ijournal.cz

Sýry společnosti Orrero a.s. opět uspěly v soutěži „Mlékárenský výrobek roku“

red Zdroj: Orrero a.s 2.7.2015 Gastronomie, Zajímavosti

V letošním ročníku soutěže „Mlékárenský výrobek roku 2015“, kterou pořádá Českomoravský svaz mlékárenský ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství a Ústavem mléka, tuků a kosmetiky VŠCHT Praha, zabodovaly, stejně jako v předchozích letech, výrobky sýrárny Orrero a.s., která patří do mlékárensko-sýrařské skupiny Brazzale.

platky_GM_1._misto 

Ve třináctém ročníku této soutěže, v konkurenci 52 výrobků od 17 tuzemských výrobců, uspěly sýry Gran Moravia Plátky, Provolone piccante a Giuncata con le olive z litovelské sýrárny Orrero, které získaly celkem 3 hlavní a jednu druhou cenu. Výsledky akce byly vyhlášeny za přítomnosti zástupců veřejného života, médií a představitelů mlékárenského průmyslu v rámci akce „Oslava mléka“, která se konala 27. května 2015 v příjemných kulisách Rytířského sálu na zámku Kostelec nad Černými lesy.

mlekarensky_vyrobek_2015_giuncata_con_olive_novinkaGiuncata_con_olive_small

Hned dvě nejvyšší ocenění získal výrobek Gran Moravia Plátky: byl vyhlášen „Novinkou roku 2015“ v sýrové řadě a zvítězil v kategorii „Přírodní sýry měkké, polotvrdé a tvrdé“. Zástupci médií v konkurenci všech 52 výrobků ocenili sýr Provolone piccante a udělili mu „Hlavní cenu médií“. Giuncata con le olive, která byla uvedena na trh teprve nedávno, obsadila v kategorii „Novinka roku 2015“ v sýrové řadě druhé místo.

mlekarensky_vyrobek_2015_Platky_GM_novinkaplátky_Gran_Moravia

Komise 30 nezávislých porotců hodnotila jak celkovou kvalitu výrobků, ale také jejich obchodní rozšířenost na trhu, marketingové aktivity na podporu prodeje a správnost značení výrobků podle platné potravinové legislativy. U novinek byly navíc hodnoceny stupeň produktové, procesní a obalové inovace, zaměření na specifickou cílovou skupinu, výživové parametry, atraktivita pro spotřebitele a případný přínos pro životní prostředí.

Mlekarensky_vyrobek_2015_Orrero

Všechny tři oceněné výrobky sýrárny Orrero lze zakoupit v řetězci prodejen La Formaggeria Gran Moravia provozovaném samotnou sýrárnou. Prodejny se nyní nacházejí v 8 městech České republiky (Brno, České Budějovice, Hradec Králové, Liberec, Litovel, Olomouc, Ostrava, Praha) a nabízejí bohatý výběr sýrů a mléčných výrobků z vlastní produkce sýrárny i celé skupiny Brazzale, italské sýry a italské gastronomické speciality dodávané přímo od italských výrobců s velkým důrazem kladeným na jejich kvalitu.

mlekarensky_vyrobek_2015_Platky_GM_Prirodni_syry mlekarensky_vyrobek_2015_provolone_piccante_cena_medii

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Orrero a.s