ijournal.cz

Prague Wine Week 2016 – týden vína v Praze

red Zdroj: www.pww.cz 12.1.2016 Aktuality a pozvánky, Gastronomie

PWT ChampionOd 18. do 24. ledna 2016 proběhne v Praze již osmý ročník festivalu vína Prague Wine Week. Pražské restaurace, vinné bary a vinotéky budou po celý týden nabízet menu s víny a ochutnávky vín. Degustačním centrem festivalu se stane trojice vinných barů Vinograf (Senovážné náměstí, Anděl a Míšeňská).
Vyvrcholením festivalu bude již devátá Galadegustace medailových vín ze soutěže Prague Wine Trophy v pátek 22. ledna 2016 od 16 do 20 hodin v Jalta Boutique hotelu na Václavském náměstí v Praze. Vstupenky v ceně 1000 Kč jsou v prodeji v síti
Ticketpro

Wine & Food tandemy

Vinaři a dovozci, kteří získali medaile v soutěži Prague Wine Trophy, se spojí s vybranými restauracemi a nabídnou menu s víny, tzv. „Wine & Food tandemy“. Například v Café & Restaurant Slavia – Restaurant Parnas (Smetanovo nábřeží 2, Praha 1), připraví šéfkuchař František Škabroud menu, snoubené s víny nejlepšího vinařství Prague Wine Trophy 2015, VINSELEKT MICHLOVSKÝ. Všechna vína byla oceněna velkou zlatou nebo zlatou medailí a vybral je osobně Miloš Michlovský.

Malostranská Prague Wine Week GALADEGUSTACE 1Beseda na Malostranském náměstí 35 nabídne tříchodové menu s víny CHATEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice, druhého nejlepšího domácího vinařství Prague Wine Trophy 2015. Restaurace Le Grill hotelu The Mark v Hybernské 12 nabídne tříchodové menu s víny třetího nejlepšího domácího vinařství, Vinařství Štěpán Maňák. Menu připraví šéfkuchař Ondřej Koráb. Restaurace Eska v Pernerově 49 v Karlíně, nejnovější přírůstek v rodině podniků Ambiente, bude mít po celý týden v nabídce tříchodové menu s víny z vinařství Víno J. Stávek z Němčiček. Temperamentní restaurace La Boca v Truhlářské, oblíbená milovníky španělských a argentinských specialit, spojila síly s mladou a dynamickou společností DAVINUS, 1. Négociantem v České republice. Vína k menu osobně vybral zakladatel firmy, Mirek Majer, který se přímo podílí na jejich výrobě.Cantina Tuscany Taste v Karlíně (Pobřežní ul. 74) pořádá ve čtvrtek 21. ledna od 16 do 20 hodin degustaci vín za osobní účasti vinařů z medailových vinařství Tenuta il Corno, Il Palagione, Aia Vecchia a Castelvecchio.

K ochutnání budou i skvělé italské delikatesy, které na místě připraví toskánský řezník ze Storice Macelleria Ceccatelli z Greve in Chianti. Vinotéka Provinium v Holubicích nabídne po celý týden degustaci medailových vín vinařství Kolby z Pouzdřan.

Degustační centrum festivalu

V trojici vinných barů Vinograf - Vinograf Senovážné (Senovážné náměstí 23), Vinograf Anděl (Radlická 1C) a Vinograf Míšeňská (Míšeňská 8) bude po celý týden možné ochutnat po skleničkách Championy a devadesátibodová vína Prague Wine Trophy.

Prague Wine Trophy 2015

Prague Wine Week GALADEGUSTACE 2Prague Wine Trophy je jedinou soutěží v ČR, která používá srovnávací metodu hodnocení, a hodnotí vína po odrůdách. Devátého ročníku soutěže se zúčastnilo 1242 vín. Zahraničních vín bylo 57 procent a českých a moravských vín 43 procent. V jednotlivých odrůdách bylo uděleno 32 Championů. Medaile si rozdělilo celkem 106 společností, z toho 51 domácích vinařství a 55 dovozců a zahraničních vinařství. Nejlepším domácím vinařstvímse stal VINSELEKT MICHLOVSKÝ, na druhém místě skončilo CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a na třetím Vinařství Štěpán Maňák. Ze zahraničních vinařství si nejvíce medailí odnáší kalifornské Francis Ford Coppola Winery, druhá skončila slovenská Karpatská perla a třetí chilské Vina Errazuriz. Mezi dovozci zvítězil Kupmeto CZ, jako druhý se umístil dovozce WINE4YOUa na třetím místě Royal Wine Club. Cenu Jindřicha Duška pro absolutně nejlepší vinařství Prague Wine Trophy 2015 získal VINSELEKT MICHLOVSKÝ.

Prague Wine Trophy uděluje zúčastněným vinařstvím rating. Ten nejvyšší, 5 hvězdiček, získalo v tomto ročníku 19 vinařství (s průměrem tří nejlepších vín 90 a více bodů), z toho 16 zahraničních a 3 domácí – VINSELEKT MICHLOVSKÝ, CHÂTEAU VALTICE – Vinné sklepy Valtice a Sonberk.

Prague Wine Week vizual 2016

Generálním partnerem festivalu Prague Wine Week je VINOLOK. Partnery festivalu jsou Vinařský fond ČR, RIEDEL a Ticketpro. Mediálním partnerem festivalu je časopis Víno&Styl. Prague Wine Week podporuje Alzheimer nadační fond.

www.pww.cz

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.pww.cz