ijournal.cz

Palačinkový den se značkou Tefal. Odměna za nejhezčí foto čeká možná i na Vás

red Zdroj: Tefal 5.3.2019 Zajímavosti

Palačinky už dávno nejsou jen rychlým a jednoduchým pokrmem pro děti, jak tomu v našich končinách bývalo. Jde o světový trend v gastronomii, který nabízí neomezenou možnost kombinací chuťových i vizuálních vjemů. Pro svou jednoduchost a zároveň širokou škálu možností přípravy, i dochucení zvolenou náplní, si tato pochoutka zaslouží svůj den. Oslavte s námi #palacinkovyden!

TEFAL_PALACINKOVY DEN_Expertise

Palačinkový den připadá vždy na úterý před Popeleční středou, tedy na den před velikonočním půstem, kdy si podle tradice ještě naposledy před následujícími 40 dny můžete rozmazlit chuťové pohárky a dopřát si něco opravdu dobrého na zub. Letos připadá na 5. března. Podělte se v tento den se svými blízkými právě o vaši nejoblíbenější variantu dokonalé palačinky a opravdu si tento sváteční den pánevvychutnejte.

Základem dokonalých palačinek jsou určitě čerstvé suroviny a fantazie – rozhodně se však neobejdete bez kvalitní pánve. Palačinková pánev ​Expertise (C6203852)​​ značky Tefal o průměru 25 cm s indikátorem teploty THERMO-SPOT®​ spolu s 6vrstvým nepřilnavým povrchem TITANIUM EXCELLENCE​ zaručí dokonalou texturu i chuť připravovaných pokrmů. Své palačinky tak můžete připravovat třeba i bez přidání tuku. Pánev je vhodná pro všechny typy ohřevu, včetně indukce. Doporučená cena pánve Tefal Expertise vyrobené ve Francii je 989 korun.

Recept na prvotřídní palačinky s ananasem:

1 dávka těsta na palačinky (250 ml plnotučného mléka, 1 vejce, 1 sáček vanilkového cukru, špetka soli, 140 g hladké mouky)

6 silných koleček čerstvého ananasu
třtinový cukr smíchaný s mletou skořicí
3 lžíce másla

 

Postup

Podle tradičního receptu na palačinky připravte 6 palačinek.

Kolečka ananasu obalte v připravené směsi třtinového cukru a skořice. V pánvi přepusťte máslo, přidejte ananas a zprudka opečte.

Položte palačinky na servírovací talíř, do každé vložte nakrájené kolečko ananasu, přelijte máslem a ozdobte čerstvým sezónním ovocem.

 

Tip Tefal:

Pokud se vám často dělají v palačinkovém těstě hrudky, použijte třeba stolní vysokorychlostní mixér Tefal Ultrablend Cook, ve kterém v mžiku připravíte skutečně hladké těsto!

Ananas připravíte hravě na pánvi, nebo jej můžete ugrilovat v kontaktním šéfovi grilů – Tefal Optigrillu…stačí nastavit přípravu ovoce a zeleniny.

Máte-li chuť ozdobit palačinky třeba jednoduchou jahodovou omáčkou, použijte Tefal 5 second chopper, ve kterém připravíte přidáním jahod, moučkového cukru a bylinek rychlou čerstvou omáčku opravdu v mžiku…

Značka Tefal pro vás 5. 3. 2019 připravila Palačinkový den jak se patří – připravte svou dokonalou palačinku, postněte fotku na Instagram, přidejte hashtag #PalacinkovyDen a označte @TefalCZ a @Honorczsk. Oba kanály musíte také sledovat. Výherce s nejhezčí fotkou podle našeho výběru získá zbrusu novou palačinkovou pánev Expertise. Fotku s největším počtem lajků oceníme mobilním telefonem Honor Play. Soutěž trvá do konce března.

Pokud nechcete čekat na výhru, tak na Alze a Mallu jich máme dost.

www.tefal.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Tefal