ijournal.cz

Soutěž o novinku Mucha Sekt ICE ROSÉ, která je na trhu teprve od května

red Zdroj: Soare sekt a.s. 22.7.2022 Soutěže
Mucha Sekt ICE ROSÉ – v tomto růžovém sektu se snoubí unikátní kombinace příjemné květinově ovocné vůně s aromatickými tóny zralých lesních jahod a divokých malin. Svěží ovocný charakter naleznete i v jeho výrazném, ale přesto jemném perlení. Dopřejte si v tomto šťavnatém letním drinku dokonale vyváženou chuť lesního ovoce. Ideální teplota servírování je 6-8 °C. Čtyři kostky ledu, jedna větší vinná sklenice a Mucha Sekt ICE ROSÉ – tak chutná růžové umění na ledu.

Obsah alkoholu: 11 %, zbytkový cukr: 49 g/l, kyseliny: 5,2 g/l.

ice_rose

  • lahev zdobí Muchovo dílo Langage des Fleurs/Květomluva (1900)  
  • je typické svým výrazným, ale přesto jemným perlením
  • příjemnou květinově ovocnou vůni doplňují aromatické tóny lesního ovoce
  • delikátní šťavnatou chuť, v níž hrají tóny lesních jahod a divokých malin
  • skvělý letní drink
  • ideální teplota servírování je 6-8 °C
  • čtyři kostky ledu, jedna větší vinná sklenice a Mucha Sekt ICE ROSÉ – tak chutná růžové umění na ledu
  • má plně recyklovatelný obalMlogo TOP 77 2022medaila striebornáucha Sekt ICE distribuuje společnost Soare sekt a.s., , která patří mezi největší vinařská uskupení v České republice.

Sekt je na trhu teprve od května a už má dvě medaile ze soutěží v ČR i na Slovensku.

 Skladování

Skladujte v suchu, chraňte před teplem a přímým slunečním zářením. Láhev je pod tlakem. Předcházejte nárazům a možnosti rozlétnutí střepů!

Ideální teplota pro skladování sektů je v rozmezí 9-15 °C, ideálně je to 12 °C. Od této teploty se lze lehce odchýlit, ale je důležité, aby se vínu dostávala stálá a neměnná teplota, její kolísání totiž sektu může značně uškodit. Sekt určitě nepatří do mrazáku ani ven na mráz. Lahve pro dlouhodobé skladování ukládejte naležato. Korek musí být neustále vlhký a plnit tak svou funkci bariéry před vzduchem, kvůli kterému víno oxiduje. Ačkoliv se vám může zdát, že je korek nepoškozený, víno se může zkazit. Je to právě kvůli tomu, že láhev byla skladována kolmo. Se správným skladováním souvisí také omezení pohybu s vínem. Manipulujte s ním opravdu jen v nutných případech. Víno neukládejte ani do míst, kde hrozí drobné otřesy, například blízkostí některého elektrického spotřebiče. V případě častého přemisťování nebo drobných otřesů ztrácí víno svůj charakteristický buket. Všeobecně je sice uváděno, že trvanlivost sektů je neomezená, ale neročníková cuvée chutnají nejlépe v prvních třech letech, ročníkové sekty ale mohou zrát i deset a více let.

 

Mucha_Sekt_ICE_ROSEPoužití

Mucha Sekt ICE ROSÉ podáváme ve chvíli, kdy je lahev správně vychlazená na 3-5 °C. Lahev by měla být před otevřením v lednici ideálně jeden až dva dny ve tmě a v klidu. Vyhněte se použití mrazáku, sektu byste tím uštědřili šok. Teplota při konzumaci má být 6 až 8 °C. Proto tak nízká teplota nachlazení lahve. Při rozlévání sektu do sklenek o pokojové teplotě sekt svoji teplotu mírně zvýší.

Odstraníme kapsli. Roztočíme drátěnou sponu (agrafu) a sejmeme ji z korkové zátky. Láhev držíme nakloněnou v úhlu pětačtyřiceti stupňů. Uchopíme korek do dlaně nedominantní ruky a dominantní rukou točíme lahví jedním směrem až do uvolnění korku. Servírujeme do větších vinných sklenic, na jejichž dno vložíme 4 kostky ledu a doléváme Mucha Sekt ICE ROSÉ asi do poloviny sklenice.

Díky dodržení výše zmíněného postupu má náš Mucha Sekt ICE ROSÉ prostor udržet si jedinečnou kvalitu a naplno rozvinout svoji chuť. Tipnete si, kolik bublinek je v jedné sklence sektu? Je to kolem půldruhého milionu!

Doporučujeme servírovat jako aperitiv či letní osvěžující drink.  

 

Výrobce

Schloss Wachenheim AG, Niederkircher Strasse 27, D – 54294 Trier, Německo

 

Složení

Víno
E220 – Oxid siřičitý

Polosladký sekt s květinově ovocnou vůní a delikátní chutí lesního ovoce, jehož nádherná růžová barva se při nalévání zaleskne v nezvykle bohaté koruně.


Alfons Mucha -
Langage des Fleurs/Květomluva (1900) z cyklu Album de la Décoration

Do série „Album de la Décoration“ pravděpodobně z roku 1900 patří dvě velmi vzácné původní litografie Byzantine & Langage des Fleurs. Díla byla Alfonsem Muchou navrženo jako textilní design pro Atelier C.G. Forrer, což byla pařížská společnost zabývající se průmyslovým designem tapet a textilu. Tento Muchův design byl následně reprodukován v L’Album de la Décoration, který představoval vzorky dekorativních návrhů tehdejších francouzských grafiků.

Centrálním prvkem díla Květomluva je dlouhovlasá dívka se sklopeným pohledem obklopená bohatým florálním dekorem – oblými stonky, kulatými ornamenty a množstvím různobarevných lilií. V květomluvě můžeme najít spostu významů pro lilie – obecně vyjadřuje přátelství, oddanost, čistotu a soucit. Bílá lilie připomíná čistotu, nevinnost a soucit, jinak je symbolem svěžesti a vznešenosti. Žlutá vyjadřuje vděčnost a eleganci. Růžová lilie vyjadřuje hojnost, blahobyt, poctu a ctižádost.

Sesterské dílo Byzantine bylo použito pro design lahve produktu Mucha Sekt ICE. Zachováváme tedy Muchovu dualitu napříč staletími a díla se opět potkávají společně.
Sekt

Soutěžte o jednu z lahví novinky Mucha Sekt ICE ROSÉ.


Soutěžní otázka: Kolik druhů sektů je v nabídce společnosti Soare sekt a.s.?

a) 2
b) 9
c) 12

Správnou odpověď, prosíme, pošlete do 31. července 2022 půlnoci na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu uveďte Soutěž – Sekt. Výherce budeme kontaktovat emailem s podrobnostmi o zaslání nebo předání výhry.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Soare sekt a.s.