Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 20.Únor 2019
ijournal.cz

Poznejte Austrálii a Nový Zéland! Leťte pohodlně a zabalte si jen to nejdůležitější!

red Zdroj: Emirates 21.8.2014 Cestování

Austrálie a Nový Zéland jsou sice z Prahy opravdu velmi daleko, ale i přesto se vyplatí se tam vypravit.Najdete tam totiž jedny z nejkrásnějších a nejzajímavějších míst na zemi, od vyspělých moderních měst až po unikátní přírodu a endemitické druhy rostlin a živočichů. Čekají tu na vás vysoké hory a ledovce, geotermální oblasti s činnými sopkami, moře a nádherné pobřeží vhodné pro vyznavače všech vodních sportů, poušť i tropický prales. Každý, kdo tyto země alespoň jednou navštívil, rozhodně nelitoval tisíců kilometrů strávených v letadle.

economy_class

Ať už se rozhodnete na jižní polokouli třeba studovat angličtinu, nebo jen chcete utéct všedním dnům, budou se vám hodit následující tipy na cestu. Pro mnohé bývá náročné se zabalit na několikadenní dovolenou po Evropě, a co teprve když letíte více než 17 000 kilometrů dalekoa plánujete v cizí zemi delší pobyt. Do celkem sedmi destinací v Austrálii a na Novém Zélandu létá společnost Emirates. Spojili jsme se proto s Beátou Bockovou, členkou palubní posádky Emirates, abychom se zeptali na její zkušenosti s balením a cestováním do těchto destinací.

„Většina lidí si s sebou na cesty bere více věcí, než nakonec opravdu využije. Myslím si, že důležité je zabalit si kvalitní lékárničku, doklady, peníze a platební kartu a mobil. A samozřejmě nezapomeňte na letenku! Dle mých zkušeností z Austrálie a Nového Zélandu můžu říct, že jde o vyspělé země a všechno ostatní si zde můžete koupit,“ popisuje své zkušenosti letuška Beáta. Pokud nechcete ztrácet čas nakupováním a chcete si s sebou své oblíbené věci vézt z domova, s Emirates se nemusíte bát, že budete mít málo místa. Emirates totiž nabízí jedny z nevyšších váhových limitů na trhu, konkrétně 30 kg v EconomyClass, 40kg v Business Class a 50kg ve FirstClass.

Sydney

Městský život

Snad každá žena bude při balení stát před rozhodnutím, kolik oblečení a kosmetiky si s sebou zabalit. O to více, chystáte-li se poznávat města, jako jsou Sydney, Melbourne, Auckland či Wellington, kam potřebujete mít jak pohodlné oblečení na procházky městem, tak společenské oblečení na večerní posezení v barech a restauracích.V Sydney naleznete mnoho slavných budov, jako jsou most HarbourBridge či Opera House. Návštěva australské opery je určitě jedinečným zážitkem, a tak se vám můžou hodit i večerní šaty. V Aucklandu byste neměli vynechat návštěvu Sky Tower, nejvyšší stavby na jižní polokouli, která za jasného počasí poskytuje nádherný výhled na celé město a přístav. Za návštěvu určitě stojí také Te PapaNational Muzeum ve Wellingtonu.

Pokud nechcete, aby vaše zavazadlo vážilo více, než unesete, snažte se dopředu promyslet, jaké plány v daných zemích máte, a množství co nejvíce zredukujte. „Co se týče kosmetiky, já si vždy vozím malá cestovní balení, která mi vydrží na první dny, a poté dle potřeby dokupuji až na místě. To v zavazadle ušetří hodně místa i váhy,“ radí letuška Beáta.

Australia

Turistika a národní parky

Pokud navíc z australských a novozélandských velkoměst budete chtít vyrazit poznávat přírodní bohatství, budete potřebovat kvalitní obuv a sportovní oblečení jak do teplého, tak chladného počasí.

Na západ od Sydney leží pohoří Blue Mountains, oblíbená destinace pro pěší turisty a cestovatele. Přibližně 240 km na jih od Melbourne najdete ostrov Tasmánie, jednu z nejkrásnějších částí Austrálie s řadou endemických druhů zvířat a rostlin. Nebo semůžete vypravit přímo do středu australské pouště, do Alice Springs, odkud je možné navštívit světoznámý monolit Ayers Rock. Jako jeden z nejkrásnějších národních parků světa bývá označován australský národní park Kakadu.

