ijournal.cz

Rozlučte se s letošní „zimou“ po svém a odcestujte do teplých krajin

red Zdroj: Samsonite 9.2.2015 Cestování

Doslova nepředvídatelné zimní počasí nás již nějaký ten pátek doprovází a doprovázet ještě bude. Milovníci aktivních zimních sportů se na ni každoročně těší. Ale letos jim díky nedostatku sněhu na horách není přáno. Stále jsou ale mezi námi i tací, kteří zimu příliš v lásce nemají a nejraději by od ní utekli někam hodně daleko. A proč taky ne? Exotické destinace jsouideálním řešením, jak si zkrátit zimu a načerpat novou energii hned zkraje roku, kdy v Evropě panuje největší zima. Máte pořád v hlavě zafixované, že místa na druhém konci světasi mohou dovolit jen vyvolení? Tak to je chyba. Výhodné letenky a ubytování do dalekých krajin dnes již seženete bez sebemenších problémů. Nemáte doposud zkušenost s cestováním na „vlastní pěst“ a bojíte se kamkoli vyjet bez tohoaniž byste měli zakoupený zájezd přes cestovní kancelář? Odhoďte strach, pořiďte si krosnu na záda a vydejte se za dobrodružstvím, které přes cestovní kancelář jen těžko zažijete. Vybrali jsme pro vás ta nejlepší místa na světě, která si budete moci dopřát i v případě, že máte na dovolenou nižší rozpočet.

image_foto

Cesta do ráje vás nemusí stát majlant

Slunce, rozpálený bílý písek, průzračné moře, milí a stále usměvaví lidé, netradiční kultura a vynikajícílevná kuchyně. To jsou země, jako je Thajsko, Srí Lanka, Filipíny, Indonésie, Vietnam, Malajsie.Místa, která rozhodně stojí za prozkoumání a stanou se vaší cestou za velkým dobrodružství. Výběr destinací je bezpochyby nepřeberný. My jsme pro vás ale našli pár výjimečných a skvostných ostrovů. Zde je malá ochutnávka.

Thajsko jako jedna z nejvíce vyhledávaných destinací

I přesto, že se Thajsko stalo poměrně komerční záležitostí, tak i zde najdete ostrovy s nedotčenou a panenskou přírodou. Pokud budete pečlivě vybírat, tak natrefíte i na místa, kde jen tak na nějakého turistu nenarazíte. Hodně ale záleží na tom, co od dovolené očekáváte. Jestli jste spíše milovníky ruchu a nočního života, tak se vydejte na ostrovy jako je Phuket, Krabi, KohSamui nebo vyhlášený ostrov PhiPhi, který budete důvěrně znát z filmu Pláž s Leonardem Dicapriem. Toužíte-li po odpočinku a klidu, vyplujte na ostrov KohLanta. Lanta je jedním z mála zachovaných původníchostrovů. Nudit se zde ale rozhodně nebudete. Na KohLantě můžete navštívit překrásný národní park, jeskyni a odlehlé zátoky. Skoro na každém rohu zdevolně pobíhající opicea váš celkový zážitek z dovolené umocní nezapomenutelná jízda na slonech.Samsonite_High_Sierra_PROD_COL_60169_0899_cena_899_Kc

Thajsko je typickým místem „baťůžkářů“. S nápaditými batohy z kolekce High Sierra budete nepřehlédnutelní. Batoh vám navíc skvěle poslouží na výletech, jízdě na skútru a dalších dobrodružstvích.

CENA SAMSONITE: 899 Kč

Zaleťte na Filipíny. Najdete tu nejkrásnější pláž planety

Opravdový ráj na zemi. Jedině tak se dá popsat filipínský ostrov Bohol. Na tomto ostrově vás neohromí pouze bělostné pláže s hebkým korálovým pískem, ale také tropická řeka uprostřed pralesa, kde můžete spatřit nejmenší opičku na světě, nártouna filipínského. Naprostým přírodním unikátem na ostrově Bohol jsou čokoládové hory. Jedná se o komplex 1268 čokoládových kopců.  A v čem je tahle kopcovitá krajina zajímavá? Krásně souměrné kopce jsou jeden vedle druhého porostlé zelenou trávou. Ta ovšem v období sucha hnědne a získává doslova čokoládovou barvu. Z tohoto důvodu si kopce vysloužily přívlastek „čokoládové“.

