ijournal.cz

Oblíbenost hraček Playmobil stále vzrůstá

red Zdroj: Playmobil 25.9.2022 Pro děti

Jeden z největších výrobců hraček na světě, značka Playmobil, do pár let plánuje vyhnout se produkci emisí a stát se součástí oběhové ekonomiky. Letos uvedli produktovou řadu Wiltopiaskládající se v průměru z více než 80 % z udržitelných materiálů. Jednu ze 4 výrobních hal najdete v Chebu, kde pracuje více než 250 zaměstnanců specializujících se na produkci adventních kalendářů.

Playmobilę 600 figurek

Playmobil byl uveden na trh v Německu v roce 1974. Jedná se o silnou rodinnou značku známou ve více než 100 zemí světa. V Německu představuje jednu z TOP5 největších a nejúspěšnějších firem na trhu. Ústřední postavou je ikonická figurka PLAYMOBIL. Celých 78 % jejích produktů je určeno pro předškolní a mladší školní věkovou skupinu na prvním stupni ZŠ. V České republice působí od roku 1996. V posledních letech se dostal do popředí zájmu společnosti udržitelný rozvoj.

Playmobil je důvěryhodnou značkou, která dodržuje nejpřísnější standardy kvality a bezpečnosti. Dílky jsou vyráběny převážně v továrnách se sídlem v Evropě (Malta, Španělsko, ČR a Německo). Centrála společnosti sídlí v německém Zirndorfu, odkud hračky míří do celého světa. Centrální sklad se nachází rovněž v německém městě – v Herriedenu.
Playmobilę_logoV České republice funguje jedna z výrobních hal od roku 2005. Sídlí v Chebu na více než 12 000 metrech čtverečních. „Umístění chebské haly zvolilo německé ústředí díky geografické blízkosti a výborné jazykové vybavenosti obyvatel pohraničí. Zaměstnanci v hale pocházejí z České republiky a je jich více než 250. Do budoucna se plánuje rozšiřování prostor a zaměstnanců,“ doplňuje Livia Čadová.

V Chebu se hračky Playmobil montují a balí. Hlavní doménou výrobní haly jsou adventní kalendáře, které místo klasických adventních cukrovinek obsahují tematické světy Playmobil.


Oblíbenost témat

Mezi nejpopulárnější témata u nás patří City Life (Popeláři, Přátelská nemocnice, Moderní dům aj.), Family Fun (např. ZOO a Aquapark), sada Special Plus, což jsou figurky s příslušenstvím, a také City Action (např. Policajti nebo Hasiči). V Polsku je struktura oblíbenosti témat velmi podobná, konkrétně TOP témata jsou: City Life, City Action, Country a impulsní produkty (Duopacky, Figurky, Special Plus), Family Fun. V Německu tvoří asi 20 % tržeb licencovaná témata (např. Scooby Doo, Spirit, Back to the Future).

Playmobilęzamek pro princezny

WILTOPIA je první ekologicky šetrná produktová řada od PLAYMOBIL, která se v průměru skládá z více než 80 % udržitelných materiálů. Sady zvířátek obsahují zvířátko PLAYMOBIL včetně doplňků, kartu znalostí o zvířatech pro sběr a vzrušující zvukový obsah. S WILTOPIA mohou děti objevovat zvířata a přírodu ve svém vlastním světě a ponořit se do nápaditých her na hraní rolí.

Playmobilę71010_01

                         Inspirace na (nejen) vánoční dárky


Playmobil® AQUA adventní kalendář pro zábavu ve vaně

Děti vodní hrátky milují. Zpestřete jim Advent krásným kalendářem plným hraček do vody. Už i ti nejmenší budou nadšeni z rybiček, želviček, postaviček v kruhu nebo v člunu či z tučňáčků. Všechno si mohou vylovit naběračkou, která je součástí hravého balení. Vhodné pro děti od roku a půl.

Cena: cca 789 Kč

adventní kalendář pro zábavu ve vaně

Playmobil® Christmas Adventní kalendář Vánoční pečení

Otevřete dveře a užijte si skvělou adventní zábavu! Hrací sada se skládá z adventního kalendáře s 24 překvapeními a skutečných vykrajovátek na sušenky. Kromě tří figurek PLAYMOBIL obsahuje také Ježíška s pytlem a dárky, sáně s poníkem, kuchyňku se dvěma troubami a spoustou nádobí na pečení a nechybí také sněhulák.

Cena: cca 659 Kč

adventní kalendář Vánoční pečení

Playmobil® veterinární praxe v Zoo

Herní set nabízí dětem hru ve veterinární ordinaci Zoologické zahrady. K výbavě patří vyšetřovací stůl, terárium pro želvy a spousty nápaditých doplňků. Střecha ordinace slouží jako malý výběh pro nemocná zvířátka. Když veterinářka neordinuje, jezdí kontrolovat zvířátka na kole s vozíkem, kde jim veze jídlo a léky. Vhodné pro děti od 4 let.

Cena: cca 659 Kč

veterinární praxe v Zoo

Playmobil® policejní auto s majákem

Policejní auto s hlídkou má připraven funkční maják na zásahový výjezd. Ten umí vydávat zvuk sirény a blikat. Je schopné uvést až čtyři pasažéry. Pokud je potřeba, jdou sklopit zadní sedadla. Vhodné pro děti od 4 let.

Cena: cca 1 099 Kč

policejní auto

Playmobil Funpark v Německu.
Jen 3,5 hodiny za českými hranicemi se u Norimberku nachází Playmobil FunPark. 5000 m2 hrací plochy je k dispozici celoročně. Cenově dostupné vstupenky zprostředkují nezapomenutelný zážitek v tematických světech Playmobil. Navštívit můžete království mořských panen, zlatý důl, vodní hřiště, rytířský hrad Novelmore, hřiště s mini-golfem, lezeckou stěnu a mnoho dalšího. Více na  Home – Playmobil FunPark (playmobil-funpark.de)

Playmobile otevreni Funparku

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Playmobil