ijournal.cz

Seznamte se s rodinou Pavla Zuny, kterou představil na křtu své knihy

red Zdroj: Stream.cz 23.1.2015 Celebrity, Knihy

Býval hvězdou televizní obrazovky, na kterou svůj zrak upíraly téměř dva miliony diváků, aby se dozvěděly, co nového se doma i v zahraničí stalo. Přestože za moderátorský pult hlavních zpravodajských relací, které postupně moderoval na veřejnoprávní i obou nejsledovanějších tuzemských komerčních televizích, už pár let neusedá, novinařině zůstal Pavel Zuna (47) věrný. Na internetové televizi Stream.cz připravuje populárně-naučný pořad Slavné dny, ke kterému nyní vydal stejnojmennou knihu.


Křest Slavné dny_Bratři Zunovi s rodiči (foto Stream.cz)

Když téměř před čtvrt stoletím nastupoval do televize, věnoval se ekonomickému zpravodajství. Postupem času mu ale více než strohá řeč čísel učarovala historie a příběhy, které ji píší. Těch během uplynulých pěti let odvyprávěl divákům seriálu Slavné dny internetové televize Stream.cz už sto osmdesát. O ty nejzajímavější z nich se navíc rozhodl podělit ve stejnojmenné knižní prvotině, kterou v přítomnosti svých nejbližších pokřtil.  „Honza je kmotrem jednoho ze synů a Adéla zase kmotrou nejmladší Adélky,“ zdůvodnil Pavel Zuna, proč k slavnostnímu uvedení na pulty knihkupectví oslovil právě svou švagrovou a o čtyři roky mladšího sourozence. 

Křest Slavné dny_Pavel Zuna, Adéla Klingohrová a Jan Zuna (foto Stream.cz)

„Když jsem se s bráchou radil, co bych měl říct, nic kloudného jsem z něj nedostal. Tak jsem otevřel láhev whiskey a ptal se ho, jaké první slavné okamžiky si ve svém životě pamatuje. Tím prvním prý bylo finále mistrovství světa ve fotbale v roce 1974 a tím druhým den, kdy jsem se narodil,“ prozradil potěšeně Jan Zuna, který patří mezi přední vědce v oblasti výzkumu dětských leukémií a je držitelem Jeseniovy ceny udělované lékařům s největším přínosem pro pokrok v medicíně.„Své datum narození jsem ale v knize nenašel, takže předpokládám, že bude druhý díl,“ dodal pobaveně.

Křest Slavné dny_Pavel Zuna s rodinou (foto Stream.cz)

Důkazem, že rodinný klan Zunů drží při sobě, přitom nebyla jen volba kmotrů. Podporu Pavlovi přišli vyjádřit i ostatní členové rodiny, kromě rodičů a manželky Andrey, která je také novinářka, i jejich tři děti:desetiletá Adéla, šestnáctiletá dvojčata Jan a Matěj, a dvaadvacetiletá dcera Anna z prvního manželství, která se rozhodla jít v otcových šlépějích a studuje žurnalistiku.

————————————————————————————————-

SLAVNÉ DNY

Slavné dny, 50+2 příběhy, které psaly historii

Autor: Pavel Zuna

Vydává: Nakladatelství KNIHA ZLIN ve spolupráci se Seznam.cz, a.s.

Pořad Slavné dny sledujte na: http://www.stream.cz/porady/slavnedny

Přečíst si o jednotlivých událostech a o tom, co se při nich skutečně odehrálo a jaké to mělo následky, můžete na www.slavne-dny.cz, kde jsou umístěny také pracovní listy pro studenty základních a středních škol pomáhající jim lépe si dějiny osvojit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Stream.cz