ijournal.cz

Ochutnejte domácí ledové čaje, neředěné a plné chuti s CATLER nápojovými konvicemi a Chiller ochlazovačem nápojů

red Zdroj: Catler 4.7.2018 Hi-tech a bydlení

Proměňte ledový čaj v nápoj vznešené chuti s blahodárným účinkem na organismus. Uvařený doma z opravdových čajových lístků, připravený při správné teplotě a době louhování a ve finále zchlazen bez ředění – vykouzlíte osvěžující nápoj pro léto bohatý na antioxidanty a tělu prospěšné látky. S nízkým obsahem kalorií je jedinečnou alternativou sladkým nápojům a ovocným džusům.

CL 2010_v konvici Catler

Zdravý ledový čaj …

Je-li ledový čaj připravený správným postupem a z kvalitních surovin, má mnoho příznivých účinků. Sníží únavu a dodá energii, podpoří imunitu nebo také tlumí nadměrný stres. Kromě toho je to osvědčený recept na hubnutí (zejména pak zelený čaj díky obsahu katechinů) a v prevenci mnoha dalších onemocnění. Jsou-li konzumované pravidelně, pak oba, černý i zelený čaj, prospívají našemu srdci a mozku. Máte špatný den? Hrnek pravého „icetýčka“ může zlepšit náladu, navíc pravidelnou konzumací kvalitního čaje budete lépe odolávat stresu. Velmi zdravé je i pití bylinných čajů. Z těch letních, které často najdeme za plotem, sáhněte po mátě nebo heřmánku a využijte jejich mocné síly proti virům a bakteriím. A pokud dáte přednost roibosu, ochrání vaše srdce. 

Několik užitečných rad k přípravě:

  • Do vroucí vody vkládejte pouze černý čaj. Naopak zelený čaj se dává do vody několik stupňů před vřením. Máte-li chytrou konvici (např. Catler), vše ohlídá za vás.
  • Použijte minimálně 2 čajové sáčky na každé 3 hrnky (750 ml) vody.
  • Dáváte-li přednost čaji výraznější chuti a aroma, použijte raději větší množství čaje a vyhněte se delšímu namáčení ve vodě. Přehnaným louhováním čajových listů docílíte akorát nahořklé chuti.
  • Povlaku na sklenici a povrchu čaje předejdete, když ho necháte vystydnout při pokojové teplotě.


Ledový čaj raz-dva

V nápojových konvicích Catler připravíte nápoje a čaje, které budou zaručeně zdravé a velmi chutné. Konvice Catler ohlídají správnou teplotu i dobu louhování pro černý, zelený, bílý, bylinný, Oolong nebo květinový čaj. To je důležité, aby čaj nezhořkl. Můžete experimentovat a vychutnat si i ovocné čaje z opravdového ovoce. Vložením ochlazovače nápojů Chiller do konvice namísto sítka, čaj okamžitě zchladíte i bez ledových kostek, které nápoj zbytečně ředí. Jak na to?

Ostrý Indický ledový čaj
Vyzkoušejte tento exotický čaj třeba při posezení s přáteli. Překvapíte netradiční a výraznou chutí, která je ostře pronikavá a dokonale osvěžující. 

1,7 litru vody
2 lžíce černého čaje
1/3 hrnku medu (80 ml)
1 tyčinku skořice
2 kolečka nebo proužky zázvoru
2 hřebíčky
2 lusky kardamomu (rozdrtit)
¼ čajové lžičky anýzu

V konvici Catler převařte 500 ml vody se vším kořením, nechejte asi 5 minut odstát. Ostrou směs sceďte a dejte stranou. V zápětí v konvici uvařte 1,2 litru černého čaje pomocí zvoleného programu. V přípravě vám pomůže sítko na čaj, které po zaznění signálu vyndáte. Teplou ostrou směs vlijte do konvice s černým čajem a zchladíte během chvilky ochlazovačem nápojů Chiller, oslaďte medem a podávejte.

Citrónovo-limetkový zelený ledový čaj
Citrón a limetka dodávají jedinečnou kyselou příchuť, která je neopakovatelně osvěžující.

1,2 litru vody
2 lžíce zeleného čaje
½ hrnku čerstvě vymačkané šťávy z citronu (125 ml)
¼ hrnku čerstvě vymačkané šťávy z limetky (60 ml)
kolečka citronu a limetky na ozdobu

V nápojové konvici Catler připravte zelený čaj pomocí přednastaveného programu. Jakmile je hotový, nechejte asi 15 minut volně chladnout, přidejte citronovou a limetkovou šťávu a zchlaďte ochlazovačem nápojů Chiller. Oslazený medem bude ledový čaj chutnat i ratolestem.

Klasický Ice Tea
Dáte-li přednost osvědčené klasice, nahraďte cukr medem. Tento antibakteriální včelí produkt je výborným zdrojem energie a navíc je plný vitaminů a minerálů. Ledový domácí Ice Tea bude výtečný.

1,2 litru vody
2 – 3 lžičky černého čaje (podle intenzity)
¼ hrnku medu (60 ml)
citronová kolečka na ozdobu

Připravte si černý čaj pomocí zvoleného programu – konvice Catler ohlídá teplotu i čas louhování. Čaj nechejte volně chladnout asi 20 minut a přidejte med. Pokud bychom med přidali do příliš horkého nápoje, zničili bychom všechny cenné látky. Poté vložte do čaje ochlazovač nápojů Chiller a během chvíle můžete podávat, dochuťte nebo dozdobte citronem – neředěný chutná přímo božsky!

Ledový mátový čaj
Kdo by nemiloval tu voňavou a svěží chuť? Mátový čaj je velmi zdravý, působí blahodárně na zažívání a podporuje regeneraci. Společně s medem je zdrojem energie, zažene žízeň a povzbuzuje smysly.

1,2 litru vody
½ hrnku čerstvých nebo sušených mátových listů
¼ hrnku (60 ml) medu

V konvici Catler si připravíte bylinkový čaj pomocí zvoleného programu. Čaj nechejte chvíli chladnout při pokojové teplotě, zhruba 20 – 30 minut, doslaďte medem a okamžitě zchladíte ochlazovačem Chiller. Před podáváním dozdobte čerstvým lístkem máty nebo kolečkem citronu.

chiller 

Ochlazovač nápojů CATLER CL 2010 CHILLER

Ochlazovač nápojů je doplňkovým příslušenstvím ke konvicím Catler BM 8010, BM 8030 a SP 8010. Používá se snadno – naplníte ho vodou, necháte zmrazit a pak díky odnímatelnému víku vložíte pohodlně do konvice s čajem. Čerstvě připravený čaj tak rychle zchladíte, a přitom zachováte plnou chuť i obsah všech živin bez naředění vodou. Je vyroben z nerezu a dodáván s ochranným obalem. Doporučená cena 999 Kč.

 

                                                                 Elektrická konvice CATLER SP 8010

Jen stěží najdete konvici, která tak dokonale rozumí Elektrická konvice CATLER SP 8010přáním celé rodiny. Přejete-li si, uvaří vám jen vodu, přičemž si teplotu můžete nastavit v rozmezí 40 – 100 °C. Celkem 5 základních programů pro přípravu čaje, Green (zelený čaj), Black (černý čaj), Herbal (bylinný čaj), Oolong (čaje Oolong) a White (bílý čaj), ohlídá správnou teplotu a dobu louhování. Nabídku doplňuje speciální program pro ledový čaj, svařené víno nebo cider a po vložení vnitřní skleněné nádoby GLASS POT i programy pro domácí jogurt nebo čatní.

Objem 1,2 litru
Cena: 4 990 Kč

 

Elektrická konvice CATLER BM 8030

Elektrická konvice CATLER BM 8030V každém šálku čaje vám rozkvete zahrada plná květů, jelikož tato konvice vám uvaří vodu a připraví čaj přesně tak, jak má chutnat. Má 5 přednastavených programů na čaj – Green (zelený čaj), Black (černý čaj), Herbal (bylinný čaj), Oolong (čaje Oolong), White (bílý čaj), dále funkce Boil (ohřev na 100 °C) a speciální program Flower Tea (květinový čaj). Každý z těchto programů má určenou teplotu a dobu výluhu, nicméně i tyto hodnoty můžete změnit podle vlastních preferencí. Program Flower Tea využijete i pro různé kombinace ovocných a bylinných nápojů, můžete obměňovat a ochutnávat – všechno je dovolené. Praktická funkce KEEP WARM udržuje nastavenou teplotu vody i čajového výluhu po dobu až 30 minut.
Objem 1,2 litru

Cena: 3 490 Kč

                                                                   Elektrická konvice CATLER BM 8010

Elektrická konvice CATLER BM 8010Pokaždé jiný, pokaždé dokonalý čaj. Poznejte všechny základní druhy čaje dokonale připravené a kombinujte je s ovocem a bylinkami v nekonečném množství chuťových variací. Tato konvice nejen uvaří vodu, ale rovněž usnadní přípravu čaje díky 4 nastaveným programům – stačí zvolit ten správný pro vybraný druh čaje - zelený, černý, bílý nebo Oolong. Po ohřátí vody vložíte čaj do čajového sítka, čajové sítko umístíte do konvice a spustíte režim louhování. Vyčkáte na akustickou signalizaci, která vás upozorní na ukončení doby louhování, kdy je třeba vyjmout z konvice sítko se spařeným čajem, a pak si už vychutnáte dokonale připravený čaj. Praktická funkce KEEP WARM udržuje nastavenou teplotu vody i čajového výluhu po dobu 30 minut.

Objem 1,2 litru
Cena: 2 990 Kč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Catler