ijournal.cz

Red Bull Air Race „Očekáváme české fanoušky!“

red Zdroj: Red Bull Air Race 2018 2.8.2018 Cestování, Sport

                                  15. a 16. září se bude Red Bull Air Race poprvé konat v Dolním Rakousku

 RBAR_WIENERNEUESTADT_16_9

Třikrát se mezi lety 2014 a 2016 konalo mistrovství světa Red Bull Air Race World Championship na okruhu Red Bull Ring ve Štýrsku. Tento rok se 15. a 16. září 2018 Red Bull Air Race World Championship po roční pauze opět vrátí do Rakouska. Místem konání rakouského Red Bull Air Race bude Vídeňské Nové Město v Dolním Rakousku. V srdci východního regionu Rakouska, v bezprostřední blízkosti České republiky, oslaví nejlepší závodní piloti dech beroucí víkend motoristického sportu v šesté zastávce sezóny 2018.

Dolní Rakousko a především Vídeňské Nové Město (Wiener Neustadt), hlavní město Vídeňských Alp, má velkou radost, že může být místem konání Red Bull Air Race. Mezinárodní akce jako je tato zvyšují povědomí o tomto regionu a zároveň mají vliv na jeho image. Dovolená v Dolním Rakousku se stává čím dál tím oblíbenější, svědčí o tom také aktuální počty přenocování, kdy v minulém roce bylo dosaženo rekordního počtu více než 7,1 milionů přenocování. Významnou roli hraje i výletní turismus, dokládá to asi 40 milionů výletů ročně a obrat zhruba 1,4 miliard euro. Dolní Rakousko má návštěvníkům co nabídnout: regionální pochoutky, kulturní památky a různorodou přírodu. „Země pro požitkáře“ se však v minulosti opakovaně vydávala i dobrodružným směrem. Tento směr může mít podobu jak osobních sportovních výzev, tak i návštěvu spektakulární top akce. Z tohoto důvodu se Dolní Rakousko v minulosti opakovaně kvalifikovalo jako místo konání významných sportovních akcí.

 

„Mezi akce úzce spjaté s Dolním Rakouskem patří Wachau Marathon, Světový pohár žen v Alpském lyžování v Semmeringu, ale i Ironman v St. Pölten. Jedná se o významné události, ze kterých turismus v regionu silně profituje. A tento rok se do kalendáře akcí přidá i Red Bull Air Race ve Vídeňském Novém městě. Jedná se o výhru pro turistický ruch, neboť takováto mezinárodní akce Dolní Rakousko ještě více zviditelní a do země přivede nové hosty“, vysvětluje Stefan Bauer, prokurista reklamní společnosti Niederösterreich Werbung.

 

O Red Bull Air Race

Šampionát vznikl v roce 2003 a po celém světě se od té doby uskutečnilo přes 80 závodů. Utkávají se v něm ti nejlepší piloti světa, kteří závodí v ryzím motorsportu, kombinujícím rychlost, přesnost a schopnosti pilota. V akci jsou nejobratnější, velice lehká letadla, která snadno dosahují rychlostí 370 km/h a vystavují piloty přetížení 12G, když se snaží proletět trať vytyčenou 25 metrů vysokými pylony. V roce 2014 byl šampionát doplněn o Challenger Cup, kde se formuje nová generace pilotů, která má potenciál závodit v elitní Master Class a jednou zaútočit na titul mistra světa.

 

Na programu je napínavý závodní víkend

„Ptiskovkao roční pauze v roce 2017, máme radost z návratu do Rakouska a z toho, že můžeme dát rakouským a českým fanouškům další šanci zažít letecké závody naživo. Vídeňské Nové Město a Dolní Rakousko dodají sérii Red Bull Air Race, pro rok 2018 s celkem osmi destinacemi po celém světě, další nádherné pozadí. Dolní Rakousko je atraktivní a snadno dostupná lokalita v blízkosti České republiky a fanoušci mohou očekávat napínavý závodní víkend, kdy budou v září nejlepší piloti světa křižovat nebe nad Vídeňským Novým Městem”, vysvětluje Pavel Turek, komerční ředitel Red BulI Air Race GmbH.

