ijournal.cz

Tipy pro podporu silné imunity. Bojujte úspěšně s viry a bacily!

red Zdroj: Vitar 20.9.2020 Nezařazené

Za silnou imunitou stojí zdravý životní styl. Kromě pravidelného pohybu na čerstvém vzduchu, je vhodné také otužování studenou vodou nebo naopak návštěva sauny, kde se tělo zbaví toxinů a nahromaděných škodlivin. Velmi důležitý je ale také spánek. Právě během dostatečného a kvalitního spánku, může lidský organismus regenerovat a nabírat energii pro boj se všemi těmi viry a bacily. Do zdravého životního stylu samozřejmě patří také kvalitní jídelníček s obsahem vitamínů, minerálů a vlákniny. Velice důležitý je v boji s viry vitamín C jehož přírodním zdrojem je mimo klasických citrusových plodů také rakytník nebo šípek, ze kterého si můžeme připravit lahodný čaj. Organismus potřebuje také vitamín D, B, A nebo E, zinek a selen.

Vitamín C: Tento zázračný bojovník chrání naše buňky před nepříznivými vlivy i stresem a podporuje správnou funkci nervové soustavy.

VITAR_EKO_VitaminC_189,90_K_
Vitamín D3:
Věděli jste, že vitamín D je nepostradatelný pro naši imunitu, napomáhá při léčbě infekčních onemocněních a také je důležitý pro vstřebávání minerálů do kostí nebo zubů.

REVITAL_VitaminD3_Forte__90tbl_95Kc

Probiotika a prebiotika: Ne nadarmo se říká, že naše zdraví sídlí ve střevech. Právě na střevních stěnách je uchyceno 70% imunitních buněk a pokud naše střeva nefungují správně, jsme mnohem více náchylní k napadení viry a bakteriemi. Aby naše střeva správně fungovala, měli bychom do svého jídelníčku zařadit probiotika a prebiotika, jež jsou obsaženy například v kysaném zelí nebo kefíru. Naopak vyhnout bychom se měli průmyslově zpracovaným pokrmům, jež jsou plné konzervantů.

 

Vitar EKO Friendly PROBIOTIKA FORTE

Veganské kapsle s obsahem 4 probiotických kmenů s 1,5 miliardami aktivních buněk napomáhají obohatit střevní mikroflóru. Dále obsahují vlákninu z čekanky (inulin) a vitamín C, který napomáhá k posílení imunitního systému.

Balení obsahuje 30 kapslí, cena: 139,90 Kč

Vhodné i pro veganyMaxiVita_BylinnySirup_imunita_200ml_65Kc


MaxiVita Herbal Bylinný sirup POSÍLENÍ IMUNITY
Bylinný sirup MaxiVita Herbal Posílení imunity obsahuje 10 vitaminů (vitamin C, E a vitaminy skupiny B) a bylinné extrakty (plicník lékařský, Echinacea), které pozitivně přispívají ke zvýšení odolnosti proti virům a bakteriím. V lidovém léčitelství jsou tyto bylinky používány při zánětu průdušek a k usnadnění odkašlávání. Bylinný sirup Posílení imunity je vhodné užívat zejména v období chřipek a nachlazení.
Doporučené dávkování:
děti od 3 do 12 let 1x denně 10 ml (polévková lžíce), dospělí 1-2x denně 10 ml. Před upotřebením protřepat.

Obsah: 200 ml, cena: 65 Kč

 

MaxiVita_Herbal_HorkyNapoj_echinacea_10x4g_70KcMaxiVita Herbal Horký nápoj ECHINACEA s příchutí černého rybízu

MaxiVita Herbal Horký nápoj echinacea zahřeje a prospěje vám obsahem extraktů z echinacey (100 mg) a aceroly, navíc také obsahuje vitamin C a zinek.

Obsažené přírodní extrakty z echinacey a aceroly jsou významnými antioxidanty, které pozitivně přispívají k přirozené obranyschopnosti organizmu. Mají příznivý vliv i na horní cesty dýchací, proto jsou v lidovém léčitelství často používány jako podpora při nachlazení.

Doporučené dávkování: dospělí a děti od 12 let 2 sáčky denně. Obsah sáčku rozmíchejte ve 200 ml horké vody.

                                                                 Obsah: 10x 4g sáček, cena: 70 Kč

                                                                

 

MaxiVita_SeptAngin_LisejnikIslandsky_16pastilek_60KcMaxiVita SeptAngin – lišejník islandský

 Věříte v sílu bylin? Pak vám při nachlazení přijdou vhod nové pastilky MaxiVita SeptAngin. Obsahují extrakt z lišejníku islandského a dalších 19 bylin, jako jsou lékořice, heřmánek, jitrocel nebo lípa. Při rýmě krásně protáhnou horní cesty dýchací, zklidní podráždění krku a usnadňují odkašlávání.

Doporučené dávkování: dospělí 1 pastilka 3-6x denně, děti od 6 let 1 pastilka 2- 3x denně. Pastilku nechte volně rozpustit v ústech.

Obsah: 16 pastilek, cena: 60 Kč


REVITAL C vitamin

Revital_C_vitamin_1000_mg_Citron_20SumivychTablet_92KcRevital C vitamin obsahuje vysokou dávku vitaminu C, která je pro tělo významnou oporou zvláště   v období zvýšeného výskytu virů a bakterií. Podpoří organizmus při nachlazení, stresu, vysoké fyzické aktivitě, pobytu ve znečištěném prostředí nebo při rekonvalescenci.


Vitamin C přispívá k:

  • správné funkci imunitního systému
  • ochraně před oxidativním stresem
  • správné tvorbě kolagenu pro normální funkci kůže a dásní
  • normální psychické činnosti
  • zvýšení vstřebávání železa


Doporučené dávkování:

Revital C vitamin 500 mg: dospělí a děti od 12 let 1 tableta denně, děti od 6 let 1/2 tablety denně. Není určeno pro děti do 6 let.

Revital C vitamin 1000 mg: dospělí 1 tableta denně, děti od 12 let 1/2 tablety denně.Není určeno pro děti do 12 let.

Obsah: 20 šumivých tablet, cena: 77 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vitar