ijournal.cz

Pro pohodu a spokojené bříško vašeho miminka: Chytře proti kolice

red Zdroj: BioGaia® 15.1.2019 Krása a zdraví, Pro děti

Záchvaty křiku a pláče, který není k utišení a trvá doslova i několik dlouhých hodin bývají často součástí života rodin s malinkými dětmi. Důvodem potíží, které vyčerpávají kojence i jejich rodiče, jsou koliky, které se projevují zejména v prvních třech měsících života. Řešením, které zoufalí rodiče hledají, jsou probiotické kapky BioGaia®, které obsahují patentovaný kmen probiotické bakterie Lactobacillus reuteri Protectis.

PR_image_photo_koliky

Kojenecká kolika, se kromě pláče, projevuje tím, že miminko přitahuje nohy k bříšku, nevydrží ležet v klidu, různě se ohýbá, napíná, kope nožičkama a červená v obličeji. Zmírnit projevy kojenecké koliky je možné především preventivním opatřením. Jedním z nich je zavedení pravidelného režimu stravování a pravidelného denního režimu. Při problémech s bolavým bříškem můžeme miminku ulevit pomocí masáží bříška ve směru hodinových ručiček, ruce si při masáži potřete dětským olejíčkem, aby byla masáž snazší. Při úlevě od bolesti pomáhá také teplo, přikládání nahřátých obkladů na bříško bolesti zmírňuje.  S miminkem bychom měli také cvičit, vhodným cvikem je tzv. jízda na kole nebo krouživé pohyby nožiček směrem k bříšku. K utišení miminka pomáhá nejvíce blízkost jednoho z rodičů a konejšení, kolébání, nošení na předloktí nebo v šátku. K zajištění klidu v břišní dutině mohou přispět i kapičky.

image_photo

Kapičky pro spokojená miminka

BIOGAIA_tuba_krabickaÚčinným pomocníkem při řešení potíží s kojeneckými kolikami jsou probiotické kapky BioGaia®. Obsahují živé aktivní bakterie probiotického kmene Lactobacillus reuteri (L.reuteri) Protectis®, který byl poprvé izolován z mateřského mléka a dnes je v laboratořích replikován podle náročných standardů. Je klinicky ověřeno, že k udržení zdravé střevní mikroflóry vašeho miminka přitom stačí pouze 5 kapek. Kapky jsou rezistentní vůči kyselému prostředí v žaludku a také vůči některým běžným antibiotikům. Mají neutrální chuť a lze je podávat na lžičce nebo do přimíchaného jídla kojencům od ukončeného 1. měsíce života.

Kapky BioGaia® zakoupíte jako doplněk stravy v lékárně. Jejich orientační cena za 10ml je 599 Kč. Více informací naleznete na www.biogaia.cz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: BioGaia®