ijournal.cz

POLÁRKA slaví sedmdesát let

red Zdroj: Alimpex FOOD a.s. 17.4.2019 Gastronomie

LaktosLegendární značka zmrzlin Polárka v letošním roce slaví sedmdesát let od svého založení. Velkým milníkem pro Polárku byl již rok minulý, kdy její výrobu rodinná firma Alimpex FOOD a.s. obnovila a po letech odmlky znovu vrátila na pulty obchodů. Svůj název dostala Polárka po úplně prvním mláděti ledního medvěda, kterého se kdy v ZOO celosvětově podařilo odchovat až do dospělého věku. To se povedlo v pražské ZOO. Medvědí mládě bylo v té době velmi populární a stalo se jedním ze symbolů pražské zoologické zahrady. Pražské mrazírny proto využily její ohromné popularity a začaly v roce 1949 do obchodů dodávat zmrzlinu s jejím jménem i obrázkem. Polárka se tak stala dodnes užívaným synonymem pro zmrzlinu, i když od jejího vzniku uplynulo již 70 let.

Letošní jubilejní rok obohatí sortiment Polárky o novinky v podobě Smoothie jahoda-banán, Lážo Plážo, Hogo Fogo tripple pomeranč, Hogo Fogo tripple čokoláda nebo Zorba jogurtová zmrzlina s medem a mandlemi na dřívku.
logo Polarka
„Přestože jsme v loňském roce uvedli Polárku na trh poměrně pozděj, než je pro trh zmrzlin obvyklé,  zaznamenali jsme velký úspěch mezi spotřebiteli. Polárka je zkrátka známá a velice oblíbená,“ uvádí  Martin Kincl, marketingový ředitel značky Polárka. „Přestože se jedná o tradiční značku, zavedli jsme řadu inovací, jak v recepturách, tak grafice, aby Polárka měla co nabídnout všem generacím,“ dodává Martin Kincl

logo
Výrobky Polárka se na trhu objevovaly nepřetržitě od svého založení až do roku 1989, ale i po něm. Ovšem ne v takové míře, jako dříve. V roce 2018 prodělala značka Polárka velký comeback a dostala zbrusu novou tvář. Došlo k inovaci loga, kde i nadále zůstala ve znaku původní ikona – medvědice Polárka. Polárka ale nabídla zákazníkům i čtyři nové výrobkové řady a představila celou řadu nejrůznějších zmrzlinových dobrot.

Letošní rok 2019 uvede Polárka tyto novinky:

Smoothie
Smoothie jahoda-banán
, protože popularita smoothie je stále větší. A tak není divu, že tento trend dorazil i do světa zmrzlin. Značka Polárka již v loňském roce přišla se dvěma příchutěmi v této řadě a v letošním roce se ji rozhodla doplnit o novinku plnou ovocné chuti. Smoothie jahoda-banán, šťavnatá svěží zmrzlina obsahuje minimálně 39% ovoce. Její osvěžující, a přesto plná chuť je to pravé pro letní dny plné slunce. Cena je 12,90 Kč.

 

Lážo Plážo

Značka Polárka přichází s letní novinkou,Lážo plážo která okouzlí svou křehkostí. Jedná se o největší sandwich na trhu s klasickou recepturou oblíbené ruské zmrzliny vylepšený o lahodnou čokoládovou sušenku. Trefný název Lážo Plážo a tvar zmrzliny evokuje lehátko a příjemné chvíle strávené u vody s přáteli. Lážo Plážo je nejlepší volba jak pro ty kteří rádi volí klasiku, tak pro milovníky retra. Cena je 17,90 Kč.

 

Hogo Fogo tripple pomerančHogo Fogo tripple pomeranč

Řada Hogo Fogo tripple se v letošním roce rozroste o dvě unikátní příchutě.  První z nich je prémiová pomerančová zmrzlina s trojitou polevou a pomerančovým toppingem uprostřed. Cena je 22,90 Kč.Hogo Fogo tripple čokoláda


Hogo Fogo tripple čokoláda

Hogo fogo už nemůže být čokoládovější. Jde o prémiovou zmrzlinu s trojitou čokoládovou polevou a čokoládovým toppingem uprostřed. Cena je 22,90 Kč.

 

Zorba jogurtová zmrzlina s medem a mandlemi na dřívku

Zorba jogurtová zmrzlina s medem a mandlemi na dřívkuZnačka Polárka po loňském úspěchu rozšiřuje řadu Zorba o další lahodnou novinku. Tentokrát si smetanovou chuť řeckého jogurtu lze vychutnat i na dřívku a to v podobě Zorby jogurtové zmrzliny s medem a mandlemi. Její poctivá jogurtová chuť v kombinaci se sladkým medem, zalitá jogurtovou polevou a posypaná křupavými mandlemi jistě učaruje všem. Cena je 22,90 Kč.

 

Zorba se smetanovým jogurtem lesní ovoce – 500 mlZorba

Zmrzliny Polárka Zorba v rodinném balení letos obohatí svoji řadu také o příchuť lesního ovoce. Jemná smetanová zmrzlina propojená s chutí lesního ovoce a ozdobena sušeným ovocem. To pravé pro chvíle pohody s celou rodinu. Cena balení je 79,90 Kč.

 

DUO vanilka-kakaoDUO vanilka-kakao

Zmrzlina DUO vanilka-kakao spadá do retro řady. Graficky navazuje na původní grafiku zmrzlin Polárka. Hlavním motivem celé řady je Eskymačka, která byla tolik typická i pro původní obaly této značky. Stejně tak i zmrzliny v této řadě jsou tradiční. Jedná se o originální dvoubarevný kakaovo-vanilkový snack. Cena je 38,9 Kč.


LEDNÍ MEDVĚDI: ZAJÍMAVOSTI

Odchov ledních medvědů je celosvětově v podmínkách zoologických zahrad velmi obtížný. Každé narozené mládě je velkou událostí, odchová se však asi jen 8 % medvíďat. Pražská zoo není výjimkou. Lední medvědy chová od roku 1932 a za tu dobu se tu narodilo 77 mláďat, ale jen sedm z nich se podařilo odchovat. Jedním z nich byla i populární samička Polárka, kterou poprvé v historii zdejší zoo dochovala matka přirozenou cestou. Polárka uhynula před více než 50 lety, 20. října 1959, měsíc před svými dvanáctými narozeninami. Medvědice Polárka svou popularitou u návštěvníků jistě nepředčila poslední „medvídkománii“, která po narození dvojčat Toma a Billa v roce 2007 zasáhla brněnskou zoo. Oblíbená však byla a navíc jí patří ještě jedno prvenství – obchodní využití. Jejím patronem se stal podnik Mrazírny a Polárku dal do svého loga. Usmívající se medvědice na kusu kry z modrobílého znaku pak dlouhá léta střežila mražené ovoce či zeleninu, včetně proslulé Mochovské směsi, a řadu dalších mražených výrobků.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Alimpex FOOD a.s.