ijournal.cz

Supersnídaně od NATU – co by nemělo chybět v pořádné snídani

red Zdroj: www.natu.cz 4.12.2019 Gastronomie

Český výrobce tzv. čistých potravin společnost NATU představuje koncept Supersnídaně. Jde o jednoduché menu, které musí splňovat několik základních požadavků: chutná tak, abyste se na snídani těšili, na přípravu nemáte víc než pět minut a vše, co se v snídani objeví, musí být bohaté na nutriční hodnoty a nesmí obsahovat žádné umělé konzervanty a další látky, které tělu škodí. Jde především o NATU granoly, superkaše a supermüsli, které lze osobitě doplnit lyofilizovaným ovocem, oříšky nebo ořechovými krémy.

Kešu s jahodami

Není lehké se orientovat v tom, co bychom měli jíst a co nám skutečně prospívá. Přívlastky u potravin jsou často zavádějící a je jich tolik, že se v nich laik nemusí snadno zorientovat. Ideálním řešením by bylo navrátit se k čistým jednoduchým názvům, které označují konkrétní potraviny. 

Stačí, když budete vědět, že značka, která je vyrábí nebo dodává, garantuje základní principy jejich pěstování, zpracování, balení a distribuce.

“V NATU věříme tomu, že na jakékoli jídlo, nejen na snídani, se musíte těšit. Jinými slovy musíte na něj mít chuť. Nemluvíme teď o chuti ve významu apetitu, ale v širším slova smyslu chuti, kdy máte jistotu, co je ve snídani obsaženo, že je to pro vás dobré a že se po snídani budete cítit zasyceni, ale nebude vám chybět energie,” vysvětluje Kamila Hladká, šéfka týmu NATU.

superakaše chia

Snídaně sama o sobě je malým rituálem, který bychom si neměli nechat ujít. Přirozeně ráno spěcháme za povinnostmi a vše tak zkracujeme na minimum. Jenže tady opravdu mluvíme o jednotkách minut, které mohou udělat velký rozdíl v tom, v jakém stavu vyrazíte do světa. Po kvalitní, lehké snídani nemáte pocit, že zítra vás zase čeká nepříjemné vstávání. To je zapomenuto, přebil ho jiný zážitek. 

Ono neNatujde jen o samotné potraviny, ale o celkové pojetí snídaně. Ať už budete snídat sami nebo s někým, doporučujeme, abyste nezapomínali na to, že jde o rituál, který stojí za to prožít stejně jako následnou snídani. Sypání müsli do mističky, zamíchání a především servírování druhému. Hrajte si. Můžete si představovat, že jste venku v kavárně a chovejte se podle toho ke svým blízkým lidem. 

Snídaně plná přirozeného gentlemanství vás povznese a skvěle naladí na nový den.


SUPER NOVINKY

Granolove moruše a lucuma

S láskou zapečené bezlepkové ovesné vločky s praženým arašídovým krémem, sladkou moruší černou, ananasem, malinami, mixem ořechů a s exotickou lucumou můžete přimíchat do vašeho ranního smoothie, přihodit do jogurtu nebo zalít mlékem, a vždy si můžete být jisti, že jste posnídali zdravě a takto nabitá energie vás úspěšně provede dopolednem. 

Granolove moruše a lucuma
Nová Granolove moruše a lucuma je bezlepková a jak je již v NATU tradicí bez přidaného rafinovaného cukru a palmového oleje. lucuma 80g


Něco o lucumě

Sladkou chutí a vanilkovým aroma je přirozeně obdarován žlutý prášek z lucumy, který se vyrábí z plodů exotického stromu Lucuma obovata. Ten roste ve vysoko položených oblastech jihoamerických And. Jeho plody milovali již Inkové, kteří využívali lucumu k dochucování pokrmů a v lidovém léčitelství. Superpotravina lucuma je velmi bohatá na vitaminy a minerální látky, obsahuje vlákninu a některé aminokyseliny. 


Kešu krém s jahodamiNovinka_kešu krém s jahodami 140g

Pouze tři ingredience a přitom hotový zázrak. Nepražené kešu oříšky, mrazem sušené jahody a kokos jsou základem tohoto dokonale labužnického másla, které vás po ráno dostane z postele. V týdnu si ho lze přimíchat do cereální kaše nebo smoothie. Skvěle chutná i na čerstvém ovoci. Víkendový brunch zasvěťte palačinkám, které potřené kešu krémem s jahodami zmizí raz dva. Užijte si supersladkost bez zbytečných konzervantů a přidaných sladidel. PROČ NATU MÁME CHUŤ?

Jsme tým, který si “dělá co chce” v bádání nad nalezením optimálního složení čistých ingrediencí. Najdete u nás místo přirozené realizace vlastních myšlenek a postřehů, kde si už několik let hrajeme s čistými ingrediencemi, které nám chutnají samy o sobě a v některých kombinacích rostou dál, výš,…

Chuť, o které mluvíme, není ten prvoplánový impulz jednoduché, výrazné chuti, ale spíš chuť se zakousnout do něčeho opravdového, co probouzí pocit, že po jídle budu svěžejší, lehčí, usměvavější.

Love nature, love yourself


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.natu.cz