ijournal.cz

Paštika: Pochoutka ceněná už několik staletí

red Zdroj: Hamé 30.5.2020 Gastronomie

Stará tradice ochucených paštik se vrací do módy. Odkud vlastně tato delikátní pochoutka pochází a proč ji často neprávem považujeme jen za obyčejnou pomazánku?

Je všeobecné známo, že nejlepší paštiky dostanete ve Francii či Belgii. Místní foie gras patří k nejvyhledávanějším předkrmům světa a bývá součástí i těch nejhonosnějších večeří. Tuto pochoutku v jejích různých podobách však běžně jedli už ve starém Římě, Řecku a Egyptě.

V rámci tradice někdy nejde jen o čistou masovou pěnu, ale bývají do ní Hamé_Májka_32,90_Kčpřimíchány kousky dalších ingrediencí, jako jsou kousky ovoce, ořechů nebo hrubé koření. Samozřejmě platí, že čím vyšší obsah masa či kachních nebo husích jater paštika má, tím je kvalitnější, a přirozeně také chutnější.

Také v Česku se paštika jí od nepaměti, ale většinou se konzumovala jako obyčejná pomazánka. Až v posledních letech se daří Čechy přesvědčit, že paštika může být i velmi dobrou delikatesou.

NaHamé_Májka_s_brusinkami_32,90_KčHamé_Májka_se_zeleným_pepřem_32,90_Kčpříklad tradiční Májka od Hamé ve skleněném obalu má nejen nový design etiket, ale hlavně vyšší obsah masa a nové příchutě. Kromě tradiční receptury si tak nyní můžete pochutnat například na paštice s brusinkami či se zeleným pepřem. Žádná z nich neobsahuje přidaná aromata ani barviva.

 Cena – 32,90 Kč.

Nový vzhled Májky je samozřejmě nejen elegantnější, ale i praktičtější. Šroubovací uzávěr zajišťuje snadnější skladování i pohodlné přenášení. Je tak ideální součástí letních svačin a pikniků pro celou rodinu.
Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Hamé