Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 23.Červenec 2018
ijournal.cz

První obchod české firmy TILAK v Praze

red Zdroj: Tilak 26.9.2015 Akce, Móda, obuv, doplňky

Šumperská firma TILAK slaví čtvrtstoletí svojí výroby otevřením prvního obchodu v Praze. Patrony nového prodejního prostoru ryze českého výrobce špičkového outdoorového oblečení se stali Jiří a Olga Menzelovi. Firma se specializuje na hi-tec materiály, které využívají sportovci, dobrodruzi a cestovatelé především v extrémních podmínkách. Od loňské zimní sezóny také Horská služba ČR. Nové kolekce ale využijí do budoucna i neprofesionální sportovci.

Tilak_Open_PR_24_9

Patrony otevření prodejny TILAK v Praze se stali manželé Jiří a Olga Menzelovi. Důvodem bylo navázání spolupráce již z minulosti. Právě TILAK totiž oblékl Jiřího Menzela při režii filmu ´Obsluhoval jsem anglického krále´, který se natáčel v extrémních podmínkách.

Je to tak: Mám štěstí a chytrou ženu. Před lety, když jsem se chystal odjet na natáčení Anglického krále, provedla Olinka kontrolu mého oblečení, protože nás čekaly exteriéry v horách a velmi studené dny. Vedle toho, že je to hezká holka, je taky praktická žena. Nelenila a našla správnou firmu. Dostal jsem skvělé vybavení do mrazivých dnů. Vypadal jsem v něm jako elegán a při tom byl v teple. Kolegové kolem mne se při natáčení klepali zimou a já, od dětství zimomřivý, jsem byl v pohodě. Bez klepání zubama jsem režíroval. I v pozdějších letech, kdykoliv jsme se chystali někam, kde by mi nebylo teplo, mne pečlivá Olinka chránila před nastuzením, rýmou a revmatismem skvělým oblečením od firmy Tilak,“ říká ke spolupráci Jiří Menzel, oscarový režisér.

Od šicího stroje přes spacáky, ke špičce v outdoorovém oblečení

TILAK patří k málo českým firmám, které dosud vyrábí kompletně svoje oblečení v České republice. V oboru je tím zcela výjimečný. Zlomovým momentem pak bylo získání licence na zpracování materiálu GORE-TEX®, kdy společnost splnila přísná kritéria na dodržování technologií zpracování materiálu i vlastní konstrukci funkčního oblečení.

„Před třiceti lety jsem začínal na šicím stroji mojí mámy. Chtěl jsem kvalitní spacák, který něco vydrží, ale nedal se tehdy sehnat, tak jsem si ho sám ušil,“ vzpomíná Roman Kamler, zakladatel firmy. Šití se nebál a zájemců o kvalitní spacáky přibývalo. V roce 1986 založil firmu na výrobu sportovní výstroje a do teď TILAK funguje jako ryze česká společnost s výrobou v Česku. „Tak to i zůstane. Mám v dílně padesát lidí a každý den vidím, co se ve firmě děje. Co by bylo českého na firmě, které přivážejí každý měsíc kontejnery zboží z Číny – nic! Naše oblečení není levné, ale kdo chce kvalitní zboží a nadstandardní servis, cestu si k nám najde,“ upřesňuje Roman Kamler.

Tilak_Open_PR_24_9

TILAK chrání před mrazem Horskou službu České republiky

Po spolupráci v letech 2003 – 2008 se stal TILAK opět dodavatelem svrchního oblečení pro českou Horskou službu. Jako jediná prošla společnost náročným výběrovým řízením a musela splnit řadu podmínek. „Pracujeme v extrémních podmínkách, výstroj a oblečení je velmi namáhané a proto musíme vybírat opravdu pečlivě. Oblečení je pro nás pracovní oděv, který máme na sobě denně a tak Tilak_Open_PR_24_9jsou nároky na materiál, ušití i zpracování opravdu vysoké. Navíc poprvé byla v zadání výběrového řízení vlastní unikátní barevná kombinace oblečení. TILAK je česká firma, oblečení je vyráběné u nás a tyto podmínky jako jediná ve výběrovém řízení splnila,“ říká Adolf Klepš, zástupce náčelníka a šéf materiálové komise Horské služby ČR, o.p.s.

Dlouholetý reprezentant České republiky v lezení a několikanásobný držitel ocenění „Výstup roku“ Českého horolezeckého svazu Dušan ´Stoupa´ Janák oceňuje na značce TILAK především kvalitu a férový přístup: „Tohle člověk ocení hlavně v zimě ve špatném počasí. Když nemáte kvalitní vybavení, jde výkonnost dolů. Tam záleží hodně, co máte na sobě – bez Tilaku by se mi nepovedlo mnohé z toho, co jsem za poslední roky dokázal,“ upřesňuje Dušan Janák.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tilak