ijournal.cz

Centrum Chodov se stane největším obchodním centrem v České republice

Unibail-Rodamco, přední evropský investor na poli komerčních nemovitostí, v Praze realizuje jeden ze svých v současnosti nejvýznamnějších projektů, rozšíření Centra Chodov. Jeho plocha se rozroste o více než třetinu na výsledných 100 286 m2. Centrum se díky tomu stane jedním z největších v České republice a přinese řadu novinek i unikátů, které povýší nákupy jeho zákazníků na nečekaný zážitek.

Návštěvníci nového Centra Chodov se během podzimu roku 2017 mohou těšit na 300 prodejen, vůbec nejvyšší počet mezi nákupními centry u nás, či zázemí parkingu pro více než 3 400 vozidel. Unibail-Rodamco zde zároveň exkluzivně představí největší a nejmodernější tuzemský promítací multiplex s 18 kinosály, včetně VIP a 4DX sálů, či zcela novou rozšířenou zónu s 43 restauracemi a kavárnami. Jedinečný koncept „designérské galerie“ Centra Chodov pak milovníkům módy nabídne prémiové značky a VIP služby. Projekt dostavby pražského nákupního centra je společným dílem uznávaných architektonických studií Benoy a Saguez & Partners. Citlivě propojuje designové a funkční prvky s myšlenkami ekologicky zodpovědného udržitelného rozvoje.

Vizualizace rozšířeného Centra Chodov (1) Jedinečná přestavba

 Společnost Unibail-Rodamco zahájila nejvýznamnější proměnu v historii pražského  Centra Chodov od jeho otevření v roce 2005, jež přinese více než třetinové rozšíření  dnešní plochy. Ta do podzimu 2017 z aktuálních 61 000 m2 vzroste na 100 286 m2.  Zákazníci budou moci nově vybírat ze sortimentu bezkonkurenčního počtu 300  prodejních jednotek, z nichž se 23 představí v exkluzivním konceptu s fasádou o výšce  překonávající 6 metrů. Přibyde také přes tisíc parkovacích míst, řidiči jich k dispozici  získají více než 3 400. Vedle přístavby zcela nových částí se modernizace postupně  dočkají i stávající prostory centra. Jeho součástí se stane kino, 18sálový multiplex  s prémiovými VIP a 4DX sály, který svým rozsahem a moderním pojetím dosud u nás  nemá obdoby. Pozornost si zaslouží i prostředí restaurační zóny obsahující 43 jednotek s pestrou paletou mezinárodních kuchyní a poskytující prostor pro tematické aktivity, jako jsou například lekce vaření, kuchařské show a food festivaly. Nové Centrum Chodov ve svém rozšířeném food courtu uvede poprvé v České republice také Wagamama, světově proslulou japonskou restauraci, jejíž plocha zde bude zaujímat 525 m2.     

Designérská galerie

V portfoliu společnosti Unibail-Rodamco zastává Centrum Chodov pozici tržního trendsettera. Jeho rozšíření tuto roli v oblastech módy a nadstandardní péče o návštěvníky významně posílí. Inditex Group, pod níž spadají vyhledávané módní ikony Zara, Massimo Dutti, Bershka, Pull&Bear a Stradivarius, v novém Centru Chodov kromě vlajkových lodí již zmíněných značek představí i pro český trh nové Oysho a Zara Home. H&M Group zde rovněž bude prezentovat svůj tuzemský flagship store na přibližné ploše 3 000 m2. Vyznavače originality s nádechem luxusu potěší „designérská galerie“, zóna věnovaná prémiovým značkám, produkci mladých návrhářů a VIP akcím. 4hvězdičkový servis bude nadále zahrnovat zákazníky praktickými službami zajišťujícími ještě komfortnější nakupování, pohodlnější návštěvu centra Vizualizace rozšířeného Centra Chodov (2)s dětmi či bezproblémové parkování pro osobní automobily, elektromobily, motocykly i kola. Extra benefity budou k dispozici také členům jeho věrnostního programu plného slev a výhod.

„Rozšíření Centra Chodov dlouhodobě vnímáme jako jeden z našich nejvýznamnějších investičních plánů v rámci středoevropského regionu. Cílem projektu je poskytnout zákazníkům plnohodnotnou alternativu nakupování a zábavy v centru Prahy. Toho chceme docílit prostřednictvím bezkonkurenčního spektra nákupních i volnočasových příležitostí, například ve formě nejrozsáhlejšího a nejmodernějšího multiplexu s 18 kinosály, včetně VIP a 4DX sálů, konceptu ‚designérské galerie‘ s prémiovými prodejnami nebo rozšířené restaurační zóny zahrnující 43 rozmanitých možností,“ řekl Arnaud Burlin, výkonný ředitel společnosti Unibail-Rodamco pro střední Evropu. „Rozšířené Centrum Chodov bezpochyby potvrdí svou unikátní pozici nejen v Praze, ale i za hranicemi metropole.“

Přelomový design i zodpovědnost k okolí

Za designem Centra Chodov stojí architekti oceňovaného britského ateliéru Benoy a francouzské kanceláře Saguez & Partners, které společnost Unibail-Rodamco oslovila na základě úspěchu několika předchozích spoluprací. Exteriéry budovy v jejich návrzích definují solidní materiály, decentní odstíny a originální dekorace fasády v bílé barvě. Interiéry nesou díky prvkům, jako jsou mramorové podlahy nebo lesklé bílé či metalické povrchy, punc harmonické čistoty, elegance a luxusu. Prostory na základě jejich spojení působí vzdušně a velkoryse. Architektura Centra Chodov je jedinečná i v zodpovědném přístupu k životnímu prostředí, budova se řadí k tzv. „zeleným“ a maximálně využívá principů šetrných k přírodě. Součástí projektu rozšíření je přínosná rekultivace přilehlé krajiny, kterou navíc Centrum Chodov napomůže zatraktivnit své okolí, a dostojí tak slibu být dobrým sousedem. Ekologickou orientaci centra potvrzuje řada doposud získaných mezinárodních certifikátů, například BREEAM v kategoriích „Asset Rating” (technický stav) s hodnocením „VERY GOOD“ (velmi dobrý) a „Building Management“ (stavební management) klasifikované jako „EXCELLENT“ (výborný).

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Centrum Chodov