ijournal.cz

Please TheTrees a 420PEOPLE v unikátním představení OFFline

red Zdroj: Divadlo Archa 13.5.2014 Divadlo

PleaseTheTrees – 420PEOPLEOffProjects. Tři osobité soubory na jednom místě pouze v jeden jediný večer – 19. 5. od 20.00 v Divadle Archa!  Mimořádný projekt  OFFline vznikl s cílem zprostředkovat setkání příznivců současného tance v podání špičkového českého souboru 420PEOPLE a jejich hostů OFFprojects z Holandska s příznivci alternativně rockové kapely PleaseTheTrees. Vše v koprodukci s přední pražskou progresivní scénou, Divadlem Archa.

420 PEOPLE

OFFlinepropojuje živou hudbu a tanec, spíš než o divadelní představení půjde o koncert, kde se tančí a naopak, protože tak jako hudba má a zná mnoho forem, tak i tanec a pohyb má mnoho tváří a vrstev. Hudba a originální performance vtáhnout diváky do dění nejen v divadelním sále, ale i ve foyer před začátkem představení a během přestávky. 420PEOPLE pro tuto příležitost znovuobnovili úspěšnou choreografii Václava Kuneše Reen, zpracovávající téma návratů. OFFprojects, soubor složený převážně z bývalých tanečníků NederlandsDansTheater pod vedením choreografa a hudebníka Amose Ben-Tala, budou s diváky v Arše komunikovat prostřednictvím tance, hudby i mluveného slova. V druhé části večera plynule navážekoncert kapely PleaseTheTrees, držitelů ceny Anděl2013 v kategorii alternativa,hrající ve složení Václav Havelka (kytara, zpěv), Míra Syrný (baskytara) a Jan Svačina (bicí).
Se souborem OFFprojects nás spojuje Amos Ben-Tal, respektive jeho muzika a nadšení pro živá vystoupeni. Amos pro nás složil hudbu k choreografii Reen, kde i hrál, a poté k Wind-up. Když jsme na tohle téma mluvili s ředitelem Divadla Archa Ondřejem Hrabem, okamžitě navrhnul zapojit do projektuOFFline i PleaseTheTrees, že bychom se  k sobě hodili. Přiznávám, že já jejich muziku neznal, oni nás taky ne, ale hned po první společné schůzce bylo jasné, že do toho půjdeme všichni a s nadšením,“ říká tanečník a choreograf, umělecký šéf 420PEOPLE Václav Kuneš.

plakát

Společnou filozofii všech třísubjektů shrnuje konstatování: LIVE show isthebest! A to i přesto, že za nezapomenutelnými momenty live vystoupení je hodně práce a úsilí. Václav Kunešdodává:„Smyslem je propojit dvě snad až velmi rozdílné skupiny lidí, kteří, podle nás, mají ale k sobě velmi blízko. Co všechno se může přihodit při společném vystoupení těchto profesionálních subjektů, bude záležet nejvíce na divákovi. Perfektní trojúhelník!“

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Divadlo Archa