ijournal.cz

Tereza Kerndlová a Pavel Callta podporují soutěž sportujících dívek

red Zdroj: www.divkaceskerepubliky.cz 28.2.2017 Společenské akce a události

Zpěvačka Tereza Kerndlová, zpěvák Pavel Callta, herečka Andrea Růžičková (dříve Kerestešová) a fotbalista Petr Švancara jsou ambasadory soutěže Dívka České republiky – Hledáme sympatickou sportující slečnu. Soutěž je unikátní tím, že při výběru finalistek nerozhoduje pouze jejich fyzická krása, ale především sportovní a pohybové nadání, talent a zajímavý životní příběh. Vítězka soutěže získá postup na Mistrovství světa v interpretačním umění – Olympiádu Talentů (WCOPA) do Hollywoodu. Projekt bude ukončen slavnostním galavečerem v Boby centru v Brně 27. září.

představení soutěže

Patronkou soutěže letošního ročníku je krásná zpěvačka Tereza Kerndlová, která se věnuje zdravému životnímu stylu a bude tedy pro dívky tím pravým vzorem. „Velmi ráda podpořím smysluplný projekt Dívka České republiky, kde se nejedná jen o krásu, ale i o sportovní nadání,“ říká Tereza Kerndlová. Mladý zpěvák Pavel Callta si získal publikum svou pokorou a pílí, ale i on se aktivně věnoval sportu, konkrétně plavání. Bývalý fotbalista a výborný bavič Petr Švancara má osmiletou dceru Nikolku, která se věnuje mnoha sportům, do toho tancuje a jednou by si přála možná právě v tomto odvětví vyniknout.

Andrea RůžičkováUž druhým rokem se k soutěži připojila herečka a fotografka Andrea Růžičková. I díky ní má soutěž charitativní podtext. Organizátoři už v minulosti podpořili například Dětský domov v Hodoníně u Kunštátu, kde finalistky společně s dětmi nafotily kalendář. V loňském roce dražbou a prodejem unikátního kalendáře Leporelo Andrey Růžičkové podporovali děti trpící fenylketonurií, zvláštní metabolickou poruchou. Letos opět díky populární herečce a fotografce podpoří neziskovou organizací Bez mámy, která v Tanzanii buduje centrum pro sirotky. Posláním organizace Bez mámy je zabezpečit opuštěným dětem základní životní potřeby jako domov, zdravotní péči a vzdělání.

Více na www.bezmamy.cz.

Záštitu nad projektem Dívka České republiky převzal europoslanec Tomáš Zdechovský.

 
Od 1. března až do poloviny dubna se mohou na webových stránkách www.divkaceskerepubliky.cz přihlásit do soutěže aktivní sportovkyně, ale i dívky, pro které je sport a pohyb přirozenou součástí života. Tím se soutěž odlišuje a je jiná oproti klasickým soutěžím krásy. V minulosti se v ní představily mistryně světa v aerobiku, úspěšné gymnastky nebo tanečnice.

Jedna z hlavních výher pro vítězku Dívky České republiky je postup na World Championship of Performing Arts konanou v Hollywoodu. V letošním roce proběhne již 21. ročník v Los Angeles. Jedná se o Mistrovství světa v interpretačním umění neboli v umělecké činnosti v kategoriích tanec, hudba, zpěv, modeling a herectví. Loňská vítězka Dominika Girethová bude letos soutěžit v tanci a modelingu. Celá soutěž probíhá od 30. 6. – 9. 7. 2017 a uděluje 400 tisíc dolarů mimořádným talentům. Celkem až 100 porotců složených ze zástupců agentur, ředitelka divadla v Chicagu, prezident Cirkus de Soleil a další si často vybírají talenty pro další spolupráce.

 na akci

Projekt Dívka České republiky má dvě kategorie. První je Dívka České republiky, ve které soutěží slečny ve věku od 16 do 22 let, druhou pak Princezna České republiky, která je určena pro dívky od 7 do 9 let. Dívka České republiky je o celoživotní cestě za štěstím, pomoci druhým, zdravém a krásném životě plném lásky. „Soutěž motivuje mladé slečny, aby pečovaly nejen o sebe, svůj vzhled a zdraví, ale také o svoji rodinu, své blízké, nebo třeba náhodné kolemjdoucí,“ říká ředitelka a zakladatelka soutěže Aneta Kuklínková. Na světě je spousta soutěží, které jsou postaveny pouze na kráse a sportu. „Chtěla bych, aby Dívka České republiky byla vnímaná jako motivátor mladých dívek ke zdravému, šťastnému a krásnému životu. Co nás hlavně odlišuje od všech podobných projektů je to, že naše soutěž píše příběhy. Už samotný vznik a dosavadních sedm ročníků je jeden velký příběh. A svůj vlastní životní příběh mají i naše finalistky. I to rozhoduje při jejich výběru,“ doplňuje Kuklínková.

Soutěžící vybrané na základě fotografií a videí se ve dnech 26. a 27. dubna setkají v Hotelu Sladovna Černá Hora, kde se uskuteční semifinále soutěže, na kterém porota složená z organizátorů soutěže a partnerů vybere 8 finalistek v hlavní kategorii a 6 princezen. Malé Princezny i Dívky poté absolvují několik soustředění. Zajímavostí pro děvčata bude jistě pobyt u moře v Chorvatsku. Hostitelem se stane již tradičně luxusní Hotel Sladovna Černá Hora nebo Hotel Lidový dům v Lysicích. Všude tam se dívky budou učit choreografii, program finálového galavečera, čekají je také cvičení, ranní výběhy, relaxace, ale absolvují i přednášky o osobním rozvoji, zdravém životním stylu, budou natáčet videoklipy nebo se fotografovat. Finalistky Dívky České republiky se i letos aktivně zapojí do sportovních soutěží, mimo jiných absolvují v sobotu 19. srpna závody dračích lodí na přehradě Křetínka v Letovicích. Více informací najdete na stránkách www.divkaceskerepubliky.cz nebo na Facebooku/Divkaceskerepubliky.

 

Termíny letošního ročníku soutěže Dívka České republiky:

28. 2.                   Tisková konference v Praze (Eco Salon Rolland)

1. 3. – 15. 4.       Příjem přihlášek do nového ročníku

17. 4.                   Výběr semifinalistek (neveřejné)

26. – 27. 4.         Semifinále Dívky ČR v Hotelu Sladovna Černá Hora

6. – 7. 6.              Soustředění finalistek kategorie Princezna ČR v Hotelu Lidový dům v Lysicích

9. – 18. 6.           Soustředění finalistek kategorie Dívka ČR na ostrově Cres v Chorvatsku

12. – 14. 7.         Soustředění finalistek kategorie Dívka ČR v Hotelu Lidový dům v Lysicích

1. – 3. 8.              Soustředění finalistek kategorie Princezna ČR v Hotelu Sladovna Černá Hora

16. – 19. 8.         Soustředění finalistek kategorie Dívka ČR v Hotelu Sladovna Černá Hora

25. – 27. 9.         Soustředění před finále Dívky ČR 2017 v Hotelu Sladovna Černá Hora

27. 9.                   Finálový galavečer Dívky České republiky 2017 v Boby centru v Brně

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.divkaceskerepubliky.cz