ijournal.cz

Objevte exotické vůně Světové edice

red Zdroj: Vitana 31.3.2022 Gastronomie

Díky spolupráci Vitany a Kateřiny Winterové, herečky, autorky knih o jídle a spolutvůrkyně pořadu Herbář, vzniklo pět nových druhů originálních kořenicích směsí. Typická i exotická koření Kateřina sama namíchala po návratu z cesty Indií, která jí byla velkou voňavou inspirací, a také je vyzkoušela ve vlastních receptech. Edice nese název Světová a v obchodech je k dostání již od února.

V edici Světová najdete oblíbené směsi, jako je Perníkové koření, Provensálské bylinky nebo Kari, ale také exotické směsi jako Garam Masala a Ras El Hanout. Namíchané jsou podle jedinečných receptur Kateřiny Winterové, která tradiční složení vždy obohatila o své originální přísady. „Nápad vytvořit vlastní kořenicí směsi vznikl už při natáčení speciální 7. řady pořadu Herbář, kde jsem se vydala společně s Vitanou za kořením do Indie. Tady jsem objevovala kouzlo zahrad a plantáží dozrávajícího pepře, hřebíčku i kardamomu, ale i trhů a obchůdků s tím nejlepším kořením z celé Indie a sbírala jsem tu inspiraci a recepty pro svou kuchařku Světová. Rodiny si zde běžně míchají vlastní směsi koření, které dodává jejich pokrmům punc originality, proč to nezkusit i u nás doma? “ říká Kateřina Winterová, autorka kuchařky a edice koření Světová.
koření

UPerníkového koření je například navíc přidán pepř, podle staročeských receptur a původního názvu perníku peprník. Kari z edice Světová oceníte pro jeho jemnou, nepálivou chuť, kterou ocení i děti. Směs Provensálských bylinek díky saturejce zintenzivní vůni třeba domácí paštiky. Exotická směs Garam Masala, jejíž základem je koriandr a římský kmín, zajímavě dochutí i obyčejná míchaná vejce. Poměry koření v poslední směsi, marockém koření Ras el Hanout, zůstanou zahaleny tajemstvím… Pro tuto směs totiž neexistuje žádný jednotný seznam koření a každý, kdo ji kdy prodával, měl vždy svou utajovanou kombinaci.

Světová kuchařka
Senzorické vlastnosti, jako chuť a vůně, jsou u těchto směsí příznačné pro místa, kde mají svoje kořeny. Věříme, že si nové směsi koření oblíbí všichni, kdo mají rádi exotickou kuchyni, rádi cestují a doma si potom připomínají vzpomínky z dovolených,“ dodala Edita Kubíková, produktová manažerka společnosti Orkla Foods Česko a Slovensko.


Kateřina Winterová zároveň vytvořila recepty, ve kterých směsi koření použila. Ty se budou postupně objevovat na webu vseokoreni.cz a culinabotanica.cz, samozřejmě je najdete i v kuchařce Světová.

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučená cena všech nových kořenicích směsí je 24,90 Kč

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vitana