ijournal.cz

Petr Batěk přitvrdil, v hudbě se vrací k tvrdšímu jádru!

red Zdroj: foto: Archiv P. Baťka 8.7.2020 Celebrity

Petr Batěk, který působí nejenom jako divadelní, televizní a filmový herec, ale i jako textař, muzikant a také kantor, se v hudbě vrací k tvrdšímu jádru, rockovější hudbě.  Někteří budou možná dost překvapeni! Spolu s muzikantem Davidem Vostrým přichystal nový projekt s názvem Tudor Enemy a představil nový song a „lyricklip“ s názvem Budu klesat ke dnu.

Batek Vostry

Petr Batěk tím navazuje na svoji první hudební etapu s kapelou Tudor a také textem reaguje na aktuální celosvětové dění.

Black metalovou skupinu Tudor jsem založil ještě na střední škole. Byl jsem tehdy autorem většiny skladeb a po několika demosnímcích jsme natočili monotématické dílo Bloody Mary, které vyšlo nejprve u nás na audiokazetách, později i na CD u labelu v Thajsku. V Californii pak vyšlo vinylové dvojalbum složené ze starých demosnímků Zombie a Skeletor,“ říká Petr Batěk, který chystá také 4. knihu básní s názvem Mezi svými víny a působí i jako šéf hereckého oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha.

Batek Petr

O text a hudbu k songu Budu klesat ke dnu se opět postaral sám Petr, aranž a hudební režie byla na Davidovi.

„Song je reakcí na současné dění ve světě, ale i u nás. Nový projekt ze starého Tudora jen vychází, přeci jenom trochu stárneme, tedy vlastně zrajeme. Tentokrát jej stavíme tedy s Davidem Vostrým, se kterým se mi pracuje moc dobře. Na novém albu Tudor Enemy zatím pracujeme. Pro spoustu mých fanoušků bude novinka asi překvapivá, ale žádný strach, co nevidět vyjde také má čtvrtá básnická sbírka.“ doplnil zpěvák, herec a muzikant Petr Batěk.

Batek Tudor

Během koronavirové doby se věnoval kantořině, distanční výuce a také psaní textů a hudby. Teď se opět vrací i na pódia a přes léto ho čeká několik hudebních vystoupení, včetně jeho dalšího projektu Pokoj č. 26.

 

Odkaz na klip: Budu klesat ke dnu. https://www.youtube.com/watch?v=9fiOvXxWG1s

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: Archiv P. Baťka