ijournal.cz

Pražský festival Slamák nabídne v jeden den více než čtyřicet umělců a šest festivalových zón

red Zdroj: www.slamak.cz 29.9.2019 Aktuality a pozvánky, Festivaly

Festival Slamák s podtitulem „Zažijte venkov v Praze“ se uskuteční 5. října v Botanické zahradě hl. města Praha. Návštěvníci se mohou těšit na šest festivalových zón, kde se představí například Anna Slováčková, Milan Peroutka, Marta Jandová, Marie Doležalová, Jan Mühlfeit, u dětí oblíbené prasátko Pigy, influenceři Margit Slimáková, Dominik Landsman, a další. Z festivalové zóny Na Kafíčko bude navíc celý den vysílat i rádio Frekvence 1. Kromě hudebních a přednáškových zón nabídne Slamák i pouliční umění, cirkusová představení, dětský zábavný program prasátka Pigy nebo nevšední kulinářské zážitky s opravdovými farmáři.

Program_SlamaFest

První ročník festivalu Slamák se uskuteční 5. října v Botanické zahradě hl. města Praha. Pro návštěvníky bude připraveno 6 různorodých zón, ve kterých se bude odehrávat speciální program.

Ve Stodole si návštěvníci vychutnají akustické koncerty Aničky Slováčkové, Milana Peroutky, divadlo nebo stand-up show.

Busking zóně se mohou těšit na pouliční umělce Terezu Balonovou, Míšu a Romana Tomešovi, Iby Popa, Žofii Dařbujánovou a další. 

Oblíbená dětská zóna s prasátkem Pigy – Pigy Selátkov - přivítá dětské hvězdy, kouzelníky, mimy, cirkus i divadlo pro děti.

Pod záštitou rádia Frekvence 1 je připravena zóna Na Kafíčko. Zde si přijdou na své zejména všechny ženy, maminky, babičky, protože na ně čeká povídání s moderátorkami Frekvence 1 Martou Jandovou a Bárou Nesvadbovou, dále s českými blogerkami a blogery, například Maruškou Doležalovou apod. Část rozhovorů bude navíc Frekvence 1 přenášet i do běžného vysílání.

Čítárna je další festivalová zóna, která je věnovaná literatuře. Známé osobnosti jako spisovatel Pavel Renčín, herec Karel Heřmánek ml., Arnošt Goldflam, herečka a zpěvačka Míša Tomešová budou číst malým i velkým posluchačům.

Ve festivalové zóně s názvem Krmelec vystoupí se svými přednáškami čeští odborníci z oblasti motivace (např. Jan Mühlfeit, jenž si připravil speciální seminář pro děti a rodiče „Odemykání dětského potenciálu“, který vede děti k sebepoznání a nalezení své osobní jedinečnosti.), zdravé výživy (např. Margit Slimáková), apod.

slamakfest

„Chtěli jsme vytvořit něco, co v Čechách ještě nikdy nebylo. Zážitkový festival, kde umělci nevystupují na nějakém vzdáleném podiu, ale jsou přímo u lidí a mezi lidmi. Festival, kde budou nezastupitelnou roli hrát vůně a lidé budou moci okusit, jak chutná český venkov. Proto jsme hledali ideální outdoorové prostředí, které bude sice v centru Prahy, ale svou čistotou a ryzostí bude připomínat český venkov a přírodu,“ vysvětluje organizátorka akce Zdenka Chocholoušová, manažerka dětských produktů skupiny Active a dodává: „Díky skvělému přístupu našeho partnera, Botanické zahrady hl. města Praha, můžeme slíbit, že festival se odehraje na takovém to kouzelném místě a nabídne netradiční kulturní zážitek pro všechny náročné návštěvníky.“

 

Více informací o vstupném a programu naleznete na www.slamak.cz.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.slamak.cz