ijournal.cz

(Re)fresh nebo teplý drink na zahřátí? Co si po dni stráveném na svahu dopřejete raději?

red Zdroj: STOCK Plzeň-Božkov, s.r.o. 11.12.2019 Gastronomie

Ať nám přeje slunce nebo „přeje“ blizard, nejspíš se shodneme, že sjíždění zasněžených svahů je láska. Akorát na rozdíl od jiných lásek, je lyžování láskou poměrně namáhavou. My ale máme recept na to, jak po celodenním laškování na sněhu do těla vlít novou dávku energie. Vyberete si vychlazenou variantu a vyrazíš vstříc novým zážitkům nebo se zrelaxujete v pohodlí zahřátého krbu s horkým drinkem v dlaních? Inspirujte se tipy na ostřejší pití, které si jednoduše připravíte i v horské chatě.


Vychlazené (re)freshery

 

Jim Beam Honey_drink_lahevJablečná exploze s Jim Beam Honey

Medová chuť Jim Beam honey prolínající se se svěžestí vychlazeného jablečného vás zaručeně nakopne. 

Naplňte sklenici ledem a nalejte do ní 40 ml Jima Beam Honey. Dolejte sklenici jablečným džusem a promíchejte. Drink můžete ozdobit plátkem jablka

 

Ledový čaj s Božkovem

Cítíte, že vaše chuťové pohárky lační jak po povzbudivé Božkov černý_drink_lahevchuti čaje, tak po něčem ostřejším? Vyzkoušejte skvěle se doplňující kombinaci Božkov černý s ledovým čajem. 

Naplňte vysokou sklenici ledem a nalejte do ní 40 ml Božkov Černý. Dolejte sklenici 150 ml ledového čaje, vymáčkněte do ní trochu citronu a promíchejte. Ozdobte tenkými plátky citronu a pomeranče. 


Johnnie Walker s energií zázvoru 

Očekáváte od svého návratového drinku notnou dávku energieJohnnie Walker Red Label drink_lahev? Kombinace whisky s vychlazeným zázvorovým pivem vám do těla napumpuje povzbuzení a roztančí vaše smysly. 

Naplňte vysokou sklenici kostkami ledu, nalejte do ní 40 ml whisky Johnnie Walker Red Label. Doplňte sklenici vychlazeným zázvorovým pivem a vymáčkněte do ní trochu limetky. Promíchejte. Jako ozdobu použijte plátek limetky a zázvoru. 


Ledová malina s Amundsen Vodkou

Amundsen_drink_lahevLedem mražené, vodkou vzkříšené. Dejte šťavnaté chuti malin sílu a zalijte je výjimečně jemnou vodkou Amundsen. 

Do vysoké sklenice nasypejte led, přilijte lžíci malinového sirupu. Kdo má raději sladší chutě, nebojí se přidat. Zalijte 40 ml vodky Amundsen a dolijte sodou. Do sklenice dejte mrazem sušené nebo čerstvé maliny a promíchejte. Ozdobte mátou. 


Dotek pomeranče s Black Fox

Black FoxNenechte se vyrušovat od zábavy mícháním složitých drinků. Sáhněte po magické Black Fox, v níž se mísí vyvážený poměr bylinné chuti s kapkou pomeranče. 

Zatímco si budete užívat na sněhu, nechte tajemnou Black Fox vytuhnout na ledu. Večer ji pusťte dovnitř a objevujte její podmanivou chuť, která vás nepřestane bavit.

 

Relaxátory pro zahřátí


Captain Morgan_drink_lahevJablečný relax s kapitánem

Jedním z typických alkoholických nápojů pro zahřátí a relax je právě punč. Dejte šanci jablečnému punči s Captain Morgan Original Spiced Gold.

Zahřejte asi 140 ml jablečného džusu, do sklenice či hrnečku nalejte 40 ml Captain Morgan Original Spiced Gold a zalejte horkým džusem. Jako ozdobu použijte citronovo-jablečnou garnish. 

 

Božkov griotka_drink_lahevGrog z Božkov Griotte

Spíše třešně nežli jablka? Teplý grog z Božkov Griotte je ideální kompromis mezi rychlostí přípravy a vyrovnané chuti. 

Do sklenice nalejte 40 ml Božkov Griotte a zalejte jej horkou vodou. Do drinku vymáčkněte citron a dozdobte citrónem.  


Božkov Vaječný likér – Alžírsko na horách

Božkov vaječný_drink_lahevS počasím a zimou na horách teplomilný člověk nic neudělá, pokud si tedy s sebou nepřinese kus Afriky. Když zavřete oči s šálkem alžírské kávy ve dlaních, zdá se, jako by Sahara trochu dýchala i do vychladlého pokoje. Pro přípravu je důležité espresso, Božkov Vaječný likér a šlehačka. 

Do sklenice nalejte 20 ml vaječného likéru. Zalejte espresso trochou horké vody. Kávu přes lžíci opatrně nalejte na vaječný likér a ozdobte šlehačkou. Můžete posypat nastrouhanou čokoládou a polít ještě trochou likéru.


Fernet Stock_drink_lahevBylinkové zahřátí – Fernet Stock Citrus 

Směřují vaše chuťové touhy spíše k hořkosti než ke sladkosti? Grog z Fernet Stock Citrus zahřeje a potěší svěží citronovou chutí. 

Zahřejte si vodu a nalejte cca 40 ml Fernet Stock Citrus do sklenice či hrnečku. Zalejte horkou vodu a kápněte trochu citronu. Ozdobte citronovou garnishí.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: STOCK Plzeň-Božkov, s.r.o.