Ostrov Borocay byl několik let po sobě vyhlášen nejkrásnějším ostrovem světa. A toto uznání si právem zaslouží. Perla Filipín vám učaruje pláží s názvem WhiteBeach, která se pravidelně umisťuje v žebříčku nejhezčích pláží planety.

Poznejte ostrov Bohů a démonů

Indonéskému ostrovu Bali se přezdívá ostrov Bohů a démonů. Kuta je nejznámějším letoviskem všech milovníků surfování. Díky silnému větru jsou zde opravdu vysoké vlny a koupání si tu příliš neužijete. Když na Bali potřebujete dobré počasí, aby vám vzešla úroda, zavoláte šamanovi. Když si nevíte rady v těžké životní situaci, zavoláte šamanovi. Na Bali, jediném hinduistickém území mimo Indii, prakticky všichni lidé věří v nadpřirozené síly. O krok dál od rušného místa Kuta se ocitnete na souostroví Gili. To se skládá ze 3 malých ostrůvků- GiliMeno, Gili Air a GiliTrawagan. Jedinečnou atmosféru zde vytváří romantické pláže a pohádkové mořské laguny. Silnice tu nenajdete. Místní se dopravují na kolech nebo vozech tažených koňmi.

Jak a kde sehnat nejvýhodnější letenky

Letenka bude pravděpodobně nejvyšší položkou, kterou za dovolenou zaplatíte. Pokud ale budete pravidelně sledovat nabídky portálů nabízející výhodné lety, tak se vám může podařit sehnat letenku za zlomek ceny. Osvědčené portály jako Cestujlevne.com, Zaletsi.cz, Jaknaletenky.cz, Akcniletenky.cz vám usnadní hledání. V případě, že by nebyla vámi vybraná destinace delší dobu v nabídce, tak zkuste portál Skyscanner.cz. Tento portál vyhledává ceny letenek do destinací po celém světě a u všech leteckých společností. Portál je navíc unikátní v tom, že si můžete prohlédnout ceny letenek téměř na celý rok dopředu. A podle nabízených cen zvolit termín vašeho zájezdu.Samsonite_High_Sierra_PROD_COL_60273_3056_cena_3299_Kc

Kvalitní krosnaHigh Sierra se stane vaším nepostradatelným společníkem na cestách za poznáváním. Kufr zde potřebovat určitě nebudete. Při přesouvání z jednoho ostrovu na druhý by vám spíše překážel.

CENA SAMSONITE: 3 299 Kč

Jak si zajistit ubytování

Máte vybranou destinaci, zajištěné letenky a teď přichází na řadu ubytování. Možná jste byli zvyklí na luxusní evropské hotely se službami allinclusive. V Asii to ale funguje úplně jinak. Samozřejmě existují špičkové resorty s nadstandardními službami, ale ty rozhodně neseženete za dostupné ceny.Exotické ráje nabízejí nepřebernou škálu všech možných aktivit. Hotel vám protobude sloužit spíše na přespání. A pokud si vyloženě nepotrpíte na okázalý luxus, tak můžete výrazně ušetřit. Ubytování můžete hledat např. na portálu booking.com, kde si nastavíte vyhledávání ubytování v různém cenovém rozpětí. Se stravováním budete mít také o jednu starost méně. Zejména v asijských zemích je stravování za tak nízké ceny, že si budete moci dopřávat nejrůznější delikatesy v podstatě nepřetržitě od rána do večera. Nejeden zkušený turista vám doporučí stravování na ulici.I když to pro vás může na poprvé vyvolávat děsivé představy, tak v Asii je to naprosto běžná věc. Ubytování se nebojte zajišťovat až na místě. Samsonite_High_Sierra_PROD_COL_60367_4275_FRONT34.jpg_3899_KcV tamních místech to není nic neobvyklého. Nemějte strach vyzkoušet něco nového. Dovolená je především o poznávání a nezapomenutelných zážitcích. Tak ať je taková i ta vaše, ať už pojedete kamkoli!

Pokud si přeci jenom nedovedete představit cestování bez zavazadla na kolečkách, tak vybírejte z nabídkyHigh Sierra. Zpevněné cestovní tašky na kolečkách jsou vyráběny tak, aby přežily i ty nejdrsnější podmínky. Budete tak mít jistotu, že se vám zavazadlo jen tak neponičí.

CENA SAMSONITE: 3899 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Samsonite