ijournal.cz

Na první ročník Bousov Festu přijedou Wohnout, Support Lesbiens, Mňága a Žďorp

red Zdroj: Bousov fest 6.6.2014 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Na obzoru je nový multikulturní festival. Jmenuje se Bousov Fest a jeho první ročník se uskuteční v sobotu 7. černa 2014 v malebném městečku Dolní Bousov v areálu místní likérky. Město se nachází 18 km od Mladé Boleslavi, leží na prahu Českého ráje a je jednou z nejvyhledávanějších turistických atrakcí v České republice.

V roce 1834 v něm byla založena jedna z prvních lihopalen u nás, která je dnes známá jako Bousovská likérka. Pyšní se řadou populárních produktů značky Bousov – Bocman, Vodka, Peprmin, Ice King, Griotka a další.

Právě majitel Bousovské likérky, milovník rockové hudby a exotiky, přišel před časem s myšlenkou uspořádat ve městě festival. Svěřil sev oblasti pořádání openairových festivalů zkušenému kamarádovi a vznikl Bousov Fest.

První ročník se odehraje na dvou pódiích.Hlavní bude věnováno především interpretům domácí scény, druhá ponese přídomek „světová“ a bude mír exotický charakter.

První scéna věnována rockové a poprockové hudbě. Představí se na ní přední české formace a zpěváci, jmenovitě Support Lesbiens, Wohnout, Mňága a Žďorp, Xindl X a Petr Spálený. Nebudou na místní tvrdě rockové skupiny Maessorr Structorr a Epilog ani nové tváře tuzemského rocku. Ty bude reprezentovat pražská formace TheSnuff., která zanedlouho vydá své první album.

Bousov_fest

Na druhé „světové“ scéně se představí již zmíněná exotika.Pozoruhodný hudební zážitek přinese jistě skupina Pipelines a jižanský rock dodá zase ceněná formace The Cell s frontmanem Michalem Cermanem. Odpoledne a večer se na pódiu představí tanečníci z Om Dance Academy, kteří předvedou strhující představení indického bollywoodského tance. Otevřen bude taneční workshop, na němž bude možné vyzkoušet si na vlastní kůži uvedený taneční styl. Přijede ihudební skupina Batocu a obohatí festival v několika vstupech o africké rytmy. Na druhé scéně se představí i formace Létající koberec, která své vstupy bude střídat s DJ Hawkym, představitelem progresivního stylu house, electro a později i hitů osmdesátých a devadesátých let.

První scéna bude rozprostřena na nádvoří likérky, druhá na travnaté pláni vedle likérky. Program začne v pravé poledne a pro zájemce bude zpřístupněno stanové městečko zdarma.

Vstupenka na Bousov Fest stojí v předprodeji 249 Kč, na místě budou za 299 Kč. Zakoupit je lze v síti Ticketportal či na www.ticketportal.cz. Držitelé platných průkazů ISIC/ALIVE/IYTC/ITIC  mohou využít slevy 50,- Kč na vstupném.

Vstup na světovou scénu bude zdarma. https://www.facebook.com/Bousovfest

https://

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bousov fest