ijournal.cz

Peter Nagy: křest CD 2015 „ROCKmi overené“

red Zdroj: Kloboukfilm, foto: Josef Edvard Gregor 4.5.2015 Celebrity

Nové cd populárního česko – slovenského zpěváka Petera Nagyho se jmenuje ROCKmi overené především proto, že obsahuje výběr nejoblíbenějších, roky ověřených písní. Stejný přívlastek – roky ověření – patří i ke kmotrům tohoto cédéčka. Posuďte sami: herečka Eva Holubová, zpěvačka Lenka Filipová, zpěvák Miro Žbirka a herec Miroslav Donutil. Ti všichni patří k zářícím stálicím uměleckého světa. 


společné foto

Výběr zcela nové, sotva otevřené restaurace Almare tedy působí poněkud překvapivě. Peter Nagy na to ale má vcelku logické vysvětlení. „Každý predsa niekedy začínal. A keby outsider nedostal šancu ponúknuť svoj um, nebolo by toľko rokmi overených. Pretože mám rád dobré jedlo, najmä čerstvé ryby a v tejto reštaurácii sa mi páči, dal som Almare šancu.“

křest

Co se týče kmotrů, všichni se shodli na tom, že mezi jejich nejoblíbenější patří Sme svojiSo mnou nikdy nezostarneš. A Miroslav Donutil na křtu rovnou úryvek z posledně jmenované písně zazpíval. „Myslím, že k nám ke všem, co dnes Peterovi křtíme, ten text naprosto sedí, proto si nás také vybral za kmotry“, podotkl herec k pobavení ostatních.

křest CD

Peter Nagy po 30 letech koncertování znovu nahrál své nestárnoucí hity ve zcela nových verzích, tak jak je hraje a zpívá dnes na koncertech. Současná sestava skupiny INDIGO totiž hraje dravěji a rockověji. Kvalitní muzikanti se nebáli odvážných změn v aranžmá, přičemž podstata písní – melodie a texty zůstaly nedotčeny.

Ivan Vyskočil s partnerkou

Na albu najdete „klasiky“ z Nagyova repertoáru: Kristínka Iba spí, Sme svoji, Marcel z malého mesta, Chráň svoje blaznovstvá nebo So mnou nikdy nezostarneš. Hravou reggae letní náladou doplňují Korálky od Natálky a píseň Zuzka.

Nagy s Kyklopem

Dva bonusy – píseň Udobrenia a Agáty zpěvák Peter Nagy přezpíval a nahrál pouze s klavírem a smyčcovým kvartetem Slovenské filharmonie.

Výběr písní dokonale charakterizuje zpěváka v jeho podstatě; optimistické pop – rockové písně střídají romantické balady se smysluplnými texty.      

Léty ověřené hity nahrané ve zcela nových verzích se skupinou INDIGO

  1.   Sme svoji                                    

  2.   Bosorkyne slzy                         

  3.   Korálky od Natálky                     

  4.   Mysliš na to na čo ja ?                           

  5.   So mnou nikdy nezostarneš   

  6.   Revolver a muzika                      

  7.   Chráň svoje blaznovstvá           

  8   Zuzka                                           

  9   Marcel z malého mesta              

10.   Kristinka Iba spí                         

11.   Udobrenia                                   

12.    Agáty  

Nové CD je k dostání na koncertech Petera Nagyho a v prodejnách Bontonland.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kloboukfilm, foto: Josef Edvard Gregor