Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Pondělí, 18.Únor 2019
ijournal.cz

Pouze 5 dní zbývá do konce největšího rodinného festivalu LEGO® KidsFest

red Zdroj: LEGO KidsFest 23.6.2015 Aktuality a pozvánky, Pro děti

Festival hraní, tvořivosti a kostiček LEGO® v areálu PVA EXPO Letňany má před sebou posledních 5 dní. Tisíce malých i velkých stavitelů strávily stavěním do dnešních dní už 5 640 minut, využily k tomu více než 7 milionů kostiček LEGO na tematických stanovištích rozmístěných na téměř 10 000 metrech čtverečních výstavní plochy.

LEGO_KidsFest_Dirk_Denoyelle_Rubens

Příštích pět dní bude festivalový program nabitý jako doposud. Milovníci kostiček by si neměli nechat ujít unikátní výstavku mozaik profesionálního LEGO stavitele Rene Hoffmeistera. Uvidíte reprodukce obrazů slavných autorů — Leonarda da Vinciho, Sandra Botticelliho a mnohých dalších. Počtvrté v historii festivalů je vystavena parodie na obraz Petera Rubense Adorace mágů z dílny dalšího LEGO stavitele Dirka Denoyella. V týmu patnácti lidí pečlivě sestavoval jednotlivé kostičky, aby každý fanoušek rozpoznal změny, které na obrazu Rubense udělal. Autentické LEGO sochy xylofonu, tříkolky a kachny z dílny Seanna Kenneyho jsou v Evropě k vidění vůbec poprvé. S tímto stavitelem se navíc návštěvníci mohou na festivalu potkat během speciálních workshopů o víkendu 27.—28. 6.Nenechte si ujít

Jeden z dospělých fanoušků LEGO (tzv. AFOL) Tomáš Kašpařík speciálně pro LEGO KidsFest sestavil obří ruské kolo, které vás upoutá hned po vstupu do první haly. Kolo měří 3,6 metru, v průměru má potom úctyhodné 3 metry. Tomáš Kašpařík na jeho stavbu použil celkem 40 000 kostiček, na jejichž sestavení bylo třeba 150 hodin.

LEGO

Speciální LEGO KidsFest pas pro děti

LEGO_KidsFest_IIIKaždý malý stavitel obdrží po vstupu na festival speciální LEGO KidsFest festival pas. S tímto pasem poté obchází jednotlivá stanoviště, plní úkoly a získává razítka. Pokud se staviteli podaří naplnit celý pas, při odchodu domů získá malý dárek. S plněním úkolů mohou pomoci i velcí stavitelé, pokud by na ty malé bylo odpalování míčků světelným mečem v zóně LEGO® Star Wars™ či lovení LEGO® City kostiček příliš těžké.LEGO KidsFest potrvá až do 28. 6. 2015.
Otevřeno je ve všední dny od 10 do 19 hod. Během víkendu se brány otevírají již v 9 hod. a otevřeno zůstává do 19 hod.  

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: LEGO KidsFest