatických sýrů a nebude chybět ani rozmanitý sortiment francouzských vín. Novinkou letošního ročníku bude také ochutnávka speciální šunky „Noir de bigorre“, která je vyrobena ze vzácných černých prasat.

Francouzsky_trh_Francouzsky_trh_2016

Trh bude slavnostně zahájen velvyslancem Francouzské republiky ve středu 12. července 2017 v 11 hodin.

Program a kompletní seznam vystavovatelů naleznete na: http://www.francouzskytrh.cz/cs

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.francouzskytrh.cz