ijournal.cz

Rybí olej značky Möller’s vstupuje na český trh

red Zdroj: Möller’s 24.10.2016 Krása a zdraví

Od září letošního roku mohou spotřebitelé využívat příznivé účinky rybího oleje norské značky s více než 160 letou 200251050-001tradicí. Díky přítomnosti omega-3 mastných kyselin DHA, EPA a vitaminu D lze posilovat imunitu, činnost mozku, srdce či zraku konzumací jedné čajové lžičky rybího oleje denně.   

Značku Möller’s založil v roce 1854 lékárník Peter Möller, který odhalil souvislost mezi
nízkou nemocností obyvatel norského pobřeží a konzumací rybího oleje. Jeho výrobek „lékařský rybí olej“ z čerstvých tresčích jater se během dlouhých desetiletí příliš nezměnil, což platí i pro oblast lovu tresek v severní části Norského moře u ostrovů Lofoty.

 

Olej a kapsle

Značka Möller’s, patřící společnosti Orkla Health, představuje na českém trhu tři produkty (doplňky stravy): Omega-3 rybí olej z tresčích jater s příchutí citronu, Omega-3 rybí olej z tresčích jater bez příchuti a Omega-3 rybí olej ve formě kapslí. Kapsle představují variantu pro spotřebitele, kteří preferují jinou než tekutou formu užívání. Výhradním distributorem pro tuzemský trh je potravinářská společnost Vitana.

 

Moller's_Omega-3_bez příchutě_279 KčZdraví na prvním místě

Rybí olej Möller’s obsahuje zdraví prospěšné omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, které si tělo neumí samo vytvořit, a proto mu musí být dodávány prostřednictvím stravy. Jejich pozitivní vliv na činnost srdce, mozku a zraku prokázaly stovky vědeckých studií.

 

Dalšími důležitými složkami této přírodní suroviny jsou také vitaminy A, D a E. Rozsáhlé výzkumy potvrzují, že přispívají ke správné funkci imunitního systému (A, D), udržení normálního stavu zraku (A), kostí a zubů (D) a ochraně buněk před oxidativním stresem (E).

 

Vysoké množství těch správných omega-3 kyselin

Pro dosažení správného účinku omega-3 mastných kyselin je zásadní množství kyselin DHA a EPA ve výrobku. Produkty Möller’s jsou vyrobeny z oleje z mořských zdrojů, které poskytují vysoké množství těchto důležitých omega-3 mastných kyselin s nejdelším řetězcem a prokázanými účinky na zdraví.Moller's_Omega 3_citronová příchuť_279 Kč

Oceněná chuť

Möller’s je dlouhodobě nejprodávanější značkou ve své kategorii v Norsku. Většina norské populace zahajuje svůj den čajovou lžičkou rybího oleje, což pro našince může znít, díky zkušenostem s jeho chutí, trochu zvláštně. Opak je však pravdou. Výrobky Möller’s z tresčích jater několikrát získaly prestižní ocenění „Výjimečná chuť“ od Mezinárodního institutu chuti a kvality v Bruselu (ITIQ). Tento úspěch potvrzuje i obsazení poroty, jejímiž členy byli i kuchaři z restaurací oceněných michelinskou hvězdou.

 

Lov v souladu s ekologií

Rybí olej Möller’s je certifikován ekologickou organizací Friend of the Sea, která zaručuje lov ryb udržitelným a přísně regulovaným způsobem. Friend of the Sea je nezisková organizace, jejímž cílem je udržovat biologickou rozmanitost v moři a podporovat udržitelný rozvoj produkce a obchodu s mořskými produkty.

 

Moller's_Omega-3_kapsle_279 KčNázor odborníka

Rybí olej má pro uživatele opravdu velkou škálu benefitů a je možné ho užívat v podstatě kdykoliv od šesti měsíců věku dítěte. Vitamin D hraje nejen důležitou roli v udržení normálního stavu kostí a zubů, ale zjistili se i jeho extraskeletální účinky. Spolu s vitamínem A přispívá k odolnému imunitnímu systému. Nízké hladiny vitamínu D jsou prokazovány u řady autoimunitních chorob. Zvláště v ekonomicky vyspělých státech se šíří epidemie hypovitaminózy D a je spojována s narůstající obezitou. Vitamin E chrání buňky před oxidativním stresem. Mastné kyseliny EPA a DHA zase přispívají k správné činnosti srdce. DHA je prospěšná k udržení normální činnosti mozku, DHA a vitamin A přispívají k udržení dobrého stavu zraku,“ říká primářka MUDr. Eva Daňková, CSc., z Centra prevence a léčby alergií a poruch imunity – Immunia.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Möller’s