ijournal.cz

Sedm způsobů, jak prožít klidné a radostné Vánoce

red Zdroj: Index-zdravi.cz 23.12.2016 Krása a zdraví

Vánoce jsou skoro tu. S blížícím se Štědrým dnem se ale krátí i čas na dokonalou vánoční přípravu. Valí se na nás lavina povinností a starostí, aby vše vonělo a fungovalo, aby nikomu nic nechybělo… Letos ale raději jinak. Radost přeci můžete mít i z maličkostí a dokonalost není známkou úspěchu. Zpomalte, na chvilku se zastavte a zkuste si Vánoce užít bez zbytečných obav. Inspirací vám může být alespoň jeden ze sedmi vyzkoušených způsobů, jak si Vánoce a sváteční dny doslova i obrazně vychutnat.

Užijte_si_atmosféru_Vánoc
Jděte se projít a nasajte atmosféru

Snažíte se všechno stíhat, se všemi se vidět, ale najednou zjistíte, že vlastně ještě nebyla chvilka času zastavit se a skutečně se nadechnout Vánoc? Udělejte to a dopřejte si luxus samoty. Cestou z práce se na chvilku zatoulejte vánočním městem. Navštivte vánoční trhy anebo se jen procházejte ulicemi města. Uhrane vás svým klidem, zdobením, jemnými vánočními světly i běžným ruchem. Načerpejte klid a srovnejte si v hlavě, jak to všechno letos proběhne. Poradíme vám, to jediné důležité je být spolu s těmi, které máte rádi. A věřte: to, že máte trošku prachu na poličkách a nestihla jste umýt okna, je to poslední, co je bude zajímat. 


Nemusíte všechno zvládnout sama

Proč chceme, aby byly vánoční svátky perfektní? Především kvůli dětem, ale tak trošku i proto, že všichni ostatní je určitě perfektní mít budou. Kdepak, udělejte si je takové, abyste si je užili vy. Jednoduchý tip. Nemusíte všechno zvládnout sama. Zapojte do příprav celou rodinu, ať už je to poslední dozdobování interiéru, nebo obalování řízků… Možná vše trochu potrvá, ale bude to i čas, který strávíte společně s rodinou, a o tom by Vánoce měly být.  


Naplánujte trochu jiné vánoční dopoledne

Přestaňte trvat na naleštěných příborech a tuctu fotografií vánočního kapra ve vaně a na talíři. Vyrazte s rodinou stavět sněhuláky nebo běžte do lesa hledat krmítka. Dětem i partnerovi je přeci jedno, jestli se podlaha leskne a jestli jsou postele ustlané. Spíš než dokonalý obývací pokoj ocení dokonalou pohodu. Ve vzduchu musí být radost. Večer už stačí jen usmažit řízky a ztlumit osvětlení.


Udělejte si čas na pohádky

Pamatujete si, kdy jste naposled měli volnou chvíli a sedli jste si s dětmi alespoň k jedné pohádce? No a kdy jindy než právě o Vánocích?


Nejste cukrárna ani pekárna

Vůně vanilkových rohlíčků, které provoní celý dům, nesmí vánočním svátkům chybět. Ale upřímně, potřebujete mít dvacet druhů cukroví a od každého čtyři plechy? Navíc, také si tak dlouho s kamarádkou říkáte, že se rozhodně musíte potkat? A co hůř, ještě jste si slíbily, že to do Vánoc určitě stihnete? Zavolejte jí, zjistíte, že válčí s podobnými problémy a její byt cukrovím také ještě úplně nevoní. Pozvěte ji i její ratolesti k sobě, byt rozvoňte horkým punčem a dejte se do pečení. Spojte příjemné s užitečným.

Vanoce_znacka_jednoduse
Nachlazení není konec světa

Pokud vánoční náladu překazí rýma nebo kašel, nezoufejte. Netrapte se hned černými scénáři a postavte se nachlazení čelem. Uvařte pořádný zázvorový čaj s medem, zkuste odpočívat a hlavně nepanikařte, že nic nestihnete. Aby se tělo s nachlazením popralo, potřebujete být i v psychické pohodě. Nezapomeňte na dostatek ovoce, které dodá vitamin C, jenž můžete pravidelně doplňovat i pomocí doplňků stravy (např. MegaCéčkem LONG EFFECT).

MegaCéčko_LONG_EFFECTDopřejte si, ale zůstaňte ve formě

Tvrdošíjně si odpírat cukroví a svařák, to je holý nesmysl. Není nic špatného také si trošku dopřát. Je to snazší než čelit pozdějším výčitkám při každém „provinění“. Na cukru vzniká závislost, což funguje jako chvilkové alibi, ale zrcadlo nelže. Stejně tak si určitě odpočiňte, ale uvelebit se o Štědrém večeru na gauči a už z něj nevstat je také příliš. Zvolte kompromis a mějte svoje zdraví a životní styl pod kontrolou i o Vánocích. Parťákem vám v tom bude online pomocník Index-zdravi.cz. Stačí kliknout, vyplnit krátký dotazník týkající se vašeho současného životního stylu a nechat si na základě jeho výsledků vytvořit měsíční plán vyváženého stylu, který vás dostane do formy. Den po dni vám připomene, na co nezapomenout a čím svůj program zpestřit, abyste se cítila dobře a byla v takové kondici, v jaké být chcete. Nečekají vás žádné nepříjemné úkoly, plán vám naordinuje třeba relax ve vaně, abyste si odpočala, procházku, zdravou snídani nebo zeleninovou přílohu k večeři místo knedlíků.

Více na: Index-zdravi.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Index-zdravi.cz