Ayres_rock

Auckland je dobrým výchozím bodem pro návštěvu jedné z tektonicky nejaktivnějších oblastí naší planety, národního parku Tongariro, kde můžete nahlédnout do samého kráteru činné sopky. Na cestovatele, kteří chtějí objevit nedotčenou přírodu, čeká řídce osídlený Jižní ostrov Nového Zélandu. Zde můžete rovněž pozorovat řadu volně žijících živočišných druhů, jako jsou vorvani, lachtani Forsterovi, tučňáci žlutoocí, nebo se můžete pokusit vidět ptáka kiwi.

„Do národních parků se určitě vydejte v pohodlných pohorkách a nezapomeňte přibalit kvalitní fotoaparát, který vám zvěční vzpomínky na tato nádherná místa,“ dodává Beáta z Emirates.

NZ_South_Island

Austrálie a Nový Zéland, to je sport!

Společnost Emirates přepravuje i objemnější zavazadla či sportovní vybavení, a tak si s sebou klidně můžete vzít surf a sjíždět vlny naBellsBeach nebo jiné světoznámé surfařské pláži v okolí Melbourne. Nebo si zabalte kolo a projeďte si nádherné stezky Nového Zélandu, třeba jedinečnou OtagoRailTrail, která vede po trase bývalé železnice. Čeká vás tam zhruba 150 kilometrů krásnou přírodou, s pěknými hospůdkami a příjemnými noclehy.

A na co nezapomenout!

V těchto destinacích je třeba se neustále chránit proti silnému sluníčku, a to i v zimních měsících (červen-srpen). Vrstva ozónu nad Austrálií a Novým Zélandem je značně ztenčená, což znamená vyšší podíl UV záření. „Při cestách do Austrálie a na Nový Zéland si dávám vždy velký pozor, abych nezapomněla kvalitní sluneční brýle, pokrývku hlavy a opalovací krém s faktorem vyšším než 30. I když tady fouká a zdá se, že je celkem chladno, sluníčko je opravdu velmi silné a člověk se lehce spálí nebo má úpal,“ popisuje své zážitky letuška Beáta.

K dalšímu vybavení by měl určitě patřit dobrý repelent. Pokud se chystáte do přírody, zaručeně narazíte na komáry a malé mušky „sandflies“, které dokážou pěkně znepříjemnit pobyt i na těch nejkrásnějších místech. Najdete je hlavně v blízkosti vodních toků. Abyste si výlet do přírody užili, je třeba se pořádně nastříkat.

pinguins

Balení a vrstvení!

„Pro balení doporučujeme sepsat si předem seznam věcí, které se chystáte zabalit. Pokud se vám zdá, že je toho více, než se vám vejde do zavazadla, začněte škrtat. Zredukovat lze zejména oblečení. Nabalte si barvy, které ke všemu ladí, a oblečení, které má vícero využití, “ radí letuška Emirates.

Pokud už jste ze svého seznamu věcí vyškrtali vše nepotřebné, začíná samotné balení, což je opravdové umění! Rozměrnější či těžší věci, jako jsou pohorky či stan, je dobré dát do spodní části zavazadla. Důležité je vyplnit každý prostor, a tak se snažte menšími částmi oblečení vyplnit každou mezírku. Navrch naskládejte kosmetiku a věci, které potřebujete mít hned po ruce.

letadlo_Emirates

Lety

Pokud vás Austrálie a Nový Zéland lákají, Emirates nabízí pohodlné dopravní spojení z Prahy do Adelaide, Aucklandu, Brisbane, Christchurch, Melbourne, Perthu a Sydney pouze s jedním přestupem v Dubaji.

Navíc Emirates pro lety do těchto vzdálených destinací využívá flotilu těch nejmodernějších letadel, kteráobsahují soukromé apartmány ve FirstClass, plně polohovatelná sedadla typu flat-bed v Business Class a novou generaci komfortu v EconomyClass. Všechny třídy jsou vybaveny systémem ice, palubním informačním, komunikačním a zábavním systémem společnosti Emirates, který nabízí až 1 800 kanálů zábavy, a cesta na druhý konec světa vám proto velmi rychle uteče.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Emirates