ijournal.cz

Pohlreich pokřtil průvodce gastronomií

red Zdroj: www.prague-cuisne.com 30.5.2015 Společenské akce a události

Konečně naše celebrity budou vědět, do kterého podniku v Praze zavítat! Na křtu gurmánské knihy Dominica Jamese Prague Cuisine se sešla řada celebrit, které milují dobré jídlo. Knihu slavnostně pokřtil ten nejpovolanější, hvězdný šéfkuchař Zdeněk Pohlreich. „Dobrých průvodců českou gastronomií je opravdu málo, takže jsem rád, že knihu můžu pokřtít a popřát, ať se moc líbí i ostatním,“ řekl Zdeněk. Na křest tentokrát nedorazil se svou manželkou ale se synem. Moderátorka Sandra Parmová dorazila se sestrou, která jako by ji z oka vypadla. Krásná Eva Perkausová zase dorazila s bratrem. Modelka Tereza Budková se přišla odreagovat před státnicemi. Po dlouhé době vyvedla do společnosti svého přítele, kterého netradičně nevyměnila po výhře v soutěži miss. Herečka Marie Drahokoupilová často na podobné akce nechodí, ale křest Prague Cuisine si nechtěla nechat ujít. Dorazila s přítelkyní.

drahokoupilova

Akci moderovala herečka a moderátorka Tereza Jemelíková, která se pak dobře bavila s přáteli Kateřinou Hrachovcovou a Lumírem Olšovským. Emma Smetana se zase sháněla po anglické verzi knihy, jelikož často v Praze vítá své zahraniční přátele a inspirace na dobré podniky je vždycky vítána.

vsichni na krtu

Gastronomie v Praze už dávno není nuda. Prague Cuisine, unikátní publikace Domnica Jamese je toho důkazem. Pražskou kulinářskou scénou čtenáře provede od pekáren a cukráren, přes malá lahůdkářství až po kavárny, bistra a restaurace. Díky jedinečným fotografiím Ondřeje Kodrase kniha zachycuje unikátní atmosféru každého z těchto míst.

„V průběhu svého života jsem cestoval a žil v mmoha zemích, poznal celou řadu kultur a tradic. Mám rád každé z těchto míst pro jejich zvláštní kouzlo. Nicméně, žádné z nich mě nezaujalo tak jako Česká republika, obzvláště Praha. Je to opravdu úžasné místo, ponořené do historie, které se rychle stalo rušným kospomolitním městěm, nabízící neuvěřitelnou rozmanitost v umění, kultuře a gastronomii.   – Dominic James


slavnostni krest

Prague Cusine vás zavede na nevšední cestu za poznáním od dosud neobjevených míst až po nejlepší restaurace ve městě. Kniha je rozdělena do pěti tématických částí (Pro Gurmány, Místní chuť, Lehká chuťovka, Zahraniční vliv a Sladké pokušení), dle kterých se můžou zahraniční milovníci gastronomie, ale i místní labužníci vydat pozvávat město novýma očima.

V publikaci se navíc nachází speciální sekce s názvem S šéfkuchařem v kuchyni. Jde o extra přídavek, ve kterém špičkový šéfkuchaři prezentují se své nejlepšími recepty. Uvařit si tak můžete podle Zdeňka Pohlreicha, Riccarda Lucqua, Pavla Sapíka, Davida Šaška, Jana Punčocháře, Lukáše Skály, Jiřího Štifta, Ondřeje Slaniny, Mirka Kaliny.

Jsem moc rád, že jsem se mohl stát součástí této knihy a věřím, že pomůže otevřít dveře do kvalitních českých restaurací.” – Zdeněk Pohlreich 

Šéfkuchař, majitel restaurací, autor kuchařek a moderátor gastro pořadů, Zdeněk Polhreich, napsal do knihy Prague Cuisine úvodník. Zde poskytne přehled o historii, změnách a vývoji české gastronomie a také pohled na to, co přinese budoucnost. Šefkuchař, majitel sítě restaurací, bister a lahůdkářství a také kulinářské školy v Praze Riccardo Lucque přispěl do knihy o vlivu zahraniční gastronomie na tu českou. Pavel Sapík poskytl odborný pohled na finedining, zatímco David Šašek poukazuje na využívání lokálních surovin. Nejlepší šéfcukrář Lukáš Skála vysvětlí, že i české dezerty mají šanci uspět ve světové konkurenci!  

Olsovsky s knihou

Kniha je vydána v květnu 2015 jak v českém, tak anglickém jazyce a má 400 stran. Distribuovat se bude nejen v České republice, ale i celosvětově.

Doporučená maloobchodní cena v knihkupectvích – 595 Kč.O autorovi Dominicu JamesoviDominic James se narodil v Anglii, ale většinu svého svého dětství trávil v jižním Pacifiku. Pracoval jako project director pro několik luxusních rezortů a restaurací založených na Dálném východě, v Karibiku a také v Evropě. Dominic je vášnivý kuchař, designér restaurací, senior editor pro City Limits magazín a zároveň spolumajitel moderní italské restaurace Caruso v Ženevě a La Boca Chiringuito v Dominikánské republice. V Praze, kterou si zamiloval, žije 2 roky.                                      Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.prague-cuisne.com