ijournal.cz

Renovovaná Galerie Butovice – moderní design i nová prodejna KIKA

red Zdroj: Galerie Butovice 21.3.2018 Koktejl

Vylepšení nákupního prostředí a zvětšení obchodního centra o 15 000 m2

Rozsáhlá rekonstrukce obchodního centra Galerie Butovice byla dnes slavnostně ukončena. Probíhala za provozu centra od ledna 2016, kdy přípravy zabraly skoro celý rok 2015. Hlavními změnami prošlo vstupní foyer, nákupní pasáže a foodcourt, byla zvětšena nákupní plocha a součástí obchodního centra se stala čtvrtá pražská prodejna KIKA, první na levém břehu Vltavy. Galerie Butovice patří do portfolia mezinárodní společnosti Cromwell Property Group a o správu a pronájmy se stará Cushman & Wakefield.

Galerie Butovice (1)

Obchodní centrum se dočkalo modernizace zvenku i v interiéru. Kromě estetických a funkčních úprav došlo k zásadnímu rozšíření obchodního centra o cca 15 000 m2, které budou patřit nové třípodlažní prodejně KIKA. Celková plocha nové Galerie Butovice je tedy 51 500 m2, čímž se Galerie stala šestým největším centrem v Praze. Součástí rozšíření jsou i nové podzemní garáže.

„Za téměř dvacet šest měsíců jsme vytvořili moderní centrum, které oslovilo nové zajímavé nájemce, jejichž skladba nabídne našim stávajícím i budoucím zákazníkům kompletní mix obchodů a služeb, které v obchodním centru očekávají,“ říká Zuzana Sladká, manažerka centra.

V rámci rekonstrukce se prosvětlily pasáže, vyměnily se eskalátory a také přibyly nové v zadní části Galerie u vstupu do hypermarketu Albert. Největší proměnou prošlo vstupní foyer, které je velmi prostorné a zdobí jej unikátní designový lustr.

Výraznou přestavbou prošel foodcourt, který nyní nabídne velkorysejší prostory, jedny z největších v Praze, s tím je spojený vyšší komfort pro návštěvníky. Celková kapacita se zvětšila o padesát procent, což znamená, že se zde může najednou usadit až 430 zákazníků. Nechybí kavárny, fastfoodové řetězce, klasické restaurace, ale i vyhovující nabídka pro vegetariány nebo vegany.Celkem je v Galerii 14 restauračních jednotek.V rámci celého centravznikly i nové odpočinkové a relaxačních zóny. Množství nájemců provedlo redesign svých stávajících prodejních jednotek. Úpravou prošlo i podzemní parkoviště včetně nového navigačního systému.

Galerie Butovice (7)

Zvenku jsou změny nejvíce patrné na vzhledu a technickém řešení fasády, která je částečně prosklená a nabízí tak krásný výhled do okolí. Ucelený moderní design dotváří nové svěží logo GB a sjednocený navigační orientační systém. Parkoviště nyní nabízí 1 400 míst.

„Rekonstrukce obchodních center a zvyšování kvality nabídky stravování a trávení volného času v nich je trend, který vidíme jak v západní Evropě, tak i v rámci České republiky. Nová Galerie Butovice se proměnila přesně v tomto duchu a upevnila svůj koncept pohodlného nákupního centra pro obyvatele Prahy 5 a Prahy 6 a zaměstnance kanceláří v okolí. Rozsáhlými rekonstrukcemi a rozšířením prošly v předchozích letech centra jako Centrum Chodov nebo Centrum Černý Most,“ říká Jan Čížek, vedoucí pronájmu stávajících obchodních center v Cushman & Wakefield.

Galerie Butovice (6)

Mezi nové značky v Galerii Butovice patří KIKA, Lindex, New Yorker, Pepco, Urban Store, Sam 73, Uncle Sam, kavárna Costa Coffee a indický fastfood Bombay Express, který otevře na jaře 2018. Novinkou je také největší provozovna Mall.cz v obchodním centru a vůbec první pobočka CZC.cz v obchodním centru v České republice. Celkem se v Galerii Butovice nachází více než 90 obchodů a ještě zbývají volné kapacity k pronájmu.

„Dnešním otevřením ale naše aktivity rozhodně nekončí,“ vysvětluje Zuzana Sladká a dodává: „Plánujeme kontinuální rozšiřování nabídky zboží a služeb, připravujeme výstavbu dětského koutku a již nyní dokončujeme jednání s dalšími nájemníky. Chceme dát centru novou tvář a pozměnit styl komunikace tak, aby oslovila nové zákaznické skupiny a posílila pozitivní vnímání centra mezi stávajícími zákazníky. Proto nás také aktivně sledujte na Instagramu a Facebooku.“

Galerie Butovice (8)

Galerie Butovice má rovněž zcela nové logo, jež vytvořila firma Hoch a synové v úzké spolupráci se správou centra Galerie Butovice.

Za návrhy některých interiérových prvků stojí architektonické studio Kyzlink Architects. Designové osvětlení pochází z dílny Prolicht a světelnou aplikaci PlanktON společně s dalšími interiérovými prvky vytvořilo Making Design v částečné koprodukci s Luxlighting.

Galerie Butovice (4)

O Galerii Butovice

Nákupní centrum Galerie Butovice bylo otevřeno v roce 2005. V současné době prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a rozšířením. Kromě úprav vnitřních a venkovních prostor přinese tato rekonstrukce i prodejnu nábytku KIKA, další obchody a parkovací místa, jeden z největších foodcourtů v Praze a nové vnitřní i venkovní odpočinkové prostory. Galerie nabízí služby a produkty ve více než devadesáti obchodech rozmístěných do dvou nadzemních pater. V 1. patře nákupního centra se nachází velké fitness, saunový svět i mnoho dětských unikátních projektů, mezi které patří i minigolf, lego herna či laser aréna.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Galerie Butovice