ijournal.cz

Argentinská značka PAEZ na českém trhu

red Zdroj: Paez, foto: archiv fy, eso 30.5.2015 Móda, obuv, doplňky

Argentinská značka Paez vstupuje na český trh s originálními botami z vysoce kvalitních materiálů. Design je inspirován tamními lidmi,vzory a barvami. Značka neusiluje o následování módních trendů, ale respektuje osobnost nositele.

Paez8

Paez není módní značkou, ale platformou, která sdružuje zkušenosti, inspiraci a cestování.Mimochodem boty Paez jsou ideální na cestování pro svou pohodlnost, vzdušnost a skladnost. Lze s nimi vyrazit na lehkou tůru do hor, tak i k moři.

Paez2 (1)

Boty jsou vyrobeny ze 100% bavlny a na stélku je použita nejlepší argentinská kůže, která zaručuje absolutní pohodlí. Díky tomu se boty Paez staly velmi oblíbené po celém světě. Design vychází z argentinské kultury, motivy jsou často inspirací ze zdejších trhů.


Paez7

Na předměstí Buenos Aires San Martín tak vznikly výrobní závody na boty, které teď píší vlastní legendu: Paez. „Paezky“ jsou autentické boty ze země jejich původu, tj. z Argentiny  a nejsou jen kopiemi původních alpargatas. Krédo Paez: Není důležité, zda jsme byli první, ale je důležité odkud pocházíme.

Paez5

Příběh značky Paez:

Vše začíná roku 1830, kdy se Baskové z Pyrenejského poloostrova přistěhovali do Argentiny. Jejich obuv- alpargatas se okamžitě stala zdejším hitem. Lehká plátěná bota, která vychází z obuvi starověkých Egypťanů, která zaručovala pohodlí a všestrannost. Kočovní Gaučové při svých cestách po Patagónii a Andách, prošli v alpargatas celá pohoří a jezdili v nich na koni. V tradičních odstínech černé a bílé se tak brzy staly národní obuví Argentiny.

SIN_FONDO_Cielo_101CMBCIELO_cSIN_FONDO_Surfy_UK_101SURUKKKK_c-01SIN_FONDO_Troya_Roma_c-01                                             


Trendy twist ale dodali botám až tři kamarádi v roce 2006, kdy začali vyrábět alpargatas v barevném provedení a celé škále vzorů. Přeměnili tak tradiční argentinskou botu, která vychází z jejich kořenů, na jedinečnou lif
estylovou obuv.  


Paez4

Přísné podmínky manufakturní výroby, férové pracovní postupy a šetrnost k životnímu prostředí jsou základní filosofií značky. V Paez jsme přesvědčeni, že poctivé podnikání má smysl. Proto podporujeme byznys s ohledem na udržitelný rozvoj. Paez je součástí B Corp, globálního hnutí, které má za úkol předefinovat způsob vydělávání peněz – využít tržní síly v řešení a pomoci v sociálních otázkách a otázkách životního prostředí více zde: https://www.bcorporation.net/

Kromě Argentiny si „paezky“ můžete koupit na pěti kontinentech a teď nově i České republice. Staňte se i vy součástí bohaté historie a podpořte lepší svět pohodlnými trendy botami.

K dostání v prodejnách Czech Labels and Friends /Železná 489/12, Praha 1/  , Unikát  /Národní 34, Praha 1/ a Ikonik /Žižkova 149, Havlíčkův Brod/. Prodejní cena: 1.100,- KčLíbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Paez, foto: archiv fy, eso