ijournal.cz

Parboiled, loupaná rýže s největším množstvím vitaminů a minerálů

red Zdroj: Menu Gold 24.2.2022 Gastronomie

Hlavní rozdíl mezi neloupanou a loupanou rýží je obsah vitaminů a minerálů. Po odstranění slupky loupaná tzv. bílá rýže ztrácí velkou část vitaminů a minerálů, ale její příprava je výrazně rychlejší. Parboiled je sice rýže loupaná, ale vyniká vysokým obsahem minerálů a vitaminů, a navíc nelepí. Víte proč?

 

Menu-Gold_ryze-parboiled_1-kg_59.90_KcParboiled rýže

Zvláštnost parboiled rýže spočívá v tom, že se neloupané zrno rýže speciálně upravuje pomocí páry. Působením vysokého tlaku páry přecházejí dovnitř zrnka vitamíny, minerály a stopové prvky, které jsou obsaženy ve slupce. Obsahuje o něco více vlákniny a barva této rýže je díky propařování lehce nažloutlá, ale po uvaření většinou zbělá. Velká výhoda je, že se nerozvaří a nelepí se. Je určena pro ty, kteří nemají rádi lepivé rýže. Dalším benefitem této rýže je schopnost zasytit na dlouhou dobu. Celková doba přípravy je kolem deseti minut. Hodí se zejména jako příloha k masu a omáčkám nebo do polévek jako zavářka.

MENU GOLD rýže parboiled 1 kg, cena 59,90 Kč

 

Recept MENU GOLD

 

Kuřecí stehýnko s rýží parboiled

4 porceMENU_GOLD_Kureci_stehynko_s_ryzi_parboiled

 

Ingredience:

400 g rýže parboiled Menu Gold

200 g cibule
provensálské koření
4 kuřecí stehna
50 ml slunečnicového oleje
sůl
50 g másla

 

Postup:

Cibuli nakrájíme na půlkolečka a zlehka posypeme provensálským kořením. Kuřecí stehýnko umyjeme, osušíme, potřeme olejem a ochutíme provensálským kořením. Na pekáč rozprostřeme cibuli a položíme kuřecí stehna. Vložíme do trouby rozehřáté na 160 °C a pečeme za občasného podlévání cca hodinu dozlatova na posledních pár minut dáme na stehýnka plátek másla. Mezitím do vroucí osolené vody vložíme rýži parboiled a uvaříme podle návodu na obalu. Jakmile je kuře hotové, cibuli a výpek rozmixujeme do hladka. Kuřecí stehno podáváme s hotovou rýží parboiled a přelité šťávou.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Menu Gold