ijournal.cz

Seniorky z Rosy se prošly po přehlídkovém mole!

red Zdroj: Komunitní centrum RoSa 14.7.2015 Významné osobnosti, veřejné projekty

Neobvyklou módní přehlídku připravily obyvatelky rezidence RoSa v pražských Kobylisích. V úterý 14. července zpestřily sobě i návštěvníkům Centra RoSa den módní přehlídkou oblečení a doplňků na léto. Nechyběla elegance inspirovaná první republikou v moderním pojetí v doprovodu s hudbou Melody makers.

Osmimetrový červený koberec ozdobil na jeden den sál v Centru RoSa v Praze 8 – Kobylisích. Krátce po 14. hodině za zvuků reprodukovaných Melody makers Ondřeje Havelky pak dámy v nejlepších letech vyrazily na ´molo´ v oblečení Marks & Spencer. Celkem se tu sešlo patnáct modelek a modelů ve věku od 3 do 94 let.

Modelka_na_molu_2

„Móda třicátých let vyniká svou elegancí, něhou a ženskostí. Právě proto jsme se rozhodli inspirovat a v tomto duchu pojmout i styling módní přehlídky seniorů, kdy nám jde zejména o to přirozeně podtrhnout osobnost každé z dam a ukázat tak veřejnosti, jak krásně a vznešeně může vypadat móda v pojetí našich babiček,“ říká Aneta Kaderková, stylistka přehlídky a autorka blogu Check Czech Fashion.

Na modelkách byly nejčastěji k vidění šaty decentních pastelových barev nebo kalhoty s halenkou. To vše doplněné o perly, zdobnější náhrdelníky a náušnice. Nechyběly ani stylové klobouky, šátky, kabelky a další doplňky.

Modelka_na_molu_s_kloboukem

Patronkou módní přehlídky seniorů v RoSe se stala herečka Gabriela Vránová, která přiznala, že už dvacet let chodí v kombinacích černé a bílé, kterou ráda oživuje barevnými doplňky. Jako ve stylu třicátých let střídá klobouky a šátky. Do projektu se zapojila po oslovení přítelkyně. „Nemám ve zvyku odmítat věci, o kterých si myslím, že mají smysl a určitý vtip,“ řekla s úsměvem Gabriela Vránová a jedním dechem dodala: „Vycházím i ze svých pocitů, kdy jsem si stáří dlouho neuvědomovala, dámy na mole stoprocentně obdivuji a chápu, že cokoli co člověka vytrhne z toho, jak běží léta, je fajn,“ uzavřela Gabriela Vránová.  

Patronkou originální módní přehlídky byla herečka Gabriela Vránová

Patronkou originální módní přehlídky byla herečka Gabriela Vránová

Jednou z modelek úterního odpoledne se stala také paní Ludmila Stehlíková, která přiznala, že jí vždy přitahovalo projít se po molu, “Vždycky mě lákalo nechat se obdivovat od diváků, bohužel jsem k tomu nedostala příležitost. Poprvé až teď ve svých čtyřiasedmdesáti letech. Moc se mně to těší. Líbí se mi, jak je to tady v Rose otevřené, že se může zúčastnit každý.“

Komunitní centrum RoSa pořádá ve stejnojmenné seniorské rezidenci řadu workshopů a aktivit, které propojují všechny generace. Veřejnost může navštívit knihovnu, přednáškový sál, účastnit se vzdělávacích programů, poradenství pro seniory i tvůrčích dílen pro celé rodiny. „Módní přehlídka je jeden z projektů RoSy, který ukazuje, jak je možné trávit volný čas. Na přípravě se totiž podíleli nejen obyvatelé, účastníci dílen a zaměstnanci RoSy, ale také jejich rodiny a přátelé,“ říká Anna Ježková za Komunitní centrum RoSa.

Modelka_na_vozíčku

Záštitu nad akcí převzal starosta Prahy 8 Roman Petrus.

Rezidence RoSa je první projekt tohoto typu v České republice, který postavila podle francouzského vzoru společnost Atkins a Langford Development s.r.o. Kromě bydlení pro seniory, kde vzniklo 108 bytů 1+kk či 2+kk je důraz je kladený na bezpečí a pohodlí nájemníků. Přímo v objektu funguje lékař a psychiatr, kdokoli z domácích i příchozích tam najde rehabilitační personál či obchod se smíšeným zbožím, kavárnu a knihovnu. Součástí je také Komunitní centrum Rosa.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Komunitní centrum RoSa