Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 23.Leden 2019
ijournal.cz

Snídaně – skvělý start do každého dne

red Zdroj: Alpro, Mgr. Pavlína Zdeňková Kroužková 25.3.2017 Gastronomie

Náš organismus vyžaduje po celonočním hladovění nový příjem energie. Pokud ji nedostane, začne jako náhradní zdroj využívat aminokyseliny ze svalů, což je problémem u lidí s nadváhou, sportovců, ale i dětí. Následkem nesnídání je nesoustředěnost, únava, rychlý nástup vysílení a může dojít až k mdlobě.

Snídaně by měla obsahovat 25 % energie z celkového denního energetického příjmu. Snídat by se mělo do hodiny od probuzení. Pro naše tělo je nejvýhodnější po ránu konzumovat potraviny s nízkým GI (glykemický index je hodnota udávající, jak rychle se po snězení potraviny zvedne hladina cukru v krvi). Potraviny s nízkým a středním GI vedou k pocitu dlouhodobého nasycení.

Míchaná vajíčka

Bohužel u některých z nás po ránu ve snaze doplnit tělu energii a rychle zahnat hlad vede k výběru nezdravých potravin, přejídání, hltání, jídlu ve spěchu a tím k přibývání na váze a žaludečním potížím.

Jaké potraviny tedy po ránu do našeho jídelníčku zařazovat? Vybírat si potraviny, které nám pomohou doplnit komplexní sacharidy, kvalitní bílkoviny, vitamíny a popřípadě i zdravé tuky. Jsou to především ovesné vločky, müsli s obsahem ořechů, semen, lyofilizovaného ovoce, dále celozrnné pečivo, vejce, sójové nápoje a sójové výrobky, jogurty, čerstvé sýry, ovoce, zeleninu.


Proč zvolit na snídani nové výrobky z řady Alpro?

Sójové jogurty jsou zdrojem bílkovin, jogurtových kultur (S.thermophilus, L.bulgaricus) a vitamínů B12, B2 a D. Je mnoho způsobů, jak si je dokonale užít. Jsou ideální na snídani i jako lehká svačina nebo večeře. Neobsahují laktózu a skvěle chutnají. Z několika variant si lze vybrat podle vlastních chuťových preferencí. K dostání je bílá alternativa jogurtu a varianty s mandlemi, kokosem, vanilkou a několika druhy ovoce. Lze si na nich ale pochutnat také s ranní porcí cereálií nebo kousky ovoce. Rozmixováním s ovocem vznikne skvělý koktejl či populární smoothie bowl. Rostlinné alternativy jogurtů Alpro překvapí ale i v dalších receptech.

Jahodové křupavé cereálie

Vhodným nápojem ke snídani je zelený čaj, kvalitní čerstvé ovocné šťávy a bylinkové čaje. Pečlivě a zdravě sestavená snídaně doplní tělu potřebnou energii a nastartujete také činnost mozku.

Snídaně je velmi důležitá, pokud se snažíte zhubnout. Ve studiích bylo dokázáno, že osoby, které snídají, mají v průměru o 4 kg méně, než ty co nesnídají. Rovněž pokud při redukci hmotnosti pravidelně snídáte, máte větší šanci vyhnout se jo-jo efektu a váhové úbytky si dlouhodobě udržet.

Alpro rostlinné alternativy jogurtů dotáhnou snídani k dokonalosti

100 % rostlinné alternativy jogurtu Alpro jsou vyráběné z nejkvalitnějších sójových bobů. Jsou bohaté na rostlinné bílkoviny a mají přirozeně nízký obsah nasycených tuků. Neobsahují laktózu ani lepek a jsou zdrojem vápníku, stejně jako jogurt. Navíc jsou obohaceny o vitaminy.

Alpro bílýRostlinná alternativa jogurtu Alpro bílý je lahodná samotná i ve spojení s čerstvým ovocem nebo křupavými cereáliemi. Lze z ní vykouzlit i senzační pomazánky. Znovu uzavíratelné 500 g balení je k dostání v řetězcích Globus, Makro a ve vybraných prodejnách Ahold, Billa a Tesco za doporučenou cenu 64,90 Kč.

 Alpro bílý s mandlemi

Alpro bílý s mandlemi dokonale propojuje hedvábnou hladkost bílé alternativy jogurtu s příjemnou chutí mandlí. Praktické půlkilové balení lze za cenu 79,90 Kč pořídit v řetězcích Globus, Makro a ve vybraných prodejnách Ahold, Billa a Tesco.

Alpro bílý s kokosemSmísením bílé rostlinné alternativy jogurtu a jemné chuti kokosu vzniká Alpro bílý s kokosem, tropická pochoutka, která je chutná sama o sobě i například v kombinaci s mangem, papájou nebo granátovým jablkem. Znovu uzavíratelné 500 g balení lze za doporučenou cenu 79,90 Kč zakoupit v řetězcích Globus, Makro a ve vybraných prodejnách Ahold a Tesco.

Alpro vanilkaMilovníky vanilky nadchne jemná chuť alternativy jogurtu Alpro vanilka. Je senzační pro přípravu chutných cheesecaků. Praktické půlkilové balení lze za cenu 79,90 Kč pořídit v řetězcích Globus, Makro a ve vybraných prodejnách Ahold a Tesco.  

Oblíbenou součástí snídaně i svačiny se stanou ovocné alternativy jogurtů Alpro. Lze je zakoupit ve čtyřbaleních po 125 g. Na výběr je Alpro Broskev & Alpro Ananas – Maracuja, Borůvkové Alpro či borůvkové alternativy jogurtů v kombinaci s třešňovými alternativami. Chutnají neodolatelně také na lívancích či palačinkách. K dostání jsou v řetězcích Ahold, Makro, Tesco, Kaufland, Globus a Billa za doporučenou cenu 79,90  Kč.

Alpro Broskev & Ananas - MaracujaAlpro borůvkový & třešňový

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Alpro, Mgr. Pavlína Zdeňková Kroužková