 

Čeští fanoušci nikdy neměli lepší šanci přijet se na závod podívat živě!

„Všechny lokality Red Bull Air Race v blízkosti České republiky jsou pro nás něčím výjimečným. Jelikož jsme zatím nezažili domácí závod, je pro nás radostí přinést náš sport blíže k našim fanouškům. Ve Spielbergu, na Lužickém okruhu a v Budapešti bylo vidět hodně českých vlajek a je úžasné pozorovat, jak jejich počet stoupá. Samozřejmě to znamená i trochu větší tlak, ale také nám to dodává hodně energie, za což jsme vděční. Touha odměnit fanoušky dobrými výsledky je dodatečnou motivací”, říká Martin Šonka, pilot mistrovské třídy Red Bull Air Race.

 

„ZávWME00869ody ve střední Evropě pro mne byly vždy highlightem. Miluju, když vidím množství vlajících českých vlajek, dodává mi to dodatečnou motivaci zaletět co nejlépe a potěšit tak své fanoušky! Nyní budeme závodit ve Vídeňském Novém Městě, což je nejen geograficky velmi blízko České republice, nýbrž i kulturně je Rakousko Čechům blízké. Čeští fanoušci bezesporu nikdy neměli lepší šanci se přijít na některý ze závodů podívat živě. Můžu je ujistit, že já a můj tým uděláme vše pro to, aby se jejich cesta vyplatila”, vysvětluje Petr Kopfstein, pilot mistrovské třídy Red Bull Air Race.


Začátek propagace Zemské výstavy 2019 „Svět v pohybu“

„Tento rok se Vídeňské Nové Město jako místo konání závodu v mezinárodním závodním kalendáři poprvé postaví po bok měst jako Budapešť, Abu Dhabi a Indianapolis. Vídeňské Nové Město se tento víkend stane středobodem sportovní letecké scény. S výhledem na nejvyšší horu Dolního Rakouska, Schneeberg, předvedou mezinárodní vrcholoví piloti své schopnosti. Region silně profituje z mezinárodního věhlasu této sportovní akce a lepší začátek propagace Zemské výstavy 2019 s motem „Svět v pohybu“ si ani nemůžeme přát“, říká nadšeně Markus Fürst, jednatel Destination Wiener Alpen in Niederösterreich .

 

Areál konání akce nabízí optimální dopravní spojení a skvělou atmosféru

„Našim hostům chceme nabídnout napínavý víkend se zábavou pro celou rodinu a s dokonalým servisem. K tomu patří i přímá dopravní dostupnost areálu konání akce z České republiky prostředky veřejné dopravy, přímé napojení na kvalitní síť silnic a dostatek parkovacích míst v areálu. Kromě toho je ze závodního areálu možné celý závod sledovat z bezprostřední blízkosti podél všech závodních drah a z mnoha úhlů pohledu – tedy od startu až po přistání. Těšíme se na napínavý závodní víkend“, říká jednatel Cayenne Media Contacta GmbH, Peter Madlberger.

 

Příjezd z České republiky

Vídeňské Nové Město leží 50 km jižně od hlavního spolkového města Vídeň.

  • Příjezd autem:
    Jižní dálnicí A2 do Vídeňského Nového Města, dále pak po značení
  • Příjezd vlakem:
    Železniční tratí Südbahn na Hlavní nádraží Vídeňského Nového Města, poté bezplatnou kyvadlovou dopravou až do areálu konání akce
  • Příjezd letadlem:
    Vienna International Airport, dále půjčeným vozem nebo veřejnou hromadnou dopravou (ÖBB)

 

Všechny informace k Mistrovství světa Red Bull Air Race 2018 najdete na www.redbullairrace.com. Pro volné redakční využití je na www.redbullairracenewsroom.com k dispozici rozsáhlý obrazový a videomateriál.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Red Bull Air Race 2018