ijournal.cz

Recept na krásný vztah a rodinnou pohodu i v covidové době? Eva Decastelo má v této otázce jasno, je to otužování!

red Zdroj: ÚSOVSKO FOOD a.s. 23.2.2021 Celebrity

EvaDopady pandemie pociťují i známě tváře. Jiné starosti, jako většina z nás, nemá ani moderátorka a herečka Eva Decastelo, která má dvě malé děti na online výuce doma, zažila úbytek práce, a ne vždy má za stěnami rodinného domku jen pohodičku. Přesto je plná optimismu, vypadá skvěle a postavičku má lepší než kdejaká dvacetiletá modelka.

„Asi to bude proto, že se cítím skvěle. Opravdu. Možná je to zvláštní, v této děsivé době, ale je tomu tak! Může za to řada věcí. Tolerantní manžel, který i díky tomu, že má vystudovanou psychologii, ví, jak na mě, práce na Slunečně, která mě neskutečně baví, a také otužování, které mě nakopává energií, když mi dochází síly“, popisuje svůj recept na udržení dobré nálady krásná moderátorka.

Eva propadEva Decastelola otužování v září. Původní „hec“ se změnil v osobní výzvu, a nakonec tomuto, pro mnohé z nás podivnému koníčku, Eva propadla zcela. A z milovnice tepla, pro kterou nebyla v létě žádná voda dostatečně teplá, se stala Eva též milovnicí ponorů v ledové vodě.

„Já se umím pro věci nadchnout, to zas ano. Ti, co mě znají, ví, že až moc. Nadchnu se téměř pro cokoliv, ale nadšení mi většinou vydrží jen pár měsíců. Tentokrát je to ale jiné, úplně jsem tomu propadla! Poprvé jsem plavala ve Vltavě, když měla voda teplotu 16°C. Za pár dní jsem šla zase. Dala jsem si osobní výzvu, že to zvládnu do Vánoc. Pak jsem si ale říkala, že vánoční svátky byly letos obzvlášť teplé, tak jsem rozšířila výzvu na celou zimu. Dnes jsem se potápěla ve vodě, která měla 1,5 °C, a venku bylo neskutečných -14 °C… A nadšení mě neopouští. Naopak. Tak si říkám, co budu dělat v létě?“, směje se Eva.

Eva„A co je na tom tak neskutečné? Ti, co otužování už propadli, vědí. Je to doslova balzám na tělo i duši. Imunita, šťavnaté tělíčko bez celulitidy, to potěší každou ženu. Ale nejkrásnější je na tom ten blahodárný účinek pro duši. Když se ponoříte, váš mozek dostane restart, „ajťáci“ by tomu asi řekli dostat se do základního nastavení. Mizí starosti, strachy, paniky, deprese… do těla se vlévá energie, cítíte, jak vás doslova zaplavuje optimismus. A vy se pak můžete vrátit domů a ve větším klidu zvládat děti, které se sice učí doma jen pár hodin, ale mají domácí úkoly a vy je přemlouváte a vysvětlujete, proč je musí dělat. A nevytáčí vás tak moc jiné věci, které by vás v uzavřeném prostoru normálně dováděly k šílenství. Nepropadáte panice, když jste herečka a moderátorka a ruší se všechny akce a do diáře si píšete příští akci až v roce 2023… Ale díky tomu pozitivnímu účinku se mi daří se k situaci postavit tak, že aspoň můžu být s dětmi a hezky jim vyplnit čas, který mají teď díky uzavřeným možnostem a restrikcím o dost prázdnější. No není to krásné, jak Vám otužování pomáhá? Vyzkoušejte! Vřele doporučuji,“ dodává Eva.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: ÚSOVSKO FOOD a.s.