ijournal.cz

Oranžové víno od Ludwiga

red Zdroj: www.vinnesklepy.cz 7.10.2015 Gastronomie

LRMVH13Jedním z velkých vinařských hitů je oranžové víno, které rozšiřuje doposud známé dělení vín na bílé, růžové a červené. Oranžové víno se připravuje z odrůdy Rulandské šedé, má šedorůžové bobule, protože vzniklo jako mutace Rulandského modrého a při delším ležení na matolinách získává oranžovou, až lehce měděnou barvu. Ale nejde jen o barvu. Také v chuti je cítit výrazná přítomnost taninů a oříškových tónů, kterou doprovází příjemná vůně pomerančů a bylin.

„Naše oranžové víno, odrůdově Rulandské šedé pozdní sběr 2014, pochází z mikulovské podoblasti z deset let starého vinohradu, který je veden kompletně v bio režimu. A protože oranžové víno má díky tříslovinám vyšší stabilitu, není nutné ho výrazně sířit,“
popisuje původ nového vína marketingová ředitelka vinařství Ludwig Liana Hrabálková s tím, že oranžové víno zařadili do svého portfolia vůbec poprvé.

„Ročník 2014 nebyl jednoduchý a oranžové víno má zatím poněkud vyšší kyselinu. Proto je lepší nechat láhev před podáváním vydýchat, neboť jeho vůně se během několika hodin krásně uvolní a konzument získá mnohem komplexnější a harmoničtější zážitek,“ doplňuje Liana Hrabálková a dodává, že oranžové víno se hodí jako doprovod ke krůtě s ořechovou nádivkou či k telecímu na víně. Běžná cena tohoto vína se bude pohybovat kolem (150) korun.

Další novinkou z vinařství Ludwig je nový „facelift“ etiket řady Culinary. Ty budou mít nyní mnohem kvalitnější papír a důstojná vizuální podoba bude lépe korespondovat s kvalitou těchto vín, která jsou pouze v kategorii výběr z hroznů.

Sabinka foto lahve

Vinařství Ludwig připravilo také své první charitativní víno, jehož zakoupením mohou zákazníci pomoci šestileté dívce z Němčiček, která je ochrnutá. Víno se jmenuje podle dívky Sabinka, odrůdově jde o Frankovku zakulacenou odrůdou Zweigeltrebe, pozdní sběr 2013. Za každou prodanou láhev předá Vinařství Ludwig Sabince 10 Kč. Víno Sabinka se prodává v prodejnách Ahold a Billa a jeho cena bude cca 160 korun. Pokud se prodá šest tisíc lahví tohoto vína, bude mít Sabinka pod vánočním stromečkem pobyt ve speciálních lázních v Klimkovicích, kde využívají k terapii speciální skafandr, který jí velmi pomůže ke zlepšení pohybových schopností. Do pomoci Sabince se už zapojila řada partnerů Vinařství Ludwig ať již nákupem vína nebo přímým darem – viz samostatný dokument.

vinastvi ludwig

AHIPS14Archivní sklep Hibernal 2014 – panenská sklizeň

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosuché

Podoblast slovácká, obec Moravská Nová Ves, trať Vinohrady

Hrozny byly sbírány ve třetím roce po výsadbě. Víno zelenožluté barvy, vůně intenzivní, ovocná, chuť extraktivní, jemně po angreštu či kiwi. Vyvážený poměr zbytkového cukru a kyselin. Doporučujeme ke smaženým rybám.

Alk.  11,41% obj., cukr 8,4 g/l, kyseliny 8,6 g/l

Dostupnost : Ahold  (MOC do 165,- Kč )

 

Ludwig Culinary Rulandské bílé 2013LRBVH13

Jakostní víno s přívlastkem výběr z hroznů polosuché

Podoblast slovácká, obec Lipov, trať Nová Hora

Víno žlutozelené barvy, s jemnou květinovou vůní a nádechem hrušek. Chuť je plná, se svěží kyselinkou, připomíná pečená jablka s ořechy. Výborné v kombinaci se zvěřinovou paštikou či tvrdými sýry.

Alk.  12,18% obj., cukr 6,3 g/l, kyseliny 6,3 g/l

Dostupnost : Billa , Kaufland (MOC do 185,- Kč )

 

ARSBIO14Archivní sklep Rulandské šedé Bio – oranžové víno 2014

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr polosuché

Podoblast mikulovská, obec Dobré Pole , trať Staré

Hrozny z BIO produkce sbírány ručně do malých bedýnek , při transportu chlazeny. Po oddělení třapiny bobule leží bez mletí při teplotě 3°C 48 hodin v macerační nádobě. Díky tomuto zpracování má víno naoranžovělou až měděnou barvu. Ve vůni tóny žlutého melounu a sušených bylin, v chuti je víno tělnaté  s minerálními tóny.

Doporučujeme k pečené krůtě s ořechovou nádivkou

Alk.  11,23% obj., cukr 8,4 g/l, kyseliny 6,8 g/l

Dostupnost : Ahold, Billa (MOC do 165,- Kč )

 
Archivní sklep Cabernet Moravia 2013ACMPS

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché

Podoblast slovácká, obec Moravská Nová Ves, trať Vinohrady

Moravská odrůda vína vyšlechtěná ing. Glosem křížením Cabernet Franc a Zweigeltrebe. Harmonické plné víno granátové barvy s ovocnou vůní s nádechem zelených papriček. Doporučujeme ke zvěřinovému guláši nebo tvrdým sýrům typu Grand Moravia.

Alk.  12,33% obj., cukr 0,1 g/l, kyseliny 5,3 g/l

Dostupnost : Ahold, Kaufland, Jednota (MOC do 165,- Kč )

 

LXXCM14Ludwig XX. Cabernet Moravia 2014

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, polosladké

Podoblast slovácká, obec Louka, trať Dolní Hora

Původem moravská odrůda dává plné, hebce sametové víno středně granátové barvy. Vůně i chuť kabernetová, s tóny černého rybízu a tabáku, tříslovina je vyvážená se zbytkovým cukrem a kyselinou. Vyzkoušejte v kombinaci s chilli con carne (mexické fazole) nebo paprikovou klobásou.

Alk.  11,9% obj., cukr 16,6 g/l, kyseliny 6,0 g/l

Dostupnost : Makro , Ahold, BILLA, Kaufland (MOC do 180,- Kč )

 

Sabinka 2013

Jakostní víno s přívlastkem pozdní sběr, suché

Podoblast slovácká, obec Lipov

Výrazná Frankovka, lehce zakulacená odrůdou Zweigeltrebe udělá radost nejen Vám, ale především pomůže učinit jedno dítě šťastnějším.

10 Kč z každé lahve je určeno Sabince z Němčiček, která potřebuje po obrně pravidelně do lázní.

Alk.  11,8% obj., cukr 4,8 g/l, kyseliny 6,0 g/l

Dostupnost :  Ahold – exkluzivní partner (MOC do 160,- Kč )

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.vinnesklepy.cz