ijournal.cz

Petr Jákl nechal vyrobit auto za milion dolarů!

red Zdroj: Media Populus 4.12.2023 Celebrity

Petr Jákl se sirem HopkinsemRežisér a úspěšný hollywoodský producent Petr Jákl se zaslouženě řadí mezi zvučná jména filmového průmyslu. Není tedy divu, že už je zase v zahraničí, teď pro změnu v Kanadě, kde se natáčí film Locked, remake úspěšného argentinského akčního thrilleru 4X4. Mnozí z vás si jistě vybaví násilníka, který se vloupe do auta s naprosto unikátním bezpečnostním systémem, a nakonec bojuje o holý život. Elektromobil pro Locked nechal na míru za milion dolarů vyrobit, jak se říká na míru, právě Petr Jákl.Na natáčení se vydává s nadšením, potká se zde po 23 letech s hollywoodskou legendou sirem Anthony Hopkinsem, který ve filmu ztvární roli tajuplného majitele vozu. K jejich prvnímu setkání došlo na počátku milénia v Praze při natáčení České spojky.

„Hrozně jsem se těšil, až se s ním potkám, bylo to těsně po uvedení filmu Mlčení jehňátek. Tehdy jsem se akorát vrátil z olympiády a sir Hopkins se velmi zajímal, jaké to bylo na olympiádě a jakou měly hry atmosféru,“ zavzpomínal Petr Jákl nejen na první setkání, ale i na to, jak získal roli v tomto filmu. „Získal jsem ji velmi rychle, stačilo k tomu jen svléknout si tričko, o což mě po krátké herecké zkoušce požádal režisér filmu. Ten se pak na mě podíval a bez velkého rozmýšlení jen řekl: máš tu roli. (Smích) Dnes by to už takhle asi nešlo, protože by se bál, že ho budu někdy žalovat, že mi tím způsobil třeba nějaké nepříjemné pocity“ dodal Petr Jákl s úsměvem na rtu. Byla zatím však neuvěřitelná dřina. Prošel řadou velkých sportovních podniků od akademického mistrovství světa v judu přes evropská mistrovství až po účast na olympijských hrách. Při obsazení do České spojky už věděl, že chce prorazit i ve filmovém světě. K tomuto snímku má mnohem hlubší vztah i z toho důvodu, že je hrdým Čechem.

„Byl to film, který snad nejlépe v historii světové kinematografie propagoval Prahu. Byly to nádherné záběry,“ říká s nadšením Jákl. Film režíroval Joel Schumacher, který také točil Volný pád (1993) či kasovní trhák 8MM (1999). Po odvedení své aktuální práce na snímku Locked si český producent a režisér nekupuje letenku domů, ale pokračujedo Kalifornie, kde v Los Angeles režíruje dokument s výstižným názvem Mickey vs Mickey, který je o hollywoodském rebelovi Mickey Rourkovi, bývalém profesionálním boxerovi a herecké hvězdě 80. let.

Petr Jakl

Petr Jákl si splnil klukovský sen a věnuje se developmentu projektů, vyvíjí desítky filmových a televizních projektů, působí jako producent ve společnosti ZQ Entertainment, přesto si našel čas, a dokonce i změnil svůj program, aby se mohl zúčastnit, křtu knihy V kimonu až do hrobu, ke které, tak trochu se sestrou Alenou, přiměl svého otce Petra Jákla st., nejznámějšího českého kaskadéra. Kniha je plná nejen vtipných, ale i pikantních historek a těší se velkému zájmu široké veřejnosti.

křest

Jako producent hollywoodských filmů má Petr na svém kontě například filmy Best Sellers s Michaelem Cainem v hlavní roli, American Traitor: The Trial of Axis Sally (V pasti zrady) s Al Pacinem v hlavní roli, The Misfits (Zmetci) s Pierce Brosnanem. Spoluprodukoval také snímek The Last Full Measure (Nejvyšší pocta), ve kterém hrají Sebastian Stan, Christopher Plummer, William Hurt, Ed Harris, Peter Fonda a Samuel L. Jackson nebo film Savage Salvation (Cesta pomsty) s Robertem de Niro a Johnem Malkovichem.Exkluzivně spolupracuje na developmentu veškerých projektů s distribuční a producentskou firmou Film Nation (Králova řeč apod.), jejíž filmy získaly 9 Oskarů, 13 cen BAFTA a 6 Zlatých glóbů.

Petr Jákl s rodiči

Jákl se při natáčení filmu Jan Žižka velmi sblížil s hercem a režisérem Tilem Schweigerem, představitelem Jindřicha z Rožmberka, se kterým připravuje dva filmy. Dalším jeho počinem v rámci developmentu je drama z baseballového prostředí, které napsal George Clooney a Grant Heslo a Jákl ho produkuje společně s hudebníkem a držitelem Nobelovy ceny za literaturu Bobem Dylanem. V létě začal produkovat Wrooklyn Zoo, polskou moderní pohádku, dále připravuje filmy a televizní seriály se spisovatelem Stevenem Kingem, producentem Deadpoola Simonem Kinbergem, s režisérem Bondovky Quantum of Solace nebo Světové války Z Markem Forsterem, s režisérem Planety opic nebo posledního Batmana Mattem Reevesem nebo Reginaldem Hudlinem, který produkoval Tarantinova Djanga. Jákl také napsal několik vlastních námětů, které teď se svými americkými partnery developuje a píšou se už i scénáře.

Více informací o aktivitách Petra Jákla najdete na: www.petrjakl.cz

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Media Populus