ijournal.cz

Recyklace podpořila děti z azylových domů!

red Zdroj: Mobilcup 13.9.2014 Významné osobnosti, veřejné projekty

Projekt Mobilcup  spojil sport, recyklaci a charitu. Mezi lidmi, kteří se do Mobilcupu zapojili, se vybralo neuvěřitelných 12 000 ks použitých mobilů, z toho nemalá část i díky plné Lucerně, kde právě Wanastowi Vjecy společně s kapelami Portless a Viktor Dyk & WAW o víkendu vystoupili. Koncert za mobil byl vyvrcholením několikaměsíčního soupeření fotbalových týmů, které se snažili vybrat co nejvíc mobilů a dostat se na Ligu mistrů. V rámci večera byl nadačnímu fondu Zelený život zastoupenému paní Michaelou Veselou předán finanční dar ve výši 500 000 Kč od společnosti ASEKOL a Samsung, který bude využit k podpoře pražských azylových domů.

wanastowky_koncert

Uplynulý víkend se nejlepší týmy Mobilcupu utkaly na pražském stadionu Motorlet v zápase v malé kopané o hlavní cenu – zájezd na Ligu mistrů. Nejlepším týmem se stal tým CSKA Jihlava, který se utkal ve finále s all star týmem s takovými jmény jako jsou Jakub Kohák, Zdeněk Grygera, Pavel Verbíř nebo Marek Jankulovski. A jaké vzpomínky na tento zápas si vítězný tým ponese? „Bylo super vidět a zahrát si s takovými  fotbalovými hvězdami z velkých klubů jako je třeba Zdeněk Grygera. Je to zážitek, na který nezapomeneme,fotbal nás nesmírně bavil a pokud jsme pomohli dobré věci, máme ještě lepší pocit,“ říká David Kavka z týmu CSKA Jihlava.

SAMSUNG CSC

Mobilcup je výsledkem spojení neziskové organizace ASEKOL, která se zabývá zpětným odběrem starého elektra, společnosti Samsung a Nadačního fondu Zelený život. „Jsme moc rádi, že se podařilo vybrat tolik starých mobilů a podpořit tím dobrou věc. Ale jak už jsme uváděli dříve, lidem doma leží ladem až 8,5 milionu starých mobilů, takže pořád je co recyklovat. Už v tuto chvíli vymýšlíme další plán, kterým chceme od lidí vybrat další starou elektroniku a pokud to jen trochu půjde, podpořit další nadaci. Děkujeme všem, kteří letos pomohli a těšíme se na příští projekt,“ říká Kristina Mikulová ze společnosti ASEKOL.

Více informací je k dispozici na www.mobilcup.cz a www.koncertzamobil.cz.  

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Mobilcup