ijournal.cz

Soutěž Batist Nej sestřička slaví kulatiny

red Zdroj: Batist nej sestřička 8.3.2018 Společenské akce a události, Významné osobnosti, veřejné projekty

Vítězku soutěže Batist Nej sestřička 2018 čeká neobvyklá cena! Mimo zájezdu si ještě zahraje v primáckém seriálu Modrý kód.

Již desátý ročník soutěže Batist Nej sestřička 2018 odstartoval v pražském Divadle Na Perštýně. Prezident soutěže David Novotný přivítal v hledišti divadla zdravotní sestry, sponzory soutěže a další milé hosty. Jubilejní desátý ročník je výjimečný i tím, že došlo k propojení soutěže Batist Nej sestřička a seriálu TV Prima Modrý kód a společně darovaly Českému červenému kříži šek na 15 000 korun, který bude věnován na vzdělávání mládeže.

šek

Šek slavnostně předával generální ředitel Ing. Tomáš Mertlík z Batist Medical a.s. a herečka Eva Burešová, která v seriálu TV Prima hraje zdravotní sestru.

Eva Burešová„Práce seriálové sestřičky se od reálné práce sester hodně liší. Je to velmi složitá práce, protože tam už opravdu jde o život, kdežto v seriálu si na nemocnici pořád jenom hrajeme. Já si to natáčení samozřejmě užívám, protože jsem jako holka vždycky chtěla být sestřičkou nebo doktorkou, ale dělat tuto práci bych nemohla. V seriálu nás sice některé dovednosti naučili, ale to rozhodně nestačí k tomu, abych zodpovědně prováděla práci zdravotnice,“ uvedla herečka, ale pak na sebe přece jen prozradila. „Je ale pravda, že jsem díky znalostem ze seriálu poznala pohlaví svého syna, když jsem byla na prohlídce na gynekologii. A jednou jsem dokonce pomohla dešifrovat jednomu panu taxíkáři, co mu napsali na kardiologii. A to díky tomu, že jsme dva dny předem točili scénu z kardiologie v Modrém kódu,“ řekla Eva Burešová. A které ze sestřiček bude potom Eva fandit? „Sama jsem nedávno rodila v krnovské porodnici a péči sestřiček si nemohu vynachválit. Tak pokud bude mít v soutěži Krnov zástupkyni, mám svou favoritku,“ smála se herečka a upozornila na fakt, že vítězka letošního ročníku Batist Nej sestřička 2018 si zahraje po boku herců v seriálu Modrý kód.

Záštitu nad 10. ročníkem soutěže Batist Nej sestřička převzala mimo jiných předsedkyně zdravotního výboru Poslanecké sněmovny prof. Věra Adámková, členka rady vlády pro rovné příležitosti Soňa Marková či náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula, který řekl: „Soutěže se opakovaně účastním. Předtím to bylo v roli ředitele hradecké nemocnice a letos jako náměstek ministra. Moc dobře vím, že bez sester by byl lékař nic a proto se musíme snažit, aby sestry byly spokojené a bylo jich dost. Každá nemocnice má svoje dobré víly, bez kterých by to nešlo a právě těm by to při finále Batist Nej sestřičky v Náchodě moc slušelo.“

Potěšen z této akce je náměstek hejtmana pro zdravotnictví Královéhradeckého kraje Aleš Cabicar. „Já jsem rád, že zdravotní sestřičky z celé republiky každoročně zavítají do Náchoda, jejich práce je důležitá a já si ji osobně velmi vážím, byl jsem v loňském roce poprvé na této akci a velmi se těším na letošní ročník“ dodal Aleš Cabicar.

společné foto
Tradiční součástí zahajovacího večera soutěže Batist Nej sestřička je divadelní představení. Tentokrát ředitel soutěže vybral hru Jakuba Zindulky Manželský čtyřúhelník v podání herců z Fanny Agentury Michaely Badinkové, Jakuba Zindulky, Martina Krause a majitelky agentury Dany Homolové.

A jak vidí letošní soutěž její ředitel David Novotný?

„Tuhle soutěž mám velmi rád, protože není o věku a kráse, ale vybírá se nejlepší sestřička, která je odborně a lidsky na výši. A to je velmi cenné. A pozor! Mohou se přihlásit i zdravotní bratři. Soutěžní klání obohatíme umělci a známými osobnostmi. Nebudou chybět ani krásní mladící ze soutěže Muž roku. Myslím, že si finále soutěže Batist Nej sestřička všichni užijeme.“

herečky s Davidem Novotným

Komu tedy předá úřadující Batist Nej sestřička 2017 Martina Pěnkavová z Nemocnice Na Bulovce pomyslnou korunku? To se dozvíme při finále soutěže v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě dne 15. září 2018.

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Batist nej sestřička