ijournal.cz

Jak trpí během zimy vaše auto?

red Zdroj: Max Drive 24.1.2015 Auto-moto

Jednoduše se dá říci, že velmi. Pomineme li, že akumulátor vozu dostává zabrat při nízkých teplotách, mráz může poškodit stěrače, pneumatiky, gumové prahy a části vozu z plechu, u kterých je vždy nezbytné zkontrolovat stav opotřebení. Tomáš Bradáč, majitel pražského autoservisu vysvětluje: „Technická sůl ničí plechy a další součásti vozu, což může vést ke korozi.
A znehodnocení vozidla. Proto je důležité dbát o pravidelné mytí a voskování vozu, čímž se prodlouží životnost plechových i pryžových součástí vozu.“

bocni zrcatko

A také je nezbytné projít a zkontrolovat podvozek, čímž uživatel vozu předejde případným obtížím, způsobeným následky zimních měsíců. Celou kontrolu je možno provádět během zimy, stejně tak je možné ji spojit s prohlídkou, kterou naplánujete pro období, kdy se mění zimní pneumatiky na letní. Ušetříte tak čas. Abyste předešli nemilým překvapením, je jisté, že vaše auto potřebuje péči. Během zimních měsíců, kdy jsou namrzlé a zasněžované silnice ošetřovány technickou solí, případně štěrkem, trpí lak, na kterém se vytváří působením vnějších vlivů mikroprasklinky, kterými proniká sůl na neošetřené plechové díly.

Bradáč dodává: „Kontrola technického stavu vozu by měla být běžnou součástí péče o něj, pokud ji vynecháte, můžete se během sezony dočkat nemilých překvapení. A ty vám mohou pořádně zkomplikovat život a provětrat peněženku.“

maxdriveJednou z možností, jak se o své vozidlo pečlivě starat, je i využívání profesionálních služeb automyčky, jejíž školení pracovníci přesně vědí, na jaká kritická místa na karosérii se zaměřit. Hana Dinu, obchodní ředitelka společnosti MaxDrive s.r.o. vysvětluje: „Pro práci na mytí vozu používáme špičkovou autokosmetiku na bázi nanotechnologií, horkou páru i utěrky z mikrovláken, díky čemuž můžeme garantovat hloubkové odstranění všech nečistot z vnějšího laku i uvnitř vozu. Běžné ruční mytí, ani standardní program v automyčce nikdy neumyje váš vůz stejně dokonale, jako náš program. Dokonce si troufnu říci, že po využití našeho způsobu čistění získá váš vůz jakýsi „facelift“, tedy je omlazený. A perfektně chráněný, proti vnějším nepříznivým vlivům“.

Více na www.jakcistitauto.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Max